آقای بازیگر: جوانان برای ورود به سینما بی‌گدار به آب نزنند
کد خبر: 925720
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003soy
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
بازیگر سریال "آشپزباشی" گفت: همواره نقد‌هایی وجود دارد، اما سینمای امروز ایران فوق العاده است. این سینما افتخارات بسیاری به دست آورده که من اعتقاد دارم همه مدیون زحمت معلمان و هنرمندان در چهل سال بعد از انقلاب اسلامی ایران است. معتقدم سینمای ایران موفقیتش را مدیون انقلاب اسلامی ایران است.

جوان آنلاین: بازیگر سریال "آشپزباشی" گفت: همواره نقد‌هایی وجود دارد، اما سینمای امروز ایران فوق العاده است. این سینما افتخارات بسیاری به دست آورده که من اعتقاد دارم همه مدیون زحمت معلمان و هنرمندان در چهل سال بعد از انقلاب اسلامی ایران است. معتقدم سینمای ایران موفقیتش را مدیون انقلاب اسلامی ایران است.

هوشنگ توکلی بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون درباره فعالیت‌های اخیر خود در عرصه هنر گفت: در حال حاضر مراحل نهایی نگارش نمایشنامه خود را پشت سر می‌گذارم. این نمایش به امید خدا مهر ماه تمرینات خود را آغاز کرده برای نخستین بار در جشنواره تئاتر فجر روی صحنه می‌رود.

وی با اعلام انصراف خود از بازی در این نمایش تاکید کرد: واقعیت امر ترجیح دادم همه تمرکزم را روی کارگردانی اثر بگذارم. در حال حاضر با سه بازیگر پیشکسوت و بزرگ سینما و تلویزیون و تئاتر در حال مذاکره هستم و می‌خواهم با یک چیدمان بازیگر با تجربه و قوی این اثر را روی صحنه ببرم.

بازیگر سریال "آشپزباشی" با اشاره به سال‌ها حضور خود در عرصه بازیگری افزود: واقعیت امر من ببیشتر از بازیگر خود را معلم می‌دانم، زیرا اکثریت تمرکزم بر آموزش بوده و هست. سال‌ها در این عرصه حضور داشته ام و حال اگر از من بپرسند اگر به جوانی باز گردی باز هم بازیگر می‌شوی جواب من بدون شک بله است، زیرا من با تعقل و منطق وارد این عرصه شده ام و طی این سال‌ها سعی کردم راه درست را انتخاب کنم.

وی افزود: از نظر من هنر و به خصوص بازیگری کاری بسیار دشوار است و باید برای آن رنج بسیار کشید. بازیگری با مردم بودن است، با آن‌ها زیستن و در دل جامعه زندگی کردن است. حال باید در کنار این قضایا مباحث آکادمیک را هم رعایت کرد و نقش‌ها را به درستی ایفا کرد.

بازیگر فیلم نفوذی درباره بهترین تجربه سینمای خود اذعان کرد: واقعیت من تمام نقش هایم را با وسواس انتخاب کرده ام و از همه راضی هستم، اما اگر بخواهم بگویم کدام کار را بیش از همه دوست دارم باید به کارگردانی سریال مدرس اشاره کنم. در آن سریال من یکی از بهترین تجربه‌های زندگی ام را کنار خسرو شکیبایی پشت سر گذاشتم.

وی درباره وضعیت امروز سینما ادامه داد: همواره نقد‌هایی وجود دارد، اما سینمای امروز ایران فوق العاده است. این سینما افتخارات بسیاری به دست آورده که من اعتقاد دارم همه مدیون زحمت معلمان و هنرمندان در چهل سال بعد از انقلاب اسلامی ایران است. معتقدم سینمای ایران موفقیتش را مدیون انقلاب اسلامی ایران و تلاش روزافزون تمام کسانی است که این سال‌ها برای این سینما زحمت کشیده اند.

توکلی خطاب به جوانانی که قصد حضور در سینما را دارند خاطرنشان کرد: از نظر من جوانانی که امروز می‌خواهند وارد سینما شوند باید با بزرگتر‌های این رشته مشورت کنند و بی گدار به آب نزنند. زیرا ممکن است این جوانان در مقوله‌های دیگر هنری استعداد داشته باشند، اما با راهنمایی غلط به بیراهه کشیده شوند. از نظر من هنر از هر سویه‌ای زیباست، اما تکیه بر تجربیات پیشکسوت‌ها ضروری است.

منبع: ميزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار