‌التهاب ارزی منشأ داخلی دارد
کد خبر: 925683
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003soN
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
رئیس جمهور در جشنواره شهید رجایی:
‌ امروز در بازار ارز التهاب وجود دارد که بخشی از آن به خاطر فشار امریکا و خارجی است، اما به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم که بخشی از این التهاب منشأ داخلی دارد.
‌ امروز در بازار ارز التهاب وجود دارد که بخشی از آن به خاطر فشار امریکا و خارجی است، اما به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم که بخشی از این التهاب منشأ داخلی دارد.

به گزارش ایرنا، دکتر روحانی روز گذشته در چهاردهمین جشنواره شهید رجایی با تأکید بر اهمیت بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ایشان در این دیدار تصریح کردند در روز سخت کسی حق ندارد پشت دولت را خالی کند. بنابراین، امروز مردانگی، مروت، اخلاق و اصول انقلاب و منافع ملی، اقتضا می‌کند که در کنار یکدیگر و یاور یکدیگر باشیم. وی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند از یک طرف با امریکا بجنگد و از طرفی حواسش به راست و چپ باشد، افزود: امروز روبه‌روی دولت، رژیم صهیونیستی قرار دارد و باید راست و چپ در این میدان جنگ حامی دولت باشند.

کسی با حرف زدن علیه دولت محبوب نمی‌شود
 
رئیس دولت دوازدهم به انتخابات پیش رو در سال آینده اشاره کرد و گفت: شرایط انتخابات را به خوبی درک می‌کنم، امروز باید همه موارد را کنار بگذاریم و شرایط کنونی روز آزمایش ملی است. در این شرایط اگر جناحی تصور کند که چنانچه علیه دولت حرفی بزند، محبوب می‌شود، در خطا و اشتباه است و بدانید که مغضوب خواهید شد و مردم به شما پشت خواهند کرد. روحانی ادامه داد: چرا که مردم به انسان‌های غیور احترام می‌گذارند و در زمان جنگ غیرت اقتضا می‌کند که در مقابل دشمن در کنار و پشتیبان یکدیگر باشیم. وی با بیان اینکه امروز دشمنی به جز امریکا، رژیم صهیونیستی و اذنابش نداریم، تأکید کرد: امروز باید راست و چپ همه با هم باشیم. رئیس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنان خود شهیدان رجایی و باهنر را بهترین الگو و اسوه توصیف کرد و اظهار داشت: این شهیدان بزرگوار مخصوصاً شهید رجایی، روز‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشتند. در سال ۵۹ اگر چه شهید رجایی نخست وزیر بود، اما از طرفی با مشکلاتی در درون دستگاه اجرایی مواجه بود. از طرفی در داخل نیرو‌های مسلح و از طرف دیگر با مشکلات جنگ تحمیلی و نیز با کشتار مردم در کوچه و خیابان از طرف گروهک‌های ضدانقلاب مواجه بود.

امریکا‌یی‌ها پیغام مذاکره می‌فرستند

رئیس جمهوری ادامه داد: گروه جدیدی که در کاخ سفید مستقر شدند نه تنها با نظام جمهوری اسلامی ایران بلکه با دوستان قدیمی و سنتی‌شان و با کشور‌هایی که با آن‌ها روابط اقتصادی بالا دارند نیز دچار درگیری هستند. روحانی خاطرنشان کرد: آن‌ها از یک طرف ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهند و از طرف دیگر از طرق مختلف پیغام مذاکره می‌دهند که می‌خواهیم مسئله را حل کنیم، در این شرایط قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروس را؟ پیغام و نرمش در پیام شما را ببینیم یا عمل ددمنشانه شما را ملاک قرار دهیم؟ وی خطاب به سردمداران کاخ سفید گفت: اگر راست می‌گویید و دوستدار ملت ایران هستید چرا می‌خواهید به زندگی مردم ایران فشار وارد کنید. اگر تصور می‌کنید با فشار و اقدامات شما مردم به خیابان‌ها آمده و دستان خود را به نشانه تسلیم در مقابل امریکا و کاخ سفید بالا می‌برند در خطا و اشتباه هستید.

امروز روز جنگ با دشمن است

روحانی با یادآوری اینکه دولت در صف مقدم جنگ اقتصادی است، افزود: امروز، روز جنگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی است و دولت در صف مقدم این جنگ است، در این شرایط از همه احزاب، گروه‌ها، قوا و ارگان‌های مختلف می‌خواهم بدانند که امروز نه روز گله‌مندی، نه روز رقابت و نه خدای ناکرده روز انتقام است، چرا که همه در میدان مبارزه قرار داریم. رئیس شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: زمانی که جنگ شروع شد، اختلاف‌نظر و اختلاف سلیقه معنا نداشت، باید همه در کنار هم و پشتیبان یکدیگر باشند. روحانی با یادآوری اینکه پس از حضور و سخنرانی در مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای دریافت کرده که در آن توصیه شده که‌ای کاش در آن جلسه چنین و چنان سخن می‌گفتی، اظهار داشت: در پاسخ به این نامه اعلام کردم که همه حرف‌های شما درست است، اما این‌ها برای شرایط صلح می‌باشد و اگر چنین شرایطی بود و دشمن به میدان نیامده و امریکا شمشیر را از غلاف بیرون نیاورده بود، قطعاً به گونه دیگری سخن می‌گفتم، اما امروز روز جنگ با دشمن است و همه باید با انسجام و یکدلی در کنار یکدیگر باشیم. امروز مجلس، دولت و قوه قضائیه با هم هستند.

‌رئیس جمهوری در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه بار سنگینی بر دوش دولتی‌ها، قرار دارد، گفت: امروز باید آستین‌ها را برای خدمت به کشور و مردم بالا بزنیم، به‌گونه‌ای که آن‌ها احساس کنند اگر به اداره‌ای مراجعه می‌کنند، کارشان نسبت به گذشته زودتر انجام می‌شود و از احترام بیشتری برخوردار هستند و در این راستا بایستی مسابقه خدمت به این استان‌ها ایجاد کرد و چنانچه استانی خدمت بهتری به مردم ارائه می‌کند، مسئولان آن مورد تشویق قرار بگیرند.

روحانی ادامه داد: باید زمان خدمت‌رسانی به مردم کوتاه و دقیق شود، نباید مهر و امضایی که در دست مسئولی قرار دارد به ابزاری برای قدرت‌نمایی و فخرفروشی تبدیل شود و نباید بر سر مردم برای کاری که انجام می‌دهید، منتی بگذارید، چرا که مردم ولی‌نعمت و آقای ما هستند. وی همچنین گفت: می‌دانیم که کارمندان دولت در فشار معیشتی و اقتصادی هستند، چرا که از حقوق ثابتی برخوردار هستند و مسئولان وظیفه دارند به فکر کارمندان بوده و از آن‌ها حمایت کنند و در این راستا هفته گذشته از ابتدای هفته تا شب پنج‌شنبه بخش بزرگی از موضوعات جلسات چگونگی تهیه بسته‌های حمایتی بود.

التهاب ارزی منشأ داخلی دارد

رئیس قوه مجریه در ادامه بر تقویت دولت الکترونیک تأکید کرد و گفت: دولت الکترونیک شفافیت ایجاد می‌کند، امروز در بازار ارز التهاب وجود دارد که بخشی از آن به خاطر فشار امریکا و خارجی است، اما به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم که بخشی از این التهاب منشأ داخلی دارد. یعنی صادرکننده دولتی و خصولتی، ارزی را که باید در اختیار سامانه نیما قرار دهد با تأخیر ۴۸ ساعته انجام می‌دهد و این کار خیانت به کشور است. روحانی تصریح کرد: دیروز به یکی از مسئولان تأکید کردم که اگر کسی این کار را انجام داد در قدم اول او را عزل کند و در قدم دوم به دادگاه معرفی کند که چرا این کار را کرده و به خاطر افزایش سهم خود به مردم ایران صدمه وارد کرده است. وی افزود: مجموع صادرات غیرنفتی کشور حدود ۴۰ میلیارد دلار است که امروز پس از گذشت شش ماه از سال باید ۲۰ میلیارد دلار آن به بانک مرکزی و سامانه ارزی وارد می‌شد، اما چه کسی مسئول است؟ آیا می‌خواهیم این را هم گردن امریکا و رژیم صهیونیستی بیندازیم؟ اگر چه آن‌ها همواره به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی ما هستند، اما خودمان چه کار کرده‌ایم؟ رئیس جمهوری از سازمان امور اداری و استخدامی خواست که معیار بزرگ برای تمام وزارتخانه و شرکت‌ها را زمان تحویل دادن ارز صادراتی قرار دهد تا اگر دستگاهی یک ساعت زودتر ارز خود را تحویل داد، تشویق شود و از طرف دیگر اگر دستگاهی یک ساعت تأخیر داشت هم تنبیه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه باید حضور زنان و جوانان را در عرصه مدیریت تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: اگر قرار نیست از زنان در پست‌های مدیریتی استفاده شود، پس چرا رنج تحصیل و حضور در دانشگاه را به آنان می‌دهیم؟ باید فتیله مرد‌سالاری را پایین بکشیم. وی تأکید کرد: زنان قدرت فهم، فراگیری علم، توان مدیریتی و ذوق هنری و توانایی‌های خوبی دارند که در برخی عرصه‌ها حتی از مردان نیز بالاتر هستند، پس باید همه تلاش کنیم به جوان‌ها و زنان بیشتر میدان دهیم.
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
0
0
در زمینه های تهدیدات داخلی ، چه کسی باید با منشاء داخلی برخورد نماید و مسؤولیت این بر خورد بعهده کدام قشر از مسؤولین است؟!!!
آیا خود رئیس دولت ؛ شخصا و رأسا موظف به اینکار نیست!!؟؟؟
چرا بار را بدوش دیگران می اندازید و خود از زیر بار مسؤولیت فرار می کنید؟؟!!!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار