دشمن در نبرد جداسازی نسل سوم از انقلاب، شکست خورده است
کد خبر: 925682
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003soM
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
علیرضا مختارپور در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح کرد
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به اینکه امروز جوان نسل سوم پرچم انقلاب را بردوش گرفته است، گفت: دشمن در نبرد جدا‌سازی جوانانی که نه دوران مبارزات انقلاب اسلامی را دیده بودند نه حضرت امام را، نه روز‌های دفاع مقدس را، شکست خورده است.
مصطفي محمدي
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به اینکه امروز جوان نسل سوم پرچم انقلاب را بردوش گرفته است، گفت: دشمن در نبرد جدا‌سازی جوانانی که نه دوران مبارزات انقلاب اسلامی را دیده بودند نه حضرت امام را، نه روز‌های دفاع مقدس را، شکست خورده است.
علیرضا مختارپور در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، با اشاره به دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی در دوم خرداد ۱۳۹۷ با موضوع تبیین شرایط روز کشور عنوان کرد: در آن دیدار مقام معظم رهبری به موضوع منطقه و جهان، به دشمنی‌های استکبار جهانی بعد از پیروزی انقلاب و استفاده از هنر و تبلیغات در جنگ فرهنگی علیه انقلاب اسلامی اشاره و سپس تصریح کردند که در همه این قضایا دشمن شکست خورده است. وی با اشاره به تهاجم فرهنگی استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی در یک تقسیم بندی دو مرحله‌ای عنوان کرد: اول مخالفت با اصل انقلاب اسلامی که از روز پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد و همچنان ادامه دارد. سطح دوم یا نوع دوم دشمنی‌ها پس از پایان جنگ تحمیلی آغاز شد.
وی با اشاره به آغاز ابعاد جدید از تهاجمات به کشور گفت: تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، شبیخون فرهنگی با وسعت و شدت بسیاری که حتی دامنه آن تا خانه‌ها و مدارس و دانشگاه‌ها کشیده شده، قرار گرفت، اما برخلاف تصور دشمن نتیجه این نبرد سهمگین به شکل دیگری پدیدار شد و سال به سال بر حضور نسل جوان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی افزوده شد. علیرضا مختارپور با اشاره به حضور جوانان نسل سومی در میدان نبرد، ادامه داد: جوانانی که نه دوران مبارزات انقلاب اسلامی را دیده بودند نه حضرت امام را، نه روز‌های دفاع مقدس را، جوانانی که حتی خستگی و ورشکستگی معدودی از اصحاب انقلاب و نسل اول را هم شاهد بودند، اما تمامی زندگی و آینده خود را یکجا در دفاع از حرم سر دست گرفتند. امروز جوان نسل سوم پرچم انقلاب اسلامی را بردوش گرفته است و عملاً بقا و دوام و استمرار انقلاب اسلامی و ثبات و تقویت نظام جمهوری اسلامی را به رخ تمامی جهانیان و تاریخ جهان می‌کشد. در ادامه این مراسم سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هشتمین دوره از برگزاری این جشنواره با نام هشتمین امام، می‌تواند نماد و نقطه عطفی برای این حرکت فرهنگی باشد. وی با اشاره به ظرفیت‌های ایجاد شده در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: اتفاقی که با برگزاری این جشنواره آغاز شده و می‌تواند دامنه وسیعی پیدا کند، موضوع «بازتولید کتاب» است. حرکتی که امروز به عنوان پویش کتابخوان مجازی مشاهده کردیم، اقدامی شایسته تقدیر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار