قتل رفیق برای زنده کردن طلب 500 میلیونی
کد خبر: 925668
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003so8
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
مرد گچ‌کار که از شش‌ماه قبل به اتهام قتل همکارش تحت تعقیب پلیس قرار داشت پس از بازداشت گفت: به خاطر اختلاف حساب ۵۰۰ میلیون تومانی دست به جنایت زده است.
به گزارش خبرنگار ما، صبح روز ۲۴ اسفند‌سال گذشته مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک قتل را اعلام کرد. لحظاتی بعد تیمی از مأموران کلانتری ۱۶۶ لواسان در محل حادثه که اتاقکی اجاره‌ای در یکی از ساختمان‌های محل بود حاضر شدند. در اولین بررسی‌ها معلوم شد که مرد جوان با اصابت ضربات چاقو به گردن و قفسه سینه به قتل رسیده‌است. با تأیید حادثه از سوی پلیس، بازپرس به همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس‌آگاهی تهران در محل حاضر شد و تحقیقات در این باره به جریان افتاد.
مردی که پلیس را از ماجرا با خبر کرده بود اولین کسی بود که در این باره مورد تحقیق قرار گرفت. او گفت: مقتول، علی نام داشت و از دوستان من بود و شب گذشته من شام مهمان او بودم. در حال صرف شام بودیم که مردی که وارد خانه شد. او هم خودش را از دوستان علی معرفی کرد و از من خواست خانه را ترک کنم تا درباره اختلافی که با علی دارد با او حرف بزند که قبول کردم و از آن جا رفتم. حدود ساعت ۱۱ شب با علی تماس گرفتم، اما به تماسم جواب نداد. به هر حال نگران او بودم برای همین امروز صبح هم با او تماس گرفتم، اما گوشی‌اش خاموش بود برای همین به خانه‌اش آمدم و زمانی که وارد شدم با جسدش مواجه شدم. مرد جوان ادامه داد: من به آن مرد مظنون هستم و احتمال می‌دهم او مرتکب قتل شده باشد.
بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی، کارآگاهان با اطلاعاتی که دوست مقتول در اختیارشان گذاشته بود موفق شدند صورت مرد مظنون را چهره نگاری کنند. خانواده مقتول با دیدن تصویر چهره نگاری شده، او را شناسایی کردند و گفتند او داوود. ص نام دارد. یکی از اعضای خانواده مقتول گفت: علی و داوود هر دو گچ‌کار ساختمان بودند و با هم کار می‌کردند. آن‌ها از مدتی قبل به خاطر اختلاف مالی که داشتند رابطه کاری‌شان را قطع کردند تا اینکه از حادثه با خبر شدیم.
در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان راهی خانه داوود‌۳۱‌ساله در منطقه لواسان و متوجه شدند او پس از حادثه به طور مرموزی ناپدید شده است. تحقیقات برای بازداشت مرد مظنون همچنان در جریان بود تا اینکه کارآگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند داوود با اسم مستعار در یکی از روستا‌های شهرستان تربت‌حیدریه به عنوان کارگر ساده مشغول کار شده است، بنابراین تیمی از کارآگاهان ششم‌شهریورماه راهی محل شده و متهم را بازداشت کردند.
داوود بعد از انتقال به اداره پلیس در حالی که از سوی شاهد ماجرا مورد شناسایی قرار گرفته بود به جرمش اعتراف کرد و گفت: شب حادثه برای زنده کردن طلب‌۵۰۰‌میلیون تومانی که از مقتول داشتم به خانه‌اش رفتم. وقتی خواستم پولم را بدهد مدعی شد که به من بدهکار نیست. ناراحت شدم و کارت عابربانکش را برداشتم و خواستم رمزش را به من بدهد تا طلبم را از موجودی حسابش بردارم که مدعی شد از او طلب ندارم. او برای پس گرفتن کارت عابربانکش حمله کرد. من که عصبانی بودم دست به چاقو شدم و چند ضربه به او زدم که روی زمین افتاد و همه جا غرق در خون شد. من هم ترسیدم و از محل فرار کردم.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: قرار بازداشت موقت از سوی رئیس شعبه‌۱۰۲ دادگاه عمومی بخش لواسان صادر شد و متهم برای انجام تحقیقات در اختیار اداره‌دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار