25 میلیون نفر مشمول دریافت بسته‌های حمایتی هستند
کد خبر: 925662
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003so2
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۹
فخریان رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: دولت تصمیم گرفته بسته‌های حمایتی را به صورت غیر نقدی در اختیار خانواده‌ها قرار دهد، بدین صورت که به حساب سرپرست خانوار مبلغی غیر‌قابل برداشت به صورت نقدی واریز می‌شود و سرپرست خانواده فقط می‌تواند معادل آن کالا خریداری کند.
رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در گفت‌وگو با «ایلنا» در خصوص توزیع اقلام اساسی گفت:با توجه به گستردگی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شیوه کاری و قابل اعتماد بودن این فروشگاه‌ها دولت تصمیم گرفت پخش اقلام اساسی و کالای‌های کوپنی را به عهده این مجموعه بگذارد. امیر خسرو فخریان ادامه داد: مطابق هماهنگی که با وزارت رفاه انجام دادیم، قرار است ۹ هزار فروشگاه در سراسر کشور سیستم‌های خودشان را برای توزیع بسته‌های حمایتی هماهنگ کنند که پیش‌بینی می‌شود نهایتاً این هماهنگی تا آخر این ماه صورت بگیرد.
وی در خصوص نحوه فروش اقلام اساسی گفت: دولت تصمیم گرفته بسته‌های حمایتی را به صورت غیر نقدی در اختیار خانواده‌ها قرار دهد، بدین صورت که به حساب سرپرست خانوار مبلغی غیر‌قابل‌برداشت به صورت نقدی واریز می‌شود و سرپرست خانواده فقط می‌تواند معادل آن کالا خریداری کند.
فخریان تصریح کرد: ما همیشه در کنار دولت برای تنظیم بازار بوده‌ایم و الان هم به صورت مقطعی در بازار گوشت و مرغ همکاری داریم، اما در مورد بسته حمایتی هنوز هیچ آیین‌نامه و دستورالعملی به ما نرسیده‌است، اما به طور حتم این بسته شامل تمام افراد نخواهد شد و فقط برخی از دهک‌های جامعه را پوشش خواهد داد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا این مبلغ در اختیار همه افرادی که از دولت یارانه دریافت می‌کنند، قرار خواهد گرفت، گفت: آمار دریافت‌کنندگان بسته‌های حمایتی ۲۵ میلیون نفر است و شامل همه دریافت‌کنندگان یارانه نمی‌شود. فخریان تصریح کرد: بودجه بسته سبد حمایتی که شامل اقشار ضعیف و تحت حمایت سازمان‌هاست، تأمین اعتبار شده و از هفته آینده مبلغ آن به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار