تولید 490 هزار تن سیب زمینی در اردبیل
کد خبر: 925525
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003slp
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
مدیر جهاد کشاورزی اردبیل:
مدیر جهاد کشاورزی اردبیل گفت: پیش بینی می شود امسال تا پایان فصل برداشت 490 هزار تن سیب زمینی از زمین های کشاورزی اردبیل برداشت شود.   

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، بهروز آقازاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون 55 درصد ازمحصول سیب زمینی اردبیل برداشت شده و انتظار می رود تا هفته اول مهر عملیات برداشت این محصول در مزارع این شهرستان به پایان برسد.

وی افزود: عمده رقم کشت شده در اراضی شهرستان اردبیل را رقم آگریا و از سایر ارقام کشت شده در منطقه نیز ارقام کایزر ، ساتینا، بامبا، جلی، اسپریت و ساوالان است.

مدیر جهاد کشاورزی اردبیل بیان کرد: سیب زمینی یکی از عمده محصولات تولیدی این شهرستان بوده و وجود اراضی حاصلخیز و مستعد و آب و هوای مناسب موجب شده تا اردبیل از قطب های مهم تولید سیب زمینی کشور محسوب شود.

آقازاده به سیب زمینی کاران توصیه کرد محصول تولیدی خود را در انبارها و سردخانه های استاندارد وی با بیان اینکه امسال حدود 450 هکتار از اراضی تحت کشت سیب زمینی شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شده و با توجه به حصول عملکرد بالا و قابل توجه در مزارعی که از این نوع سیستم آبیاری تحت فشار بهره مند شده اند، افزود: اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار بویژه سیستم آبیاری تیپ در مزارع سیب زمینی علاوه بر کاهش مصرف آب ، تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد و کیفیت محصول تولیدی خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی اردبیل از کشاورزان خواست از فرصت مساعدت دولت برای توسعه آبیاری تحت فشار استفاده و شیوه های نوین آبیاری را جایگزین روش های آبیاری سنتی کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار