جان کری: ترامپ نشان داد که بی اعتمادی به آمریکا درست بود
کد خبر: 925453
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003skf
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
«جان کری» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در گفت: وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان بار دیگر خروج واشنگتن از برجام را هدف انتقاد قرار داد و گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با این اقدام، نشان داد که بی اعتمادی به این کشور از سوی ایرانی‌ها درست بود.

جوان آنلاین: «جان کری» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان بار دیگر خروج واشنگتن از برجام را هدف انتقاد قرار داد و گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با این اقدام، نشان داد که بی اعتمادی به این کشور از سوی ایرانی‌ها درست بود.

وی در گفت: وگوی بامداد شنبه خود (به وقت تهران) با «فرید زکریا» مجری این شبکه گفت: خروج آمریکا از برجام، اقدامی خطرناک و فکر نشده بود که بر مبنای راهبرد گسترده‌ای بنا نشد و در جلب حمایت دیگر کشور‌ها ناکام ماند.

کری گفت: این اقدام تحقق یک وعده انتخاباتی بود که در گرماگرم مبارزات انتخاباتی مطرح شد و هیچ نقشی در مسیر دستیابی به اهداف رئیس جمهوری ندارد؛ البته اگر اساساً هدفی تعریف شده باشد.

وی ادامه داد: این توافق، قوی‌ترین، توجیه‌پذیرترین و شفاف‌ترین توافق هسته‌ای در کل جهان بود.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا گفت: ترامپ با اقدام خود، موضع تندرو‌ها در ایران را تقویت کرده است؛ او به کسانی قدرت داده که می‌گفتند شما نمی‌توانید با آمریکا مذاکره و به آن‌ها اعتماد کنید؛ چرا که آن‌ها شیطان بزرگ هستند.

کری ادامه داد: ترامپ حرف آن‌ها را ثابت کرد. او روحانی و آن‌هایی را که قصد حرکت در مسیر منطقی و معقول‌تری داشتند، در شرایط سیاسی بسیار سخت‌تری قرار داد.

وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنجشنبه نیز در میزگردی در شبکه تلویزیونی‌ای بی سی، بار دیگر با اشاره به تداوم پایبندی دیگر اعضای برجام به این توافق، از آن دفاع کرده بود.

کری، نقشی اساسی در شکل‌گیری برجام داشت و از زمان روی کار آمدن دولت جدید آمریکا نیز منتقد سیاست‌های این دولت از جمله در قبال این توافق بوده است.

صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران و پایبندی تهران به تعهداتش در برجام را بار‌ها آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ناظران بین‌المللی مورد تأیید قرار داده اند.

ترامپ، اردیبهشت سال جاری با عهدشکنی و دهن کجی به جامعه بین الملل، از برجام خارج شده و تحریم‌ها علیه ایران را بازگردانده بود.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار