بازداشت آدم‌ربایان 350 میلیون تومانی
کد خبر: 925364
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sjE
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
اعضای یک شبکه آدم‌ربایی که با گروگان گرفتن راننده کامیون قصد اخاذی ۳۵۰‌میلیون تومانی داشتند بازداشت شدند و گروگان در سلامت کامل آزاد شد.
چند روز قبل اعضای خانواده‌ای مأموران پلیس آگاهی شهرستان کرج را از ماجرای آدم‌ربایی با خبر کردند. یکی از اعضای این خانواده به پلیس گفت: ما ساکن شهری در جنوب کشور هستیم. برادرم که مردی ۴۰‌ساله و راننده کامیون است و چند روز قبل مثل همیشه سوار کامیونش شد تا محموله‌ای را جابه‌جا کند. بعد از آن دیگر خبری از او نشد. هر چه با گوشی تلفن همراهش تماس گرفتیم خاموش بود و دوستانش هم از او خبری نداشتند. نگران شدیم و احتمال دادیم که دچار سانحه رانندگی شده‌باشد، اما پلیس هم گفت: گزارشی درباره سانحه خودروی او دریافت نکرده است. به هر حال در جست‌وجوی یافتن برادرم بودیم که یک‌نفر با گوشی تلفن همراهم تماس گرفت و گفت: برادرم را به گروگان گرفته است. او در قبال آزادی برادرم ۳۵۰‌میلیون‌تومان پول نقد درخواست کرد و گفت که باید پول را نقداً به کرج بیاورم و به او تحویل دهم. آن مرد مدعی شد که برادرم را در جنوب کشور به گروگان گرفته‌اند و او را در همان جا حبس کرده‌اند، اما تأکید کرد که باید پول را به کرج بیاورم.
با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت وی از سوی کارآگاهان مورد آموزش‌های لازم قرار گرفت و در تماس‌های بعدی آدم‌ربایان در یکی از خیابان‌های کرج با آن‌ها قرار ملاقات گذاشت.
در شاخه دیگری از بررسی‌ها مأموران پلیس به صورت نامحسوس محل را تحت نظر گرفتند. بعد از آن بود که یک خودروی وانت با دو سرنشین در محل قرار حاضر شد و برادر گروگان به آن‌ها محلق شد. بعد از حرکت کردن خودروی وانت، مأموران پلیس خودرو را تعقیب و در محلی خلوت خودرو را متوقف کردند و راننده و سرنشین را در حالی که قصد فرار داشتند با شلیک گلوله بازداشت کردند. دو متهم در اولین بازجویی‌ها به آدم‌ربایی اعتراف کردند و گفتند که راننده کامیون را در خانه‌ای در شهرستان فردیس حبس کرده‌اند و دو همدستشان از متهم مراقبت می‌کنند. با اطلاعاتی که دو متهم در اختیار پلیس گذاشتند کارآگاهان در محل حاضر شدند و در جریان عملیات ضربتی دو آدم‌ربا را بازداشت و گروگان را در سلامت کامل آزاد کردند.
سرهنگ جواد صفایی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: هر چهار عضو باند، پس از انتقال به پلیس‌آگاهی به جرم اعتراف کردند. آن‌ها گفتند که نقشه آدم‌ربایی را دو عضو دیگر باند طراحی کرده بودند که دو متهم هم بازداشت شدند. وی گفت: تحقیقات برای شناسایی جرائم بیشتر متهمان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار