افتتاح ۳۹۴ پروژه توسط سپاه عاشورا
کد خبر: 925184
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sgK
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
فرمانده سپاه عاشور خبر داد
فرمانده سپاه عاشورا در رابطه با علت تغییر مکان جلسه سران سه کشور روسیه‌، ایران و ترکیه در تبریز گفت: تبریز یک شهر امن در دنیا و کشور است و به صراحت می‌توانم بگویم که دلیل این تغییر امنیتی نبوده است و یک تصمیم دیپلماتیک بود که در حیطه اظهار نظر من نیست.

سردار عابدین خرم  در نشست خبری با عنوان " رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج "سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله ( ص) 2  اظهار کرد: رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج و  سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص)2، دومین سال است که برگزار می‌شود و  از نهم شهریورماه در سراسر کشور به صورت سلسه‌وار و در سه مرحله آغاز شده است.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد:  با توجه به قرار گرفتن در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، تلاش می‌شود تا امسال، شکوه، عظمت و عزت ایران به همگان نشان داده شود و از این‌رو بسیج به عنوان کارآمدترین مجموعه باید نقش بسزایی در این موضوع داشته باشد.

وی با بیان اینکه اولین مرحله رزمایش حضرت محمد رسول‌الله ( ص) ۲ ، اعزام گروه‌های جهادی خدمت‌رسان به مردم و مناطق حاشیه‌نشین شهرها خواهد بود، تصریح کرد: البته عرصه‌های کار در این مناطق از قبل شناسایی شده است، به طوریکه جمعیت متراکم و محروم داریم که نیازهای جدی دارند و همه نیازها قبل از شروع رزمایش احصاء شده است.

تشریح عرصه‌های تعیین شده برای رزمایش محمد رسول الله2

سردار خرم با تاکید به اینکه گروه‌های جهادی به دنبال شروع رزمایش در اقصی نقاط استان انجام وظیفه خواهند کرد، گفت: عرصه‌های خدمت‌رسانی در گروه‌های پزشکی، بهداشتی و خدمات بهداشتی به صورت رایگان، خدمات عمرانی از جمله ساخت و مرمت خانه‌های محرومان و احداث و ترمیم کانال‌ها بای هدایت  آب‌ها، خواهد بود.

فرمانده سپاه عاشورا افزود: خدمات به مدارس حاشیه‌ شهرها اعم از مرمت، تغییرات، رنگ‌آمیزی و نشاط آور کردن مدارس برای دانش‌آموزان، انجام خدمات فرهنگی، آموزشی و علمی برای جوانان و نوجوانان توسط مربیان، انجام خدمات مشاوره‌ای، روان شناسی، امور حقوقی، مذهبی و صنعتی در حوزه اشتغال، توزیع بسته‌های لوازم تحریر، تهیه جهیزیه برای نوعروسان از دیگر اهداف رزمایش خواهد بود.


شروع رزمایش محمدرسول الله2 از ۹ شهریور تا ۲۴ شهریور با اعزام ۳۰۰ گروه جهادی

وی توضیح داد: در راستای اجرای رزمایش از ۹ تا ۲۴ شهریورماه،۳۰۰ گروه جهادی به تعداد ۶ هزار نفر از اقشار و متخصصان در سراسر استان آذربایجان‌شرقی فعالیت خواهند کرد.

سردار خرم، مرحله دوم رزمایش را ارتقای امنیت در قالب گردان‌های بیت‌المقدس مطرح کرد و گفت:  ۴۰ گردان بیت‌المقدس در سراسر استان به صورت سازمانی فراخوان شده‌اند که ابتدا تمرینات پیاده‌روی تاکتیکی شبانه و روزانه در داخل و خارج شهرها، برگزاری کلاس‌های آموزشی، معرفتی، جذبی و هم‌افزایی سازمانی توسط بسیجیان انجام خواهد شد که  این مرحله در ۲۲ شهریورماه به صورت ۲۴ ساعت آغاز  خواهد شد که با شروع این مرحله، ایجاد امنیت، تزریق یاس بر دشمنان و روحیه‌بخشی به آحاد جامعه هدف ماست.

وی ادامه داد: محور سوم رزمایش تجمع ۳۰ هزار نفری در تبریز در یکی از روزهای دفاع مقدس برای تجدید میثاق با فرمانده‌کل نیروهای مسلح خواهد بود که این موضوع جلوه‌ای از شکوه، عظمت و بزرگی ایران اسلامی توسط بسیجیان را به نمایش خواهد گذاشت.

فرمانده سپاه عاشورا در تشریح اهداف برگزاری این رزمایش تصریح کرد: با توجه به وجود جنگ اقتصادی در کشور باید هر کسی، سازمان و دستگاه اداری نقش اساسی خود را در این خصوص انجام دهند.


کشف ۲۰ انبار احتکار شده توسط بسیج آذربایجان‌شرقی

وی توضیح داد: در به هم ریختگی اوضاع و احوال اقتصادی این  بسیجیان بودند که با اشرافیت نزدیک خود توانستند نزدیک به ۲۰ انبار احتکار شده در استان آذربایجان‌شرقی را کشف کنند که این کالاها جزو نیازهای ضروری مردم بود که این حرکت بسیج با حضور نیروهای توانمند خود مردم انجام گرفت.

سردار خرم، دومین هدف رزمایش را مایوس‌سازی دشمن از هرگونه تعارض به وطن عنوان کرد و ادامه داد: سومین هدف رزمایش نیز نمایش اقتدار ملت ایران در قالب بسیجیان است.

فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: انسجام آمادگی، روحیه‌بخشی و بازدارندگی بسیجیان در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی از دیگر اهداف رزمایش سراسری است که با حضور نیروهای خدمتگزار و گردان‌های بیت المقدس عملیاتی می‌شود.

سردار خرم با تاکید به اینکه بسیج دنیایی از ظرفیت و توانمندی است، افزود:  ما به همه دستگاه‌های دولتی و کشوری اعلام کرده‌ایم که این ظرفیت بسیج با همه توانمندی‌های خود آماده ارائه خدمات و همکاری است.

وی با اشاره به اینکه طبق برآورد انجام گرفته، بیش از ۳۰۰ هزار حاشیه‌نشین در تبریز وجود دارد که از لحاظ زیرساخت شهری با کمبود و محرومیت مواجه هستند، گفت: متاسفانه برخی مسوولان ادارات و نهادها به دلایلی پا پس کشیدند ولی بسیج در این حوزه پیشگام است و البته برخی ادارات نیز مانند برق و آب، فاضلاب و آموزش و پرورش همکاری می‌کنند.

فرمانده سپاه عاشورا اذعان داشت: معتقد هستیم بسیج یک ظرفیت  بی‌انتهاست و هر قدر از این ظرفیت استفاده شود، می‌توان کارآمدی نظام را بهتر نشان داد.

وی، خدمات قرارگاه خاتم الانبیاء در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر  ۹۵ درصد کارهای قرارگاه خاتم‌ توسط نیروهای متخصص و نیروهای بسیجی متخصص انجام می‌گیرد به طوریکه از این نیروها در  پروژه‌های حرفه‌ای و فنی استفاده می‌شود که مصداق آن ساخت سدهای بزرگ، مترو تبریز، جاده مراغه، هشترود و غیره است.

سردار خرم با تاکید به اینکه نیروهای متراکم و متعدد بسیج آماده هستند تا به محض اینکه هر دستگاه اعلام نیاز کند، همکاری لازم را انجام دهند، تصریح کرد: زمانی که حادثه‌ای مانند زلزله کرمانشاه رخ می‌دهد، شاهد بودیم که حجم عظیمی از بسیجیان بدون منت و با امکانات شخصی به آن محل می‌روند.


ساخت ۳۰ واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه توسط بسیج آذربایجان‌شرقی در 6ماه گذشته

وی اضافه کرد: در مدت ۶ ماه اخیر بسیجیان آذربایجان‌شرقی ۳۰ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه احداث کردند که افتتاح می‌شود.

فرمانده سپاه عاشورا در رابطه با کشف کالاهای احتکار شده توسط بسیجیان بیان کرد: کالاهای کشف شده در اختیار تعزیرات قرار گرفته است و جلساتی در این خصوص برگزار می‌شود ولی طبق مصوبات باید این کالاها در یک چرخه‌ای به بازار برگردد که ما نیز به طور جدی صدور حکم و بازگشت به بازار را پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: کشف انبار کاغد، لاستیک، مواد غذایی و خودرو احتکار شده در استان آذربایجان‌شرقی از جمله اقدامات اخیر بوده است که باید این کالاها به فروشگاه‌های بزرگ در سطح جامعه برگشته و به صورت قیمت مصوبه قبل از گرانی به فروش برسد.

سردار خرم متذکر شد: برای مثال در یک انباری در استان ۶۵۰ یخچال و ماشین لباسشویی احتکار شده بود که همگی به بازار با قیمت مصوبه برخواهند گشت.


افتتاح ۳۹۴ پروژه توسط سپاه عاشورا / خدمات جهادی در ۲۰۴ روستای محروم آذربایجان‌شرقی

فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: اهدای جهزیه به نوعروسان از دیگر اقدامات ماست که هر بسته جهیزیه باقیمت ۴/۵ میلیون تومان و در ۱۱ قلم جنس تحویل نوعروسان خواهد شد همچنین به لطف خدا ۳۹۴ پروژه در این ایام با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وی ابراز کرد: البته جدا از ۳۹۴ پروژه، توانستیم در ۲۰۴ روستاها پروژه‌های مهم افتتاح کنیم.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه هدف اصلی در خدمت‌رسامی به روستاهای کم‌برخوردار، ایجاد اشتغال پایدار و بازگشت مهاجران به شهر و دیار خود است، گفت: بهترین خبری که اخیرا شنیدم در بازدید از یک روستای استان بود که قبلاً دو خانوار ساکن بودند ولی با ارائه تسهیلات و خدمات، مهاجرت معکوس انجام گرفته و ساکنان به روستای خود بازگشته‌اند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نباید به مناطق حاشیه‌نشین شهرها خدمات ارائه شود تا بلکه به شهرهای خود بازگردند، بیان داشت: این حاشیه‌نشینی موضوع یکی دو روز اخیر نیست بلکه محصول ۳۰ سال است و اتفاق نامناسب در طول سال است، در حال حاضر دیگر امکان تخلیه و تخریب آنها وجود ندارد و اگر نیازهای آنها تأمین نشود، باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

سردار خرم با ابراز تاسف از اینکه نباید فاصله طبقاتی در جامعه وجود داشته باشد، گفت: زمانی بود که هرگاه به جنوب تهران می‌رفتیم شاهد فاصله طبقاتی آن منطقه با شمال تهران بودیم ولی با کارها و خدمات انجام گرفته الان دیگر چنین فاصله‌ای وجود ندارد و تفاوت چشمگیری بین جنوب و شمال تهران وجود ندارد که این روش مدیریتی باید الگوی سایر شهرها از جمله تبریز هم باشد.

وی اضافه کرد: نباید به خاطر حاشیه‌نشینی کرامت یک فرد و خانواده زیرسوال برود و حفط تکریم افراد حاشیه‌نشین جزو اولویت‌های اصلی ماست.


 تغییر مکان اجلاس 3 کشور از تبریز به تهران امنیتی نیست بلکه تصمیم دیپلماسی بود

فرمانده سپاه عاشورا در رابطه با علت تغییر مکان جلسه سران سه کشور روسیه‌، ایران و ترکیه در تبریز گفت: تبریز یک شهر امن در دنیا و کشور است و به صراحت می‌توانم بگویم که دلیل این تغییر امنیتی نبوده است و یک تصمیم دیپلماتیک بود که در حیطه اظهار نظر من نیست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار