جنگ ژرمن‌ها با قهرمان جهان
کد خبر: 925140
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sfc
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
لیگ ملت‌های اروپا امشب استارت می‌خورد
هفته اول مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا امشب و فردا شب با برگزاری 16 دیدار برگزار می‌شود و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها برای محک زدن قدرت خود به مصاف حریفان می‌روند. اتحادیه فوتبال اروپا برای سازماندهی دیدار‌های فوتبال در این قاره تصمیم گرفته سازوکار رقابت‌های جام ملت‌های اروپا را تغییر دهد و حالا 55 تیم باید با شیوه‌ای جدید برای رسیدن به جام قهرمانی بجنگند.
شيوا نوروزي
هفته اول مرحله گروهي ليگ ملت‌هاي اروپا امشب و فردا شب با برگزاري 16 ديدار برگزار مي‌شود و تيم‌هاي حاضر در اين رقابت‌ها براي محک زدن قدرت خود به مصاف حريفان مي‌روند. اتحاديه فوتبال اروپا براي سازماندهي ديدارهاي فوتبال در اين قاره تصميم گرفته سازوکار رقابت‌هاي جام ملت‌هاي اروپا را تغيير دهد و حالا 55 تيم بايد با شيوه‌اي جديد براي رسيدن به جام قهرماني بجنگند.
4 سطح مختلف
بر اساس تصميم جديد يوفا از اين پس جام ملت‌هاي اروپا با نام «ليگ ملت‌هاي اروپا» برگزار مي‌شود. نکته اصلي اينکه رقابت‌هاي جديد به چهار سطح مختلف تقسيم شده است (ليگ A، ليگ B، ليگ C و ليگ D). تيم‌ها بر اساس جايگاهشان در رده‌بندي يوفا در يکي از اين ليگ‌ها جاي گرفته‌اند و صدرنشينان هر گروه از چهار سطح ليگ‌ها به مرحله فينال بازي‌ها صعود حواهند کرد. در گروه‌بندي ليگ‌ها فاکتورهايي از جمله محدوديت‌هاي سياسي در نظر گرفته شده تا به عنوان مثال کشورهاي داري سابقه اختلافات سياسي مانند اوکراين - روسيه يا ارمنستان - آذربايجان در يک گروه قرار نگيرند. مرحله گروهي ليگ ملت‌ها 29 آبان به پايان مي‌رسد و مرحله نهايي رقابت‌ها نيز خرداد سال آينده برگزار مي‌شود.
جدال رقبا
در همين آغاز راه دو تيم قدرتمند فوتبال جهان بايد رودروي هم قرار بگيرند. در ليگ A تيم ملي آلمان به مصاف فرانسه مي‌رود. ژرمن‌ها در خانه پذيراي قهرمان جام جهاني هستند و اين براي آلمان‌ فرصت خوبي است تا دل هوادارانش را دوباره به دست بياورند. تيم ملي آلمان اگرچه مدافع عنوان قهرماني در روسيه محسوب مي‌شد، اما شاگردان يواخيم لو يک فاجعه ملي را رقم زدند. مانشافت‌ها حتي از گروه خود نيز در جام جهاني بالا نيامدند تا افتضاحي بزرگ به نامشان ثبت شود. با اينکه سران فوتبال آلمان خيال ايجاد تغييرات در کادر فني را ندارند، اما به نظر مي‌رسد لو نگران جايگاهش است. سرمربي موفق آلمان بهتر از هر کس ديگري مي‌داند كه پس از حذف از جام جهاني محبوبيتش بين هواداران کاهشي چشمگير داشته است. اجراي قانون خاموشي در اردوي تيم ملي از جمله تمهيدات انضباطي است که لو براي بازيکنانش در نظر گرفته تا در ديدار پيش‌رو با فرانسه نتيجه خوبي بگيرد. سرمربي آلمان اظهارنظر جالبي در خصوص مصاف با خروس‌ها داشته است: «با توجه به اتفاقاتي که برايمان رخ داد، ايجاد برخي تغييرات در تيم ضروري است. تلاش کرديم تا با بهترين نفرات در ليگ ملت‌ها حاضر شويم و معتقدم بازيکنانم براي اين بازي آمادگي لازم را دارند. با تلفيقي از دو فاکتور تجربه و جواني عزم‌مان را جزم کرده‌ايم تا اولين گام را محکم برداريم. منتظر بازي متفاوتي از ما باشيد.»
انگيزه خروس‌ها
قهرمان جام جهاني بعد از درخشش در روسيه حالا هدف ديگري دارد و آن هم قهرماني در قاره سبز است. تيم ملي فرانسه با هدايت ديديه دشان جام جهاني را فتح کرد و ليگ ملت‌هاي اروپا عرصه ديگري است که خروس‌ها به فکر تسخيرش هستند. غيبت کاپيتان فرانسه يکي از دغدغه‌هاي سرمربي است. هوگو لوريس به دليل مصدوميت دو بازي اول تيمش مقابل آلمان و هلند را از دست داده و دشان از اينکه اين بازيکن کليدي را در اختيار ندارد، بسيار نگران است. آلفونسه آرئولا، سنگربان پي‌اس‌جي احتمالاً جايگزين لوريس مي‌شود. دشان از بازيکنانش خواسته قهرماني جام جهاني را فراموش کنند و به قهرماني اروپا بينديشند: «بعيد مي‌دانم قهرماني در روسيه مشکلي برايمان ايجاد کند. تلاش مي‌کنيم تا مغرور نشويم. از طرفي به اينکه آلمان در مرحله گروهي حذف شده، کاري نداريم، چراکه آنها هنوز يکي از قدرت‌هاي جهان هستند. از اينکه با چنين حريفاني روبه‌رو شويم، خوشحاليم. آلمان تيم بزرگي است و براي شکست آنها تلاش مي‌کنيم. در سطح اول فوتبال جهان بايد همه بازي‌ها را ببريم.»
ايتاليا – لهستان
روز جمعه نيز يک ديدار حساس ديگر از سطح A رقابت‌ها برگزار مي‌شود که طي آن ايتاليا ميزبان لهستان است. غايب بزرگ جام جهاني بايد فکري به حال خود کند تا اين ناکامي در اروپا جبران شود. روبرتو مانچيني، سرمربي جديد آتزوري‌ها در انتخاب بازيکنانش براي ليگ ملت‌ها به جوان‌ها روي آورده است. البته کمبود بازيکن ايتاليايي در سري آ مانچو را براي دعوت بازيکنان به تيم ملي با مشکل مواجه کرده است: «چندين بازي در سري آ برگزار شده، ولي تعداد بازيکنان ايتاليايي که بازي کرده‌اند، خيلي کم است که اين موضوع دردسرساز خواهد شد. زمان زيادي نداريم، به علاوه بازيکنان ايتاليايي در ليگ بازي نمي‌کنند. با مشکلاتي روبه‌رو هستيم، ولي ما بازيکنان باتجربه‌اي در اختيار داريم. با اين حال اگر بتوانيم ديگر بازيکنان را هم بشناسيم، اوضاع بهتر خواهد شد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار