۱۰۰ پزشک در منطقه بشاگرد
کد خبر: 925106
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sf4
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
درخشش اقتدار نظام با رزمایش عاشورایی بسیجیان
پنج روز پیش بود که سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان مستضعفین از آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج در استان‌ها خبر داد. رزمایشی که با نام سپاهیان محمدرسول‌الله ۲ در قالب اجرای طرح‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی در دستور کار سپاه قرار گرفته است تا انقلاب بزرگ اسلامی را به رخ جهانیان بکشد...
میترا شهبازی
پنج روز پیش بود که سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان مستضعفین از آغاز رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج در استان‌ها خبر داد. رزمایشی که با نام سپاهیان محمدرسول‌الله ۲ در قالب اجرای طرح‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی در دستور کار سپاه قرار گرفته است تا انقلاب بزرگ اسلامی را به رخ جهانیان بکشد. در این رزمایش ۷ هزار و ۱۴ گروه جهادی به استعداد ۱۵۰ هزار نفر شرکت می‌کنند و ارائه خدمات درمانی رایگان تا ساماندهی چالش‌های موجود در استان‌ها را به همت گروه‌های جهادی به عهده دارند. اقداماتی که رضایت مردم را در تمام نقاط کشور به دنبال داشته و قرار است مرحله اول آن تا ۲۹ شهریور ماه ادامه یابد.

بسیجیان و جهادگران آمدند تا یکبار دیگر انقلاب بزرگ اسلامی را در قالب رزمایش‌های سراسری در کشور به رخ جهانیان بکشند. اقدامی بزرگ که شامل اجرای طرح‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی در سراسر کشور می‌شود و از ارائه خدمات درمانی رایگان تا ساماندهی حتی کوچک‌ترین چالش‌های استان‌ها را به دنبال دارد. موضوعی که طی این پنج روزی که در سراسر کشور آغاز شده است، رضایت‌مندی مردم استان‌های میزبان رزمایش، به‌خصوص مناطق محروم را به دنبال داشته است. گفته می‌شود مرحله اول اجرای این رزمایش در قالب شهری از ۹ شهریور تا ۲۹ همین ماه ادامه دارد که بعد از یک توقف کوتاه مدت به مناسبت عاشورا و تاسوعا، سپس یک رزمایش بیش از ۷ هزار نفره انجام می‌شود.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفی در این باره می‌گوید: «امیدواریم این رزمایش در کنار حضور ۶۰۰ هزار نفری سایر بسیجیان در سراسر استان‌ها یک نقطه اتکا برای کشور باشد.» لازم به ذکر است که در این رزمایش ۷ هزار و ۱۴ گروه جهادی به استعداد ۱۵۰ هزار نفر شرکت می‌کنند. سردار غلامحسین غیب‌پرور درباره مرحله دوم رزمایش می‌افزاید: «مرحله دوم این رزمایش در یکی‌از روز‌های هفته دفاع مقدس و با اجتماع ۷۰۰ هزار نفری بسیجیان در مراکز استان‌ها اجرایی می‌شود.»

ارائه خدمات رایگان در سراسر کشور

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان در استان‌های البرز، کرمان، مرکزی، سمنان، ایلام، آذربایجان‌شرقی، زنجان، اردبیل و چند استان دیگر به همت نیرو‌های سپاه و بسیج در حال برگزاری است. رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به هدف اجرای این رزمایش در استان‌های کشور می‌گوید: «هدف رزمایش بزرگ بسیج با عنوان «سپاهیان محمد رسول الله ٢»، امید بخشی به مردم، مأیوس ساختن دشمن و کمک به دستگاه‌هایی است که نیازمند کمک بسیج هستند.» گفته می‌شود دلیل نامگذاری این رزمایش به عنوان سپاهیان محمدرسول‌الله ۲ به این خاطر است که در دوران دفاع مقدس نیز اعزامی بنام اعزام سپاهیان حضرت محمد‌رسول‌الله انجام شده است.
 
در روز‌های نخستین آغاز این رزمایش در استان هرمزگان و در منطقه بشاگرد ۱۰۰ پزشک کار خود را آغاز کردند تا خدمات درمانی رایگان را به مردم ارائه دهند. همچنین این گروه‌های جهادی در حاشیه شهر مشهد ١٠ هزار بسته لوازم التحریر را در مناطق کم‌برخوردار توزیع کردند تا دانش‌آموزان این مناطق هم بتوانند سال تحصیلی پیش رو را با کمتر مشکلی آغاز کنند. خدماتی که تنها شامل یک جز و دو جز نمی‌شود و طیف گسترده‌ای را دربرگرفته است. از همین رو رضایتمندی مردم در مناطق مختلف استان‌ها را به همراه دارد.

کاشت بذر نشاط در دل محرومان

در استان ایلام علاوه بر حضور ۲۰ گردان عاشورایی ۲۱۰ گروه جهادی نیز مأموریت اقدامات جهادی در مناطق محروم استان را آغاز کردند که ارائه خدمات محرومیت‌زدایی، پزشکی، بهداشتی و ایجاد و فراهم کردن تسهیلات زود بازده از جمله اقدامات آن‌ها است. در این خصوص سردار محمدتقی قاسمی، جانشین سابق سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام می‌گوید: «محرومیت‌زدایی و انجام امور خدماتی و ارائه خدمات پزشکی برای محرومان و مناطق کمتر برخوردار استان ایلام امید و نشاط را در دل محرومان می‌آفریند.» در استان کرمان هم فعالیت ۳۵۰ گروه جهادی در قالب قرارگاه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی در حاشیه شهر‌ها و مناطق محروم شروع شده است.
 
عمده این گروه‌ها دانشجو، دانش‌آموز و اقشار مختلف بسیجیان هستند و سایر اقشار مردم هم می‌توانند در این اردو‌ها شرکت و در زمینه محرومیت‌زدایی از استان کمک کنند. در این خصوص سردار غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان می‌کند: «شعار رزمایش سراسری عاشورایی بسیج سپاهیان محمدرسوال‌الله (ص) «وحدت، ایستادگی و پیشرفت» نام‌گذاری شده است؛ این شعار با توجه به توطئه‌های استکبار جهانی و نیاز به وحدت و انسجام درونی و پیشرفت در زمینه‌های مختلف انتخاب شده است.»

در استان آذربایجان شرقی نیز بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم مناطق حاشیه‌نشین استان طی این رزمایش از انواعی از خدمات بسیج برخوردار می‌شوند. سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا می‌گوید: «تلاش می‌شود در ارائه خدمات مختلف به مردم حاشیه‌نشین و نیازمند کمک، با هم افزایی و هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی با محوریت بسیج این خدمات به سهل‌ترین روش انجام شود.»

مقابله با محتکران

گفته می‌شود در استان آذربایجان شرقی ۳۰۰ گروه جهادی به تعداد ۶ هزار نفر از بسیج اقشار، محلات و متخصصان به مناطق مربوطه اعزام شده و در حوزه‌های ساخت و ساز و مرمت خانه‌های محروم، خانه‌های عالم، هدایت آب‌های سطحی و فاضلاب محلات، مرمت و بازسازی مدارس، خدمات فرهنگی، آموزشی و علمی، مشاوره‌های حقوقی، روان شناسی و صنعتی، توزیع بسته‌های حمایتی از دانش‌آموزان، تهیه جهیزیه و توزیع بسته‌های غذایی و البسه انجام وظیفه می‌کنند. اقداماتی که هرکدام طیف وسیعی را شامل می‌شوند و منجر به محو شدن گرد محرومیت از چهره مناطق کم‌برخوردار می‌شود.
 
به‌رغم اینکه این رزمایش در قالب ارائه خدمات متعدد و متنوع در تمام استان‌های کشور آغاز شده و محرومیت‌زدایی را هدف قرار داده است، اما طی آن بسیجیان دست سودجویان را هم از سفره مردم کوتاه می‌کنند. این اقدام به طور ویژه از چهار ماه پیش آغاز شده است و رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص عملکرد بسیج در موضوع مبارزه با احتکار می‌گوید: «هزار و ۱۷۱ میلیارد تومان حجم کالا‌های کشف شده در این مدت است که بیشترین کشفیات مربوط به آهن‌آلات و فلزات، مواد خوراکی و بهداشتی و لوازم خانگی است که این کالا‌ها باید با تدبیر مسئولان به بازار بیاید و به دست مردم برسد.»
 
سردار غیب‌پرور ادامه می‌دهد: «ما نه ادعای حل همه مشکلات اقتصادی را داریم و نه ادعای تصدی‌گری داریم؛ بلکه می‌خواهیم بگوییم با روش‌های جهادی می‌توان کار‌ها را انجام داد.» روش‌هایی که باید به عنوان الگوی تمام مسئولان در سراسر کشور به کار گرفته شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار