وقتی می‌گوییم دولت برای کمک بسیج راه باز کند، تعارف نمی‌کنیم
کد خبر: 925097
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sev
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
رئیس سازمان بسیج در اجلاس بسیج اساتید:
دانشگاه تهران روز گذشته میزبان محفلی علمی و بسیجی بود؛ هجدهمین اجلاس سراسری سازمان بسیج اساتید کشور با عنوان «بسیج اساتید و آغاز دوره تمدنی انقلاب اسلامی»؛ اجلاسی که در آن سردار غلامحسین غیب‌پرور، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی و محمدباقر قالیباف سخنرانی کردند.
دانشگاه تهران روز گذشته میزبان محفلی علمی و بسیجی بود؛ هجدهمین اجلاس سراسری سازمان بسیج اساتید کشور با عنوان «بسیج اساتید و آغاز دوره تمدنی انقلاب اسلامی»؛ اجلاسی که در آن سردار غلامحسین غیب‌پرور، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی و محمدباقر قالیباف سخنرانی کردند.

بسیج برای حل مشکلات صنعت و کشاورزی برنامه دارد
سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این اجلاس گفت: ما در فرآیند سوم از انقلاب اسلامی هستیم و پیروزی انقلاب و استقرار حکومت اسلامی را پشت سر گذاشته‌ایم. ما اگر گام اول را پشت سر گذاشتیم، دوگانه بعد یعنی اسلامی کردن جامعه و تشکیل حکومت اسلامی کار سختی نیست.
سردار غیب پرور وجود ولایت فقیه را در دیگر کشور‌ها بی‌مانند دانست و گفت: جنس انقلاب جنس پیشرفت برای مردم مظلوم جهان است و از سوی دیگر برای کسانی که با انقلاب رابطه خوبی ندارند ترساننده است، این عده چهار دهه است که با انقلاب به دشمنی‌ها پرداخته‌اند و دشمنی‌شان همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: انقلاب اسلامی پیشرفت‌های بسیاری داشته که یکی از ابعاد آن در حوزه علم و فناوری است. ما قبل از انقلاب ۱۷۰هزار دانشجو داشتیم و امروز حدود ۵میلیون دانشجو داریم و نرخ با سوادی از ۴۲درصد به ۹۰درصد رسیده است. ۲درصد علم جهان در ایران تولید می‌شود و ۲۰۰ دانشمند ایرانی از برترین دانشمندان جهان هستند. در جمع سه کشور برتر جراحی مغز و اعصاب هستیم و در بسیاری از مسابقات علمی جهان جوانان ما مدال کسب می‌کنند. وی ادامه داد: بسیج یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران است و رهبری بسیج را کلید طلایی حل مشکلات کشور می‌دانند. ما هرکسی که دلداده انقلاب اسلامی است و کشورش را دوست دارد بسیجی می‌دانیم، رهبر معظم انقلاب و فرمانده ارتش و همه بزرگان نیز خودشان را بسیجی می‌دانند.

سردار غیب پرور گفت: اگر ادعا داریم بسیج کلید حل مشکلات کشور است باید قد بکشیم. بسیج برای برون‌رفت از مشکلات صنعت و کشاورزی حرف و برنامه دارد؛ وقتی به دولت عرض می‌کنیم راه را باز کنید بسیج به کمک بیاید، تعارف نداریم، الان زمان تعارف نیست. جنگ اقتصادی مشخص است و تنها کسی این را نمی‌بیند که خواب باشد یا خود را به خواب زده باشد. برخی می‌گویند مشکلات کشور راه حل سیاسی دارد، این حرف‌ها بوی بحث مذاکره را می‌دهد! مذاکره با چه کسی؟ کسی که دستش به خیانت آلوده است؟

وی ادامه داد: در ارتش جنگنده کوثر می‌سازیم و از معدود کشور‌های سازنده این حوزه هستیم، دلیل آن است که در ارتش خود باوری هست و دلال و افراد فاسد هم وجود ندارد. بیایید از اقیانوس عظیم بسیج و اساتید بسیجی استفاده کنیم. ما با بخش کوچکی از دولت تعامل برقرار کرده‌ایم، اما مثل قطره و اقیانوس است. باید از ظرفیت‌های داخلی برای حل مشکلات کشور استفاده کرد.

سردار غیب پرور با اشاره به اقدام بسیج در کشف محل‌های احتکار کالا گفت: در مسئله احتکار خودمان به هم رحم نمی‌کنیم، در یک استانی یک آقایی ۹۰ تن شکر را در انبار احتکار کرده بود یا در همین مسئله پوشک یک نفر ۶۰ میلیارد تومان پوشک را احتکار کرده بود، چرا این رفتار‌ها رخ می‌دهد؟ چرا این کار را می‌کنید بی‌انصاف‌ها؟ گرانی، تورم و احتکار مسائلی است که بخش خصوصی هم در آن نقش دارند.

نیازی نیست اروپا درباره مسائل دفاعی به ما مشاوره دهد
سردار غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه اجلاس و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در مورد رفتار اروپا در قبال کشورمان گفت: هیچ دولت بیگانه‌ای حق ندارد به ما «باید و نباید» بگوید. ما روی پای خودمان ایستاده‌ایم و سیاست‌های ما را مسئولان نظام مشخص می‌کنند و درباره مسائل دفاعی کشور نیازی نیست که اروپا به ما مشاوره دهد، زیرا مسیر ما کاملاً مشخص است و بهتر است آن‌ها هم کاملاً کوتاه بیایند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما باید در داخل کشور به خودمان بیاییم، مشکلات کشور راه‌حل دارد و نباید بگذاریم روی هم انباشته شوند. راه حل مشکلات کشور، اعتماد به نیرو‌های انقلاب و اقدامات جهادی، انقلابی و جلوگیری از نفوذی‌هاست.

غیب‌پرور در پاسخ به سؤالی درباره دخالت نهاد‌های انقلابی در کار دولت گفت: اگر این را نگویند ما به خودمان شک می‌کنیم، با این حرف‌ها ما یقین می‌کنیم مسیرمان درست است، وقتی می‌گوییم بسیج برای حل مشکلات طرح دارد، ادعا نیست، ما در بخش‌های مختلف طرح داریم، بیایند بشنوند و اگر نخواستند نپذیرند. ما بسیج هستیم و وظیفه پاسداری از انقلاب را داریم و دخالت در کار دولت معنایی ندارد.

نکات مثبت را در دانشگاه رواج دهید
آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم هم در این اجلاس، بسیج را یک حرکت فراگیر اجتماعی دانست و اظهار داشت: بسیج یعنی سرعت و جدیت در کار، بسیج حرکتی است با سرعت و شتاب برای رسیدن به اهداف که اعضای بسیج دارند. اولین هدف از تشکیل بسیج دفاع بود، ابتدا دفاع نظامی و بعد دفاع در صحنه‌های دیگر، مانند صحنه‌های علمی و فرهنگی.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: انقلاب ما برخلاف انقلاب‌های دیگر پسوندی دارد با عنوان اسلامی که این پسوند انقلاب ما را از انقلاب‌های دیگر ممتاز می‌کند. مهم‌ترین هدف هم همین است و سایر اهداف در سایه آن قرار دارد و اگر بعد اسلامی را از انقلاب حذف کنیم، می‌شود مانند انقلاب‌های دیگر دنیا. جمهوری اسلامی یک ترکیب خاص است و این جمهوری با جمهوری‌های دیگر فرق دارد، چون قالبش اسلامی است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خطاب به اساتید بسیجی در اجلاس تصریح کرد: اساتید دانشگاه باید نکات مثبت را در جامعه رواج دهند و سعی کنند عوامل منفی را هم از جامعه دور کنند. باید ببینیم در ۴۰ سال گذشته وظایف ما درست انجام شده یا نه. در جهت عوامل مثبت پیشرفت‌های بزرگی شده، جوانانی در دانشگاه تربیت شده‌اند که مایه افتخار تاریخ هستند ولی نگرانی ما این است که عوامل مثبت رو به ضعف برود و عوامل منفی رو به شدت، البته این نگرانی باید باشد وگرنه به مشکل می‌خوریم.

آیت الله مصباح در ادامه به وظایف علما و اساتید در شرایط کنونی اشاره کرد و افزود: مشکلات و درد‌هایی وجود دارد و هرکسی که در جامعه مسئولیت دارد باید با پشتکار و تعهد خود برای حل مشکلات کشور تلاش کند. کمترین دوره‌ای وجود دارد که این همه دشمن و دشمنی علیه مسلمین وجود داشته باشد، آن هم با ابزار‌های مختلف. در میان آن‌ها دشمنانی هم وجود دارند که در اقتصاد، سیاست و امور نظامی به عهد خود وفادار نیستند و حتی به بیماران ما هم دارو نمی‌دهند. به این دلیل این دشمنی‌ها وجود دارد که یک ملت می‌خواهد برای سعادت ابدی خود مسیری را طی کند و دشمنان مخالف این هستند. وظیفه اساتید چنین زمانی افزایش می‌یابد و باید تلاش بیشتری انجام شود.

مشکلات کشور راه‌حل‌های ۳ ماهه دارد نه ۳ ساله
محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در این اجلاس گفت: ما به دنبال دشمن‌تراشی برای خود نیستیم بلکه به دنبال صراط مستقیم قرآن و اسلام هستیم و این ذات انقلاب اسلامی است و وقتی چنین نگاهی داشته باشیم، حتماً تهدید و تحریم هست تا ما را از صراط مستقیم دور کنند.

وی اظهار داشت: امروز با افتخار باید از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کنیم. چرا باید در برخی محیط‌ها و نشست‌ها بشنویم که ما نسبت به آرمان‌طلبی خود و استقلال و عزت امروز خود پاسخی نداریم. امروز در همین کشور‌های اطراف، دولت‌ها با یک اخم و بالا و پایین کردن عوارض تغییر می‌کنند. امروز با یک توئیت استقلال کشور‌ها در معرض تهدید قرار می‌گیرد. هر چالشی که امروز در کشور داریم در حوزه کارکردهاست و ربطی به آرمان‌های انقلاب ندارد. شهردار اسبق تهران با بیان اینکه دشمن برای وارد کردن فشار روحی- روانی می‌کوشد از این ناکارآمدی‌ها بهانه‌تراشی و مردم را ناامید کند، اظهار داشت: این شعار «پوشک، موشک» یک جنگ روانی است که بگویند مردم این‌ها پول برای موشک دیگران را دارند، اما برای پوشک کودکان شما ندارند. قالیباف ادامه داد: مشکلات کشور راه‌حل‌های روشن دارد؛ راه‌حل‌هایی که وعده نمی‌دهد که سه سال بعد آثارش مشخص شود بلکه راه‌حل‌هایی که سه ماه بعد مردم تاثیر آن را ببینند. می‌توان کاری کرد که قیمت ارز در یک نقطه متوقف شود. آیا واقعاً تأمین کالا‌های مورد نیاز مردم شدنی نیست؟ آیا پوشک مورد نیاز را نمی‌توان تأمین کرد؟ آیا در کوتاه مدت نمی‌توان راهی برای جلوگیری از له شدن خانواده‌های ضعیف تدوین کرد؟ البته که می‌شود نهایتاً تا آخر همین امسال حداکثر راه‌حل‌هایی برای سامان دادن وضع موجود تدوین کرد. وی با بیان اینکه در بانک‌ها بیش از ۴۰۰ میلیون حساب وجود دارد در حالی که جمعیت ما ۸۰ میلیون است، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد سود‌های سپرده‌های بانکی به ۴درصد از مردم صاحبان حساب‌ها تعلق می‌گیرد. از یک جوان تولیدکننده مالیات می‌گیریم، اما از سود‌های لجام گسیخته به چند درصد مالیات اخذ نمی‌شود. در مالیات، صادرات، واردات، قاچاق کالا و... تا آخر عمر همین دولت می‌توان ساماندهی انجام داد.

شهردار سابق تهران با بیان اینکه ۴درصدی‌ها هم قادرند قانون بنویسند و هم مصوبه تصویب کنند، تصریح کرد: آن‌ها می‌توانند ۲۵۶میلیون یورو ارز دولتی بگیرند و در بازار آزاد بفروشند و به هیچ‌کس هم پاسخگو نباشند. همه این‌ها در کوتاه مدت قابل اصلاح است. یکی از راه‌ها سوق دادن نقدینگی به سمت طرح‌های نیمه تمام مزیت‌دار است. با همه فشار‌ها و تحریم‌ها قادریم که در سال ۱۴۰۰ یک ثبات ایجاد کنیم. من این بحث را مکتوب کرده و برای دوستانی که لازم بود فرستاده‌ام.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار