درمان اختلالات مغزی با میکروب روده
کد خبر: 925078
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sec
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۹
باکتری‌های روده می‌توانند منجر به درمان‌های جدید شوند. این یکی از مهم‌ترین تحقیقات متخصصان در چند سال اخیر است که به تازگی کشف شده است.
مترجم: علی طالبی
باکتری‌های روده می‌توانند منجر به درمان‌های جدید شوند. این یکی از مهم‌ترین تحقیقات متخصصان در چند سال اخیر است که به تازگی کشف شده است.

مطالعات جدید نشان می‌دهد در بیماری‌های روده، ویروس‌ها نقش مهمی را در جهت درمان ایفا می‌کنند. دانشمندان اعلام کرده‌اند این موضوع می‌تواند کمک زیادی به امر بیماری‌های عفونی در داخل روده‌ها کند. بیماری‌هایی که بیشتر التهابی هستند و گاه در بیماران بدون اینکه تغییری در ظاهر فرد به‌وجود آید یا علائم دیگری داشته باشد افزایش می‌یابد. در واقع این ویروس‌های کشف شده می‌توانند باکتری‌های مضرر بدن را از بین ببرند؛ موضوعی که پیش از این خیلی مورد توجه دانشمندان نبوده است.
این آزمایش که روی تعدادی موش طی ۱۰۰ روز انجام شد مشخص کرد آنچه در بیماری‌های روده وجود داشته است با آنچه در آزمایش روی موش‌ها صورت گرفته، سازگار است و این یافته‌ها در نهایت نمی‌تواند به درمان‌های جدید بیماری‌های التهابی روده منجر شود.

درواقع دانشمندان دراین مورد با مهندسی کردن باکتری‌های روده توانستند التهاب به‌وجود آمده در بیماری افراد مختلف را از بین ببرند. دانشمندان معتقدند با استفاده از این کار به راحتی می‌توان حتی ژن‌ها را هم درستکاری کرد. این اولین گام برای از بین بردن میکروب‌ها از طریق مهندسی شده است؛ موضوعی که این بار از طریق باکتری‌های خود روده انجام می‌پذیرد البته با کمک علم پزشکی روز دنیا.

پیش از این محققان دریافته بودند که میکروب‌ها می‌توانند به درمان بیماری‌های خود ایمنی مثل‌ام اس و حتی بیماری‌های اعصاب و روان هم کمک کنند. محققان دریافتند در روده انسان میکروب‌هایی کشت می‌شوند که موجب کاهش بیماری‌های التهابی می‌شود؛ مسئله‌ای که در تحقیقات جدید هم به آن اشاره شده است. در واقع با میکروب‌هایی که از روده انسان به‌دست می‌آید می‌توانیم با بیماری‌های داخلی مقابله کنیم، اما درباره چگونگی تأثیر میکروب روده بر مغز، دانشمندان اشاره کرده‌اند که این مورد از چند طریق می‌تواند اتفاق بیفتد و بر مغز اثر بگذارد. مرحله اول مرحله واگ است؛ عصبی که بزرگ‌ترین پل ارتباطی بین روده با مغز را در بدن دارد. در واقع در این تحقیق دانشمندان متوجه شده بودند باکتری‌های روده می‌توانند با تبدیل شدن به بافت در بدن تأثیر خود را بگذارند، موردی که تحت تأثیر آن در نهایت منجر به ایمنی بدن در برابر اختلالات مغزی می‌شود؛ موضوعی که در عصر پزشکی یک شگفتی به حساب می‌آید. البته دانشمندان این دریافت‌ها را از روی آزمایش سه مرحله‌ای از روی موش‌ها به‌دست آوردند.

منبع:ساینس دیلی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار