روحانی وامدار هاشمی یا مورد تذکر او؟
کد خبر: 924975
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003scx
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
هاشمی رفسنجانی گرچه مرحوم شده است، اما گویا نظرات جدیدی از او منتشر می‌شود. مثلاً همین دیروز غلامعلی رجایی در مصاحبه با روزنامه آرمان گفته که «من شاهد بودم که آیت‌الله هاشمی حتی در برخی از صحبت‌هایشان مطرح کردند که آقای روحانی حتی به تذکراتی که به‌حق بود، گوش نمی‌کرد. آقای روحانی در زمان ریاست آیت‌الله هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت هم در اکثر جلسات مجمع شرکت نکرد و در صورت شرکت در مجمع به صورت کامل حضور نداشت. با وجود آنکه روحانی وامدار آیت‌الله هاشمی بود باید در کنشش نسبت به مجمع نسبت به احمدی‌نژاد تفاوت‌هایی قائل می‌شد. شاهد بودم که آقای روحانی در زمان ریاست هاشمی چند بار بیشتر در جلسات مجمع شرکت نکرده بودند.»
این در حالی است که هاشمی در دوران حیات خود بزرگ‌ترین حامی حسن روحانی بود و این تذکراتی که رجایی مدعی آن است، هیچ گاه نمود بیرونی نیافت و همان طور که خود رجایی اذعان دارد «روحانی وامدار هاشمی بود» بنابراین سیاست جدا کردن حساب هاشمی از روحانی با این عبارات که هاشمی تذکر می‌داد و روحانی گوش نمی‌کرد، یا روحانی از مجمع تشخیص دلخور بود و در جلسات شرکت نمی‌کرد، سیاست موفقی نخواهد بود. روحانی با نام هاشمی معرفی و شناخته شد. آنچنان که خود رجایی در این مصاحبه می‌گوید: «انتخاب روحانی محصول شراکت سهامی آیت‌الله هاشمی و رئیس دولت اصلاحات بود. در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و ۹۶ افرادی نمی‌خواستند به هر دلیلی اصولگرایان پیروز شوند. باید پذیرفت که آقای روحانی از عقبه مردمی برخوردار نبود، اما با این دو عصا یعنی آیت‌الله هاشمی و رئیس دولت اصلاحات توانست دولت تشکیل دهد.»
نتایج عملکرد ضعیف دولت روحانی در ماه‌های اخیر مدام نمودارتر می‌شود و بسیاری از حامیان او تلاش می‌کنند از او فاصله بگیرند؛ این در حالی است که آن‌ها هم در پیروزی روحانی و هم در شکل گیری کابینه‌اش نقش مهمی داشتند و الان به جای گرفتن ژست منتقد باید پاسخگوی وضعیت موجود باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار