عملیات دوباره پلیس تهران برای بازداشت معتادان و خرده فروشان افیونی
کد خبر: 924735
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sZ5
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت روز گذشته 290 معتاد متجاهر جمع آوري و 138 خرده فروش و مواد مخدر دستگير شدند.

سرهنگ "محمد بخشنده"، با اشاره به اجرای طرح پاکسازي معابر و بزرگراه هاي شهر تهران از حضور معتادان متجاهر و مواد فروشان، گفت: این طرح که در روز گذشته اجرا و هم اکنون نیز در حال اجرا می باشد؛ ماموران این پلیس موفق شدند در مناطق خاوران، فرحزاد، کن، مولوي، راه آهن، شوش، نظام آباد، خاک سفيد و ميدان امام حسين، 290 تن از معتادان متجاهر را جمع آوري کنند.

وي با بیان اینکه در اجراي طرح مذکور 138 خرده فروش مواد مخدر دستگير شدند، تصریح کرد: از متهمان بيش از یک کيلوگرم انوع مواد مخدر سنتي و صنعتي کشف شد.

 

**

سارق اماکن خصوصی به جرم خود در کلانتری اعتراف کرد

رئیس کلانتری 150 تهرانسر از دستگیری سارقی خبر داد که به عنوان مشتری وارد شرکت شده و سپس با تهدید سلاح سرد قصد سرقت از کارمند آن شرکت را داشت.

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ "حسین فاضلی" ، گفت: در پی تماس یکی از کارمندان شرکت خصوصی مبنی حضور سارقان در داخل شرکت و تهدید وی، بلافاصله تیمی از ماموران کلانتری برای بررسی موضوع به آدرس اعلامی اعزام شدند.

وی بیان داشت: شاکی با مراجعه ماموران در اظهارات خود به ماموران کلانتری گفت: داخل شرکت مشغول کار بودم که فردی زنگ در را به صدا در آورد و سپس داخل شرکت شد و گفت که با مدیر عامل شرکت کار دارد.

شاکی ادامه داد: او را راهنمایی کردم تا مدتی منتظر بماند تا وی را برای ملاقات با مدیر عامل راهنمایی کند. پس از مدتی انتظار یک باره آن فرد با سلاح سرد به من حمله ور شده با زخمی کردن سرم گوشی همراه را درخواست کرد که با مقاومت من روبرو و با سر و صدایی که ایجاد کردم همسایه ها برای کمک کردن وارد عمل شدند و وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به تحقیقات میدانی صورت گرفته و بازبینی دوربین های نصب در محل، صحت اظهارات شاکی تایید و متهم که توسط همسایگان دستگیر شده بود برای تحقیقات به کلانتری منتقل شد.

این مقام انتظامی با تاکید به اینکه کارکنانی که در محیط های کم جمعیت مشغول به فعالیت هستند آسیب پذیری بیشتری دارند، گفت: از رها کردن اموال بر روی میز کار اجتناب و قبل از ورود افراد به داخل شرکت هویت آنان را احراز نمایند.

 **

تقدیر از عملکرد پلیس 47 درصد رشد و شکایت 16 درصد کاهش داشته است

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به کاهش 16 درصدی میزان شکایت های شهروندان از عملکرد پلیس پایتخت، گفت: در پنج ماه نخست امسال تقدیر و تشکر شهروندان از عملکرد پلیس 47 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ما، سردار "بیات"، گفت: در پنج ماه ابتدایی سال 97، 39 هزار و 816 تماس از سوی شهروندان با سامانه 197، برقرار شده است که بنابر بررسی های صورت گرفته میزان شکایات شهروندان از عملکرد ماموران پلیس با کاهش 16 درصدی روبرو بوده است.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به بررسی صحت و سقم تماس های گرفته شده با این سامانه، گفت: در این زمینه انتقاد ها نیز حدود یک درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به این که در پنج ماه ابتدای سال 97 بیش از هفت هزار انتقاد و شکایت از سوی شهروندان در سامانه به ثبت رسیده است، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، با کاهش 2 درصدی روبرو است.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با بیان این که سه هزار و 930 مورد تقدیر و تشکر از سوی شهروندان در خصوص عملکرد ماموران پلیس در سامانه 197 به ثبت رسیده است، افزود: در این زمینه، نسبت به مدت مشابه سال قبل، از رشد 47 درصدی برخوردار بوده ایم.

وی بیشترین میزان تقدیر و تشکر را از ماموران پلیس پیشگیری اعلام کرد و بیان داشت: پلیس پیشگیری پایتخت که شامل مجموعه های کلانتری ها و سرکلانتری ها می شود، دارای بالاترین میزان تقدیر و تشکر هستند.

سردار بیات، اعلام کرد: پس از پلیس پیشگیری به ترتیب، پلیس های راهنمایی و رانندگی، امنیت عمومی و آگاهی، دارای بیشترین آمار تقدیر و تشکر هستند.

این مقام انتظامی در ادامه به آمار پیام های واصله به سامانه 197 در پنج ماه ابتدایی سال 97 اشاره کرد و در بررسی آن، گفت: در این مدت، بیش از 58 هزار پیام واصل شده است که از میان، 28 درصد پیام ها صحت داشته و قریب به چهار هزار پیام شامل تقدیر و تشکر از تلاش ماموران پلیس پایتخت می باشد.

وی همچنین به آمار 18 درصدی پیام های انتقادی اشاره کرد و گفت: پیام های مردمی که از سوی پایگاه های فوریتی 197 مورد بررسی قرار گرفته اند، نیز نشان از کاهش انتقادات و شکایات شهروندان از عملکرد ماموران پلیس است.

سردار بیات، در پایان با اشاره به این که سامانه 197 مرجع رسیدگی به شکایات، انتقادات، درخواست ها و تقدیر و تشکر شهروندان از عملکرد پلیس در ماموریت های محوله است، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورتی که تمایل داشته باشند از عملکرد ماموران انتظامی در پلیس های تخصصی همچون پیشگیری، راهنمایی و رانندگی، امنیت، آگاهی و مبارزه با مواد مخدر، انتقاد، شکایت و یا تقدیر و تشکر داشته باشند، می توانند از طریق سامانه پیامکی و تلفنی 197 مراتب را به بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گزارش دهند تا در کمترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود.

 **

انهدام باند سه نفره خرده فروشان مواد مخدر جنوب تهران

ماموران پایگاه نهم پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت توانستند در یک عملیات ضربتی 3 خرده فروش مواد مخدر را دستگیر و مقدار یک کیلو گرم شیشه از مخفیگاه آنان کشف کنند.

سرهنگ "حسن اردلانی" گفت: در پی شکایت های مردمی مبنی بر توزیع مواد مخدر در جنوب تهران و شهر ری، ماموران پایگاه نهم این پلیس شناسایی و دستگیر متهمان را در دستور کار قرار دادند.

وی گفت: تحقیقات پلیسی آغاز و در  پایش اطلاعاتی صورت گرفته مشخص شد که خبر صحت دارد و سه خرده فروش مواد مخدر با تشکیل باندی در شهر ری اقدام به خرده فروشی مواد مخدر در جنوب تهران و شهر ری می کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه متهمان نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و متعاقب آن، دستور دستگیری و بازرسی از مخفیگاه آنان اخذ شد.

سرهنگ اردلانی بیان داشت: تیمی از ماموران این پلیس برای دستگیری متهمان اعزام و ماموران موفق شدند طی یک عملیات ضربتی هر سه متهم را دستگیر و در بازرسی انجام شده مقدار یک کیلو گرم شیشه که به صورت بسته بندی شده و آماده فروش بود، کشف کنند.

گفتنی است هر سه متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

 

 **

سارق لوازم داخلی خودرو به 3 فقره سرقت اعتراف کرد

رئیس کلانتری 162 فشم، ضمن اشاره به دستگیری یک سارق لوازم خودرو در این محدوده، گفت: این متهم پس از دستگیر به سه فقره سرقت اعتراف کرد.

سرهنگ "حسین ابن علی" گفت: شب گذشته ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشتزنی در محدوده استحفاظی خود بودند که یک سارق را در حال ربودن ضبط یک خودروی سواری مشاهده کرده و برای دستگیری وی اقدام کردند.

وی افزود: پیش از آنکه متهم بتواند از محل فرار کند، دستگیر شد و در حالی که سعی داشت با بیان بهانه های واهی و دلیل تراشی خود را از دست قانون رها سازد، به همراه اموال مسروقه به کلانتری منتقل شد.

کلانتر محله فشم، عنوان داشت: از سوی دیگر مالک خودرو که منزلش در همان نزدیکی بود، شناسایی شده و برای طرح شکایت به کلانتری دعوت شد و از آنجا که شیشه خودروی این مالباخته شکسته بود و ضبط خودرو اش به سرقت رفته بود، وی در کلانتری به شکایت از سارق پرداخت.

سرهنگ ابن علی، تصریح کرد: متهم در کلانتری پای میز بازجویی نشست و در برابر سوالات ماموران بازجو به جرم خود مبنی بر سرقت از خودروی مالباخته اعتراف کرد و در ادامه به سه فقره سرقت دیگر نیز اقرار نمود.

به این ترتیب، متهم به همراه پرونده اش برای تحقیقات بیشتر به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد تا در خصوص سرقت های احتمالی دیگرش نیز تحقیقات صورت گیرد.

 

**

انهدام باند سارقان در جنوب تهران

سرکلانتر ششم پلیس پایتخت، با اشاره به عملیات دستگیری سارقان در هفته گذشته، گفت: طی این مدت، 2 باند سرقت متلاشی و پنج سارق دستگیر شدند.

سرهنگ "محمد جلینی"، گفت: در راستای درخواست های مکرر شهروندان مبنی بر دستگیری و برخورد با سارقان در محدوده جنوب تهران، طی هفته گذشته، ماموران زیر مجموعه سرکلانتری ششم پلیس پایتخت با همکاری ماموران پلیس افتخاری، موفق به دستگیری پنج سارق که در قالب دو باند سرقت فعالیت می کردند، شدند.

وی افزود: در این عملیات ضربتی، 200 گرم انواع مواد مخدر، 50 قطعه اموال مسروقه از جمله تجهیزات و لوازم داخلی خودرو، موتورسیکلت، دینام کولر، دوچرخه، تلفن همراه، لاستیک، تجهیزات صنعتی و ... کشف شد.

همچنین، در طرح مذکور ده ها قبضه سلاح سرد که متهمان از آنها برای سرقت استفاده می کردند، نیز کشف شد.

گفتنی است، اجرای این گونه طرح های امنیت و آرامش شهروندان و همچنین انضباط اجتماعی، ضمن تثبیت آرامش محله های شهر تهران به رضایت شهروندان ختم شد.

***

دستگیری سارقان لوازم داخلی خودرو در شهران

رئیس کلانتری 142 کن، با اعلام دستگیری 2 سارق لوازم داخلی خودرو در محدوده شهران، گفت: این متهمان که سابقه دار هم بودند، در جریان بازجویی ها به 11 فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ "علیرضا یوسفوند"، گفت: با ارایه چند شکایت از سوی شهروندان ساکن محله شهران، در خصوص سرقت هایی از داخل خودرو هایشان، پرونده ای در کلانتری تشکیل و تیم های عملیاتی برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان اقدامات خود را آغاز کردند.

وی افزود: در بررسی های انجام شده از شگرد سارقان مشخص شد که این سرقت ها از سوی دو سارق حرفه ای صورت گرفته و هر بار این متهمان با تخریب در خودروهایی که سیستم ایمنی مناسبی ندارند، اقدام به سرقت لوازم داخلی و قطعات خودرو می کنند.

وی افزود: با به دست آمدن اطلاعات مربوطه گشتزنی های هدفمند گشت های کلانتری بیشتر شده و مناطقی که سابقه سرقت داشت تحت کنترل و نظارت بیشتر قرار گرفت که این که در شب گذشته این اقدامات نتیجه داده و ماموران 2 مرد را در حال سرقت از یک خودرو مشاهده و تحت تعقیب قرار دادند.

سرهنگ یوسفوند، عنوان داشت: این سارقان که با تخریب در یک خودرو در حال سرقت از آن بودند از سوی ماموران تحت تعقیب قرار گرفتند که در نهایت پس از چند دقیقه فرار دستگیر و به همراه مالک خودرو که شناسایی شده بود به کلانتری منتقل شدند.

به گفته این مقام انتظامی، مالباخته با حضور در کلانتری خودروی خود را شناسایی کرده و تحویل گرفت و سارقان نیز در بازجویی های انجام شده پس از اعتراف به 11 فقره سرقت، به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

گفتنی است، با خاتمه پرونده و حضور مالباختگان در کلانتری بخشی از اموال مسروقه که از مخفیگاه متهمان کشف شده بود، به مالکانشان بازپس داده شد که این اقدام با تشکر و قدردانی شهروندان همراه بود.

 

**

مالخر اموال مسروقه با 17 دستگاه تلفن همراه دستگیر شد

– رئیس کلانتری 176 حسن آباد، ضمن اشاره به دستگیری یک مالخر اموال مسروقه در این محدوده، گفت: در بازرسی از مخفیگاه این متهم 17 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد.

سرهنگ "سید جلال حسینی"، گفت: در تحقیقات ماموران تجسس این کلانتری در خصوص فعالیت های مجرمانه یک مالخر اموال مسروقه، مشخص شد که وی به تازگی اقدام به ارتباط با سارقان نموده و در این راستا تعداد قابل توجهی تلفن همراه مسروقه را در مخفیگاهش انبار کرده است.

وی افزود: نتیجه تحقیقات در اختیار مقام قضایی قرار گرفت و متعاقبا دستور بازداشت متهم و بازرسی از مخفیگاه وی صادر شد و بلافاصله تیمی از ماموران برای دستگیری وی وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: طی یک عملیات ضربتی، این متهم در مخفیگاهش بازداشت شد و در بازرسی از محل نیز 17 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه و فاقد اسناد خرید، کشف شد.

سرهنگ حسینی، تصریح کرد: این متهم به همراه اموال مکشوفه به کلانتری منتقل شده و تحت بازجویی ها به جرم خود مبنی بر مالخری اموال مسروقه اعتراف کرد و پس از تکمیل پرونده به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار