ابلاغ فهرست 3700 کد تعرفه معاف از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز به گمرکات
کد خبر: 924239
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sR5
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
رئیس کل گمرک ایران خبر داد
رئیس کل گمرک ایران گفت: فهرست سه هزار و 700 کد تعرفه‌ای که مشمول معافیت از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز هستند، به گمرکات کشور ابلاغ شد و ترخیص کالا از امروز به‌صورت فعالانه صورت می‌گیرد.

فرود عسگری در حاشیه نشستی با فعالان اقتصادی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امروز در نشستی با فعالان اقتصادی استان سمنان، مسائل و مشکلات آن‌ها بررسی شد و سفر به سمنان دستاوردهای خوبی داشت.

رئیس کل گمرک ایران اضافه کرد: فرصتی داده شد تا صاحبان صنایع امروز مسائل و مشکلات مترتب بر واحدهای تولیدی خود را بیان کنند و همچنین درباره بسته‌های حمایتی گمرک ایران توضیحاتی ارائه شد.

عسگری بیان داشت: درباره تفویض اختیاری که به مدیرکل گمرک استان سمنان داده شده است، نیز توضیحاتی به مدیران تولیدی این استان ارائه شد.

وی گفت: تسهیلاتی در قالب ترخیص نسیه برای واحدهایی که مشکل نقدینگی دارند، در نظر گرفته شده است و یکی از مباحثی که بسیار دنبال می‌شد، بتوانیم مالیات بر ارزش افزوده را هم به‌صورت نسیه یا تودیع ضمانت‌نامه بانکی دریافت کنیم که این امر هم وعده داده شد تا انجام شود.

رئیس کل گمرک ایران اضافه کرد: واحدهای تولیدی درباره خط تولید و مواد اولیه، با تودیع ضمانت‌نامه می‌توانند اقدام کنند؛ درباره انبارهای اختصاصی نیز به استان‌ها اختیار داده شده تا هر واحد تولیدی که متقاضی انبار اختصاصی است، را از این تسهیلات بهره‌مند سازند.

عسگری گفت: درباره واحدهایی که مشکلات و مسائل بانکی و مالی دارند، درصدی از کالاهایشان ترخیص می‌شود تا مشکل آن‌ها برطرف شود.

وی ادامه داد: مشکلی که واحدهای تولیدی در کل کشور و استان سمنان داشتند، درباره پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز بود که امروز بخشنامه‌ای را ابلاغ کردیم که فهرست سه هزار و 700 کد تعرفه‌ای که مشمول معافیت از پرداخت مابه‌التفاوت هستند، به گمرکات کشور ابلاغ شده است و به‌صورت فعالانه ترخیص کالا از امروز در مبادی ورودی کشور صورت می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین