هفت طرح منابع طبیعی شاهرود به بهره برداری رسید
کد خبر: 924028
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sNg
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: در هفته دولت امسال بهره برداری از هفت طرح با اعتبار 11 هزار و 233 میلیون ریال آغاز شد.

محمدرضا کشاورزیان  افزود: بند خاکی و سنگ و ملات زمان آباد بیارجمند با حجم 28 هزار و 180 متر مکعب و با هزینه سه هزار و 788 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، ساخته شد.

وی به ساخت بندهای خاکی گرماب و حجاج بیارجمند هم اشاره و تصریح کرد: این بندها در مجموع 24 هزار و 500 متر مکعب حجم داشته و اعتبار مورد نیاز آن از طرف بسیج سازندگی تأمین شده است.

کشاورزیان اضافه کرد: در بخش مرکزی هم بندهای سنگ و ملات حوزه سطوه با ظرفیت یک هزار و 240 متر مکعب با اعتبار یک هزار و 845 میلیون ریال ساخته شده است.

وی اجرای طرح کمربند حفاظتی روستای مزج به طول پنج کیلومتر را از جمله کارهای انجام شده در بخش بسطام در یک سال گذشته برشمرد و افزود: نهال کاری، آبیاری و مراقبت در روستای جیلان به مساحت 200 هکتار و مدیریت رواناب و بذر پاشی در شمال شرق این روستا به مساحت 400 هکتار در مجموع با اعتبار چهار هزار و 800 میلیون ریال انجام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود بر ضرورت اجرای طرح تغییر الگوی مصرف سوخت هم تأکید کرد و گفت: در این راستا در طول یک سال گذشته 31 دستگاه آبگرمکن خورشیدی و اجاق گاز با هزینه 352 میلیون ریال در سطح شهرستان نصب شده است.

همچنین کشاورزیان از آغاز عملیات اجرایی 2 طرح بزرگ آبخیزداری در هفته دولت خبر داد و گفت: عملیات آبخیزداری در حوزه ابر به 123 هزار میلیون ریال اعتبار نیاز دارد که در سال جاری این کار با 27 هزار میلیون ریال آغاز می شود.

وی افزود: عملیات آبخیزداری حوزه شوراب در سورخان هم به 121 هزار میلیون ریال اعتبار نیاز داشته و در همین هفته اجرای آن آغاز می شود.

 وسعت مراتع و عرصه های بیابانی شهرستان شاهرود به ترتیب حدود یک میلیون و 750 هزارهکتار و 2 میلیون 300 هزار هکتار است.

از 9.7 میلیون هکتار وسعت استان سمنان، 55 درصد نواحی بیابان و خشک، 38.5 درصد مراتع، 2 درصد اراضی کشاورزی و 3.6 درصد جنگل است

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین