توسعه پژوهش‌های علمی و تخصصی از اولویت‌های دانشگاه است
کد خبر: 923717
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sIf
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
سرپرست موسسه آموزش عالی علم و فن ارومیه:
سرپرست موسسه آموزش عالی علم و فن ارومیه توسعه پژوهش‌های علمی و تخصصی را از اولویت‌های دانشگاه دانسته و گفت: تاکنون بیش از 1 هزار مقاله توسط اساتید و دانشجویان به ثبت رسیده است و تعداد 10 نفر هیئت علمی و 110 نفر استاد در حال خدمت رسانی به جامعه آموزشی هستند و بیش از 1 هزار نفر دانشجو در حال تحصیل هستند.

حجت بابایی کیا اظهار داشت: موسسه از سال 84 شروع به کار کرده و 30 رشته گرایش در کاردانی، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در دانشگاه وجود دارد.

وی با بیان اینکه موسسه آموزش عالی علم و فن ارومیه نخستین موسسه آموزش عالی در سطح آذربایجان غربی است خاطر نشان کرد: تاکنون اختراعات بسیاری از دانشگاه به ثبت رسیده به نوعی که در سطح کشور دانشجویان صاحب مقام و عناوین مختلفی هستند.

سرپرست موسسه آموزش عالی علم و فن ارومیه با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی، علمی و آموزشی از جمله مهم‌ترین برنامه‌هاست بیان کرد: از جمله فعالیت‌های علمی می‌توان به کنفرانس‌های ملی اشاره کرد که سال گذشته کنفرانس بین‌المللی زبان به نحو احسن برگزار شد.

بابایی کیا با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در عناوین مختلف تصریح کرد: برگزاری مسابقات مختلف توسط دانشگاه از جمله دیگر برنامه‌هاست که می‌توان به اعزام برخی از ورزشکاران به مسابقات بین‌المللی کاراته در ارومیه، مسابقات آسیایی کاراته در اردبیل و کسب مقام سوم در این مسابقات و حضور در مسابقات کشوری کشتی و کسب مقام نخست در این مسابقات اشاره کرد.

وی بیان کرد: دانشجویان از سال 91 در مسابقات ساخت سازه‌های ماکارونی حضور دارند که توانسته‌اند در طول این سالیان 40 مقام مختلف به دست آورند که می‌توان به مقام دوم کشوری در سال 95 در برج میلاد، مقام نخست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان و کسب مقام سوم در پنجمین دوره مسابقات دانشگاه خواجه نصیر طوسی اشاره کرد.

سرپرست موسسه آموزش عالی علم و فن ارومیه توسعه پژوهش‌های علمی و تخصصی را از اولویت‌های دانشگاه دانسته و تاکید کرد: تاکنون بیش از یک هزار مقاله توسط اساتید و دانشجویان به ثبت رسیده است و تعداد 10 نفر هیئت علمی و 110 نفر استاد در حال خدمت رسانی به جامعه آموزشی هستند و بیش از یک هزار نفر دانشجو در حال تحصیل هستند.

بابایی کیا خاطرنشان کرد: هوشمندسازی فضای سبز از برنامه‌های دیگر مدنظر است که به مسئولان شهری پیشنهاد داده شده تا بتوان از هدر رفت آب جلوگیری کرد به گونه‌ای که از دخالت فرد جلوگیری کرد و می‌توان در سیستم کشاورزی استان عملی کرد که نیازمند همکاری مسئولان استانی و شهری از جمله جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه پنج سطح برای رتبه بندی دانشگاه‌ها وجود دارد یادآور شد: رتبه استانی موسسه در سطح بندی دوم قرار دارد که اگر پشتیبانی خوبی صورت گیرد به سطح یک می‌تواند برسد ولی متأسفانه از نظر توسعه رشته با مشکلاتی مواجه بودیم که به نتیجه نرسید.

سرپرست موسسه آموزش عالی علم و فن ارومیه با بیان اینکه اشتغال در آینده دغدغه اصلی دانشجویان است افزود: برای اینکه این دغدغه‌ها به خوبی برطرف شود فعالیت‌های علمی، صنعتی و کسب و کار افزایش یافته است تا ارتباط بیشتر و بهتری با بازار کار داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: