٢٠ درصد دختران متوسطه دوم تمایل به ادامه تحصیل ندارند
کد خبر: 923572
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sGK
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ٢٠ درصد از دختران مقطع متوسطه دوم تمایلی به ادامه تحصیل ندارند.
فرحناز مینایی‌پور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دیدار با مشاوران وزرا، مدیران کل امور بانوان و مدیران کل امور اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور افزود: یکی از مشکلات در حوزه آموزش دختران که معتقدم فاجعه‌ای در مقطع متوسطه است، نبود تمایل به تحصیل توسط این دختران است. وی با بیان اینکه اکنون پوشش تحصیلی در این دوره تنها ٨٠ درصد است، تصریح کرد: از آنجا که مقطع متوسطه دوم دارای اهمیت ویژه‌ای است باید به این حوزه کمک کرد. مینایی‌پور اظهار داشت: تلاش ما افزایش پوشش تحصیلی دختران است زیرا همیشه مقیاس آن از پسران پایین‌تر بوده است. البته اکنون در دوره ابتدایی دختران ٩٨ درصد پوشش تحصیلی داریم. وی افزود: اکنون از میان یک میلیون زن شاغل در کشور ۵٠٠ هزار نفر آن‌ها در آموزش و پرورش فعالیت دارند و ۶ میلیون و ۵٠٠ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل دختر هستند.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: برای حوزه ورزش دختران اتفاق خوبی افتاده است زیرا به دلیل کمبود شدید نیرو به‌ویژه معلم ورزش در حوزه ابتدایی، مشکلات جدی وجود داشت؛ از این رو تمام معلمان دوره ابتدایی در تابستان امسال آموزش‌های تخصصی در حوزه ورزش را فرامی‌گیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار