خسارت 400 میلیارد تومانی سرمازدگی به کشاورزان سمنانی
کد خبر: 923461
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sEX
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
رئیس جهاد کشاورزی سمنان خبر داد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه ۲۰ هزار هکتار از باغ‌های استان بر اثر سرمازدگی آسیب دیده‌ است، گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به محصولات کشاورزی و باغی استان سمنان وارد شد.

سیدحسن میرعماد درباره وضع باغداران، اظهار کرد: وضع باغداران استان سمنان مناسب نیست و سرمازدگی مشکلات زیادی برای آنها ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه 20 هزار هکتار از باغ‌های استان سمنان آسیب دیده‌ است، تصریح کرد: برآوردهای لازم در زمینه خسارتی که به باغداران وارد شده، صورت گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ادامه داد: برآورد میزان خسارات از طریق مدیریت بحران استانداری سمنان به تهران و وزارت جهاد کشاورزی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شده است.

میرعماد با تأکید بر اینکه منتظریم ببینیم چه اقداماتی برای حمایت از باغداران صورت می‌گیرد، اضافه کرد: باغدارانی که بیمه بودند، صندوق بیمه محصولات کشاورزی برآورد خسارات لازم را انجام داده است و به‌مرور مبلغ آن را پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حدود 400 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی و درمجموع محصولات کشاورزی و باغی استان سمنان وارد شد، افزود: این میزان خسارات به‌صورت فهرست به تهران ارسال شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار کرد: به باغداران توصیه می‌کنیم که حتماً باغ‌ها و محصولات خود را بیمه کنند تا در این مواقع که اتفاقاتی می‌افتد و متحمل خساراتی می‌شوند، این خسارات جبران شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین