توزیع گوشت قربانی 1450 رأس دام بین نیازمندان سمنانی
کد خبر: 923460
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sEW
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
مدیرکل کمیته امداد سمنان خبر داد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان از توزیع گوشت قربانی یک هزار و 450 رأس دام بین نیازمندان سمنانی خبر داد.

سیدجواد رضوی اظهار کرد: امسال برنامه‌هایی با هدف دستگیری از نیازمندان در استان سمنان اجرایی شد که در یکی از آن، یک هزار و 450 رأس گوسفند همزمان با عید قربان در قربانگاه‌های سراسر استان سمنان ذبح و در اسرع وقت بین نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم نیکوکار استان سمنان در عید قربان سال گذشته به یک میلیارد تومان در قالب نذور قربانی رسید، تصریح کرد: با این تعداد قربانی در سال 97 و رشد 50 درصدی اعتبارات، حجم ذبح قربانی به یک میلیارد و 500 میلیون تومان رسید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان این عمل را احیای سنت قربانی و دستگیری از نیازمندان دانست و اضافه کرد: حجاجی که در سال گذشته به حج مشرف شدند، در سال جاری با ذبح قربانی در قربانگاه‌ها معین کمیته امداد در سراسر استان سمنان با در نظر گرفتن سهم فقرا، این فریضه الهی را به‌ جای آوردند.

رضوی با اشاره به ایجاد 15 قربانگاه با مجوز و هماهنگی اداره کل دامپزشکی، شبکه بهداشت و شهرداری‌های استان سمنان تصریح کرد: قربانگاه‌های ذبح دام در سال گذشته در شهرستان‌های گرمسار، شاهرود، دامغان و شهر امیریه برپا شده بود.

وی با اشاره به رعایت نکات بهداشتی برای انتقال نذور قربانی و ترویج سنت حسنه قربانی در عید قربان سال جاری در قربانگاه‌های تمام شهرستان‌های استان سمنان، از توزیع گوشت قربانی توسط 41 مرکز نیکوکاری برای کمک به فقرا خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان اظهار کرد: کمک‌های موردی و معرفی مددجویان به این مراکز برای دریافت گوشت قربانی اجرایی شد و سهم هر خانوار از مددجویان و نیازمندان، سه کیلوگرم گوشت قربانی بود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار