104 طرح جهاد کشاورزی در هفته دولت آماده بهره برداری است
کد خبر: 923454
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sEQ
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در هفته دولت امسال 104 طرح با اعتبار 302 میلیارد ریال بهره برداری می شود.

سید حسن میرعماد افزود: این طرح ها در بخش های مختلف بهره برداری کشاورزی برای 300 نفر در استان سمنان اشتغالزایی مستقیم دارد.
وی به افتتاح 45 طرح عمرانی در بخش منابع طبیعی با 97.6 میلیارد ریال اعتبار اشاره و بیان کرد: 19 طرح عمرانی در بخش عشایر استان سمنان با 6 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت افتتاح می شود.
رئیس جهادکشاورزی استان سمنان با اشاره به افتتاح 26 طرح در حوزه آب و خاک جهادکشاورزی با 102 میلیارد ریال هزینه در هفته دولت، خاطرنشان کرد: هشت طرح تولیدی در حوزه تولیدات دامی با 56 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت بهره برداری می شود.
میرعماد به افتتاح چهار طرح تولیدی در بخش تولیدات گیاهی با 32 میلیارد اعتبار اشاره و اضافه کرد: افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان سمنان در دولت تدبیر و امید از هفت به 20 میلیون دلار بخشی از دستاوردهای دولت در استان بوده است.
وی به وضعیت کمبود آب در استان سمنان و برنامه ریزی دولت تدبیر و امید برای توسعه همه جانبه آبیاری نوین در این استان، یادآور شد: سطح پوشش سامانه های تحت فشار کشاورزی در این استان از یکهزار و 400 هکتار در سال 92 اکنون به 16 هزار هکتار افزایش یافته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در دولت تدبیر و امید در این استان از 769 میلیارد ریال اکنون به هفت هزار و 248 میلیارد ریال افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید ارایه تسهیلات رونق تولید در بخش های صنعت و کشاورزی بود که سهم بخش کشاورزی در استان سمنان از این تسهیلات یکهزار و 30 میلیارد ریال بود و طرح هایی همچنان در دست بررسی برای ارایه تسهیلات است.
به گفته میرعماد، افزایش تولید تخم مرغ از 10 به 20 هزار تن، خرید گندم تولیدی از 67 به 120 هزار تن و افزایش سطح کشت گلخانه ای از 9.5 به 44 میلیون هکتار، بخشی از دستاوردهای بخش جهادکشاورزی سمنان در دولت تدبیر و امید بود.
وی خاطرنشان کرد: اصلاح باغ های میوه از ابتدای دولت تدبیر و امید در استان سمنان 12 هزار هکتار بود که اکنون به 82.4 هزار هکتار رسیده است و جایگزینی محصولات باغی به جای محصولات زراعی از 2.2 به 12 هزار هکتار قابل توجه است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خاطرنشان کرد: تعداد پروانه های بهره برداری صنایع تکمیلی کشاورزی در این استان از ابتدای دولت تدبیر و امید از 110 پروانه به 382 پروانه افزایش یافت که ارزش افزوده تولیدات را بهبود بخشیده است.
استان سمنان 198 هزار هکتار اراضی کشاورزی با 45 هزار بهره بردار دارد.
همزمان با هفته دولت امسال در استان سمنان 606 طرح شامل 578 طرح عمرانی و 28 طرح سرمایه گذاری با اعتبار پنج هزار و 74 میلیارد ریال در حال بهره برداری است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین