تشکیل سازمان نظام آمارشناسی ضروری است
کد خبر: 923451
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sEN
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
رئیس انجمن آمار ایران
رئیس انجمن آمار ایران گفت : این انجمن در حال تلاش برای تشکیل سازمان نظام آمارشناسی و راه اندازی نظام رتبه بندی است.

علیرضا نعمت الهی در آیین گشایش چهاردهمین کنفرانس ملی آمار ایران در دانشگاه صنعتی شاهرود افزود: این کار برای سازمان دهی و نظم بخشیدن به امور واگذاری طرح های تحقیقاتی و مشاوره های آماری به کارشناسان آمار ضروری است.
وی با تأکید بر لزوم بازنگری و بروز رسانی برنامه های درسی رشته آمار، تصریح کرد: با توجه به گرایش بیشتر دانش آموزان به رشته علوم تجربی و بی توجهی به وضعیت اشتغال دانش آموختگان آمار، رسیدگی به چالش ها و مشکلات این حوزه در دستور کار انجمن آمار ایران قرار گرفته است.
نعمت الهی برقراری تعادل میان آمار محض وکاربردی و خروج از قالب های سنتی و همچنین کاربرد شبکه های عصبی و هوش مصنوعی را از اهداف انجمن آمار برشمرد و گفت: شرکت در میزگردهای تحلیل و تبیین نظام آمارشناسی و رتبه بندی کارشناسان باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود هم در این آیین، آمار را لازمه برنامه ریزی و تصمیم گیری صحیح برای مدیران دانست و تصریح کرد: آمار به تصمیم گیری ها جهت مناسب داده و نقاط قوت و ضعف را نشان می دهد.
محمد مهدی فاتح با بیان اینکه نباید جامعه را دچار عددسازی کرد، افزود: دانشگاه صنعتی شاهرود فراتر از وظیفه آموزش، به حوزه کارآفرینی نیز وارد شده برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود نیازمند آمارهای صحیح است.
در چهاردهمین کنفرانس ملی آمار ایران، 215 مقاله به صورت سخنرانی و 106 مقاله در قالب پوستر ارائه می شود.
تقدیر از پیشکسوتان عرصه آمار ایران نیز از دیگر برنامه های این کنفرانس است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین