متهم: قتل صاحبخانه‌ام ناخواسته بود
کد خبر: 923414
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sDm
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۸
مرد مستأجر که به خاطر گرفتن طلب ۱۵۰‌میلیون تومانی‌اش مرتکب قتل مرد صاحبخانه شده بود، روز گذشته محاکمه شد.
به گزارش خبرنگار ما، سوم اردیبهشت‌سال‌۹۶، مأموران پلیس پایتخت از قتل مرد میانسالی مقابل بازار میوه‌تره بار شهرک غرب باخبر و راهی محل شدند.
جسد متعلق به اکبر ۶۵‌ساله بود که بر اثر شلیک گلوله از داخل خودروی‌۲۰۶ به بیرون پرتاب و کشته شده بود.
با انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات در این زمینه آغاز شد و با ثبت مشخصات پژو‌۲۰۶، اما ردی از سرنشین آن به دست نیامد تا اینکه در تکمیل تحقیقات مأموران دریافتند مقتول مدتی قبل با مستأجرش به نام نیما اختلاف داشته و وی همزمان با قتل صاحبخانه به مکان نامعلومی گریخته است. پلیس با این فرضیه مرد جوان را تحت تعقیب قرار داد تا اینکه چند هفته بعد از حادثه وی شناسایی و بازداشت شد. نیما ۳۰ ساله با اعتراف به قتل با انگیزه درخواست طلب ۱۵۰‌میلیونی‌اش، بعد از بازسازی صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم صبح دیروز در همان شعبه به ریاست قاضی متین راسخ محاکمه شد. او بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم در شرح ماجرا گفت: «مستأجر بودم. سال‌۹۲ بعد از گشت و پیگیری از بنگاه‌ها یکی از آپارتمان‌های مقتول را به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان رهن کردم. دو ماهی گذشت تا اینکه فهمیدم او با قولنامه جعلی شکایت کرده تا ماهانه ۶ میلیون تومان هم اجاره بگیرد. این بهانه درگیری ما شد تا اینکه در شورای حل اختلاف از او شکایت کردم. اکبر به یکسال حبس محکوم شد، اما وقتی از زندان آزاد شد کینه کرد و می‌خواست بدون پرداخت پول رهن خانه، مرا از خانه‌اش بیرون کند.»
متهم در ادامه گفت: «او بار‌ها برایم ایجاد مزاحمت کرد حتی یکبار در انباری خانه‌ام مواد مخدر جاسازی کرد و بار دیگر روی ماشینم خط کشید تا مرا مجبور کند خانه‌اش را تخلیه کنم. از رفتار و کار‌های مقتول کلافه شده بودم به همین دلیل تصمیم گرفتم با تهدید اسلحه او را گروگان بگیرم تا پولم را برگرداند. این بود که روز حادثه مقابل خانه‌اش رفتم و با تهدید اکبر را سوار خودروام کردم، اما مقتول برای برگرداندن پول پیش خانه همچنان مقاومت می‌کرد.»
متهم در خصوص قتل گفت: «وقتی در خودرو با هم درگیر شدیم او لوله اسلحه را در دستش گرفت و مدام می‌کشید. او تلاش می‌کرد تا اسلحه را از من بگیرد که در آن کشمکش‌ها ناخواسته یک تیر به او شلیک شد. در آن لحظه شوکه شدم و از ترس او را از ماشین به بیرون پرتاب کردم و گریختم.» متهم در آخر گفت: «باور کنید قتل او یک اتفاق بود و قصد کشتن او را نداشتم.»
در پایان هیئت قضایی بنا به ادعای متهم، پرونده را برای تحقیقات بیشتر در خصوص نظر کارشناسان اسلحه‌شناسی که آیا شلیک ناخواسته بوده یا نه به دادسرا فرستاد تا بعد از اظهار نظر کارشناسان حکم لازم را صادر کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار