پژواک سیلی نماینده مجلس به پلیس در دشت ارژن
کد خبر: 923413
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003sDl
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۸
کلیپ چند ثانیه‌ای کتک خوردن مأمور پلیس‌راه فارس در حوالی دشت ارژن از سوی مرد بازو کلفتی که روز جمعه در فضای مجازی منتشر شد بازتاب‌های متفاوتی در پی داشت. در حالی که فرد ضارب همچنان متواری است، پلیس اعلام کرد فیلمبردار حادثه هم تحت تعقیب قرار دارد.
ابتدا این کلیپ در شبکه‌های اجتماعی با این مضمون منتشر شد که مأموران پلیس راه هنگام تعقیب و گریز خودروی لندکروز گرانقیمتی باعث واژگونی این خودروی میلیاردی می‌شوند که اینگونه به ذهن هر انسانی متبادر می‌شود چنانچه پلیس کمی با متخلفان رانندگی ملایم‌تر برخورد کند یا در مواردی با برداشتن شماره پلاک خودرو و احضار راننده و اعمال قانون در فرصت مناسب از تعقیب و گریز‌های خطرناک منصرف شود شاید این اتفاقات ناگوار رخ ندهد و در ادامه آن هم راننده یا همراهان آن هم جان به سلامت ببرند و از کتک کاری مأمور پلیس بگذرند، اما آنچه مسئولان ناجا به این کلیپ واکنش نشان دادند مشخص شد نه تنها مأموران پلیس‌راه این خودرو حادثه دیده را تعقیب نکرده‌اند بلکه به کمک او می‌شتابند که اظهار نظر فرد ناشناسی در محل حادثه که می‌گوید خودروی لندکروز بر اثر تعقیب و گریز پلیس واژگون شده‌است که همین حرف باعث واکنش شدید یکی از بستگان راننده خودرو واژگون شده که در محل حادثه حاضر بوده می‌شود در نهایت اقدام به کتک‌کاری مأمور پلیس می‌کند.
این حادثه علاوه بر واکنش‌های مثبت و منفی که درباره عملکرد پلیس داشت این سؤال را برای همه مطرح می‌کند که آیا عملکرد مأموران پلیس موجب رخ دادن این اتفاقات می‌شود یا به عبارت دیگر چه شرایطی باعث می‌شود که فردی با جسارت تمام به مأمور پلیسی که یونیفرم پوشیده و مشغول انجام وظیفه است حمله می‌کند و او را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهد. چنانچه کمی به عقب بر‌گردیم با حادثه مشابهی در مردادماه گذشته مواجه می‌شویم که در آن حادثه هم نماینده مجلس که همراه خانواده‌اش برای سفر به فرودگاه مهرآباد رفته بود هنگامی که مأمور پلیس از او کارت شناسایی درخواست کرد در حالی که به شدت عصبانی بود از خودرو پیاده شد و مأمور پلیس را در مقابل چشمان مردم مورد ضرب و جرح قرار داد. فارغ از واکنش‌های خبری به آن حادثه اگر همان زمان برخورد قاطع و بدون اغماضی با نماینده مجلس از انجام می‌شد شاید الان شاهد این حادثه نبودیم و شهروند عادی هم احساس نمی‌کرد مقابل دیدگان مردم، مأمور پلیسی را کتک بزند. از سوی دیگر می‌توان به برخورد نادرست یا اشتباه بعضی از مأموران پلیس در برابر شهروندان هم اشاره کرد که انتشار فیلم‌هایی از این نوع برخورد‌ها باعث جلوه بدی از مأموران پلیس در ذهن مردم می‌شود هر چند پس از بررسی از سوی بازرسی ناجا با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود، اما بر‌طرف شدن اثر سوء این رفتار زمان می‌برد و شاید هم در وقوع این‌گونه حوادث بی‌اثر نباشد. پس از این حادثه سردار نوریان، معاونت اجتماعی ناجا واکنش نشان داد و فارغ از واکنش به جای مقام ارشد ناجا یک نکته قابل تأمل است که وی اظهار داشته‌اند با تصویر بردار و منتشر کننده این کلیپ هم که به جای کمک به مأمور پلیس با گرفتن فیلم و انتشار آن باعث تخریب اقتدار پلیس می‌شود بر خورد می‌کنیم، این سؤال مطرح است که آیا با افراد دیگری هم که در این حادثه فقط نقش تماشاچی دارند، می‌شود برخورد کرد که با تصویر بردار این کلیپ برخورد کرد؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار