واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی سرعت می گیرد
کد خبر: 923110
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003s8s
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: با سرعت گیری واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی، در سال 97 پنج اثر تاریخی قابل بهره برداری واگذار می شود.

محمد جهانشاهی افزود : کاروانسرای ایوانکی و خانه های قدیمی تدین، رحیمی و ابراهیمی از جمله آثار تاریخی استان است که امسال به منظور بهره برداری به بخش خصوصی در راستای اقتصاد مقاومتی واگذار می شود.
وی بیان کرد : در سال 96، سه کاروانسرای شاه عباسی دامغان، میاندشت و شاه عباسی ده نمک از آثار تاریخی که در اختیار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود که با هدف بهره برداری بخش خصوصی برای رونق اقتصادی استان سمنان واگذار شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به واگذاری اردوگاه های گردشگری به بخش خصوصی، تصریح کرد : در سال های گذشته 12 اردوگاه گردشگری در استان ایجاد شد که از این تعداد، پنج اردوگاه گردشگری به بخش خصوصی و چهار واحد در سال 95 به شهرداری ها جهت تکمیل و بهره برداری واگذار شد.
جهانشاهی خاطرنشان کرد : بقیه اردوگاه ها به دلیل واقع شدن در منطقه نمونه گردشگری با توجه به دستورالعمل های ابلاغی، در دست پیگیری برای واگذاری به بخش خصوصی است.
وی، به واگذاری مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی بر اساس ضوابط ماده 27 اشاره و اضافه کرد : براساس مصوبه هیات وزیران در سال 86، احداث یکهزار مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در کشور در دستور کار قرار گرفت که 30 مجتمع در استان سمنان جانمایی شده که از این تعداد 16 مجتمع در طول محورهای مواصلاتی استان قرار دارد تا به کاهش سوانح رانندگی کمک شود.
وی با بیان این که منطقه بنه کوه گرمسار و جنگل ابر شاهرود، 2 منطقه نمونه گردشگری در سال 95 به بخش خصوصی واگذار شد، افزود : در سال 96، منطقه های نمونه گردشگری سد شهید شاهچراغی و آبگرم به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ادامه داد : طرح جامع منطقه نمونه گردشگری آبگرم به تصویب کارگروه گردشگری استان رسیده و سرمایه گذار در مرحله اخذ اراضی و تصویب طرح در کار گروه امور زیربنایی است.
در سمنان تاکنون 40 روستای هدف گردشگری شناسایی شده و 34 اقامتگاه بوم گردی، هفت خانه مسافر، یک متل و سه مجتمع، محوطه و مجموعه گردشگری در منطقه روستایی استان احداث شده است.
649 اثر تاریخی استان سمنان شامل بنا، محوطه و تپه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و دروازه ارگ سمنان، مسجد تاریخانه دامغان، مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مجموعه قصر بهرام گرمسار، بازار آرادان و کاروانسرای ده‌نمک از جمله آثار تاریخی ثبت شده در فهرست ملی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار