دستگیری سارقین کارگاه تولیدی لباس
کد خبر: 922757
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003s3B
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
سرهنگ کارآگاه "رضا امیدی"، رييس پايگاه ششم پليس آگاهي در توضیح این خبر گفت: پرونده ای از کلانتری 114 غیاثی به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن مالباخته عنوان کرده بود که کارگاه تولیدی لباسش در خیابان دربندی مورد سرقت قرار گرفته و سارقین اقدام به سرقت مقادیر قابل توجهی طاقه پارچه به ارزش تقریبی 30 میلیون تومان کردند.

به گزارش خبرنگار ما با حضور کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی در محل سرقت و انجام تحقیقات میدانی، کارآگاهان با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته ی یکی از مغازه ها در نزدیکی محل سرقت موفق به شناسایی یک وانت شدند که سارقین بامداد همان روز با آن در محل کارگاه حاضر شده و اقدام به سرقت کرده بودند.

با شناسایی دقیق خودرو ، مالک خودرو در منطقه تهرانپارس دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل شد؛ مالک خودرو پس از اطلاع از موضوع سرقت عنوان داشت: به عنوان راننده ی کرایه ای اموال را به آدرسی در شهرک کاروان منتقل کرده اما از موضوع سرقت بی اطلاع هستم.

سرهنگ امیدی، با اعلام این که سارقان در عملیات ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ، دستگیر و شدند، گفت: با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از مالک خودروی استفاده شده در سرقت، کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی موفق به شناسایی مخفیگاه سارقین در شهرک کاروان شده؛ طی یک عملیات غافلیگرانه 2 سارق را دستگیر که هر دو در تحقیقات به انتقال اموال مسروقه به انباری در حاشیه جنوبی شهر تهران اعتراف کردند که متعاقبا، محل نگهداری اموال مسروقه نیز شناسایی و در بازرسی از این محل مقادیری از اموال مسروقه کشف شد.

**

انهدام باند سارقان حرفه ای با 10 فقره سرقت در محله ابوذر

سرهنگ "دوستعلی جلیلیان" در تشريح اين خبر، گفت: در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي و اجرای طرح مبارزه با سارقان حرفه­اي، ماموران سرکلانتری دهم با انجام اقدامات تخصصی و تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یک باند چهار نفره سارقان حرفه ای و سابقه دار شدند.

این مقام انتظامی توضیح داد: با انجام تحقیقات اطلاعاتی محل اختفای متهم اصلی شناسایی که با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد. سرهنگ جلیلیان اظهار داشت: با دستگیری این متهم و اعتراف وی به ارتکاب سرقت ها با همکاری همدستشانش، در نهایت سه همدست وی نیز در سه عملیات مجزا در مخفیگاهشان در محدوده گمرک، فلاح و دو راهي قپان دستگیر شدند.

وی گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعدادی اموال مسروقه از جمله دوچرخه کشف شد. وی در ادامه اذعان کرد: متهمان دستگیر شده در تحقیقات به عمل آمده به 10 فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کردند. سرکلانتر دهم در پایان با اشاره به تحویل متهمان به مرجع قضائی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعاليت غير قانوني و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گريز، مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن فوريت هاي پليسي 110 اعلام تا نسبت به دستگيري مجرمان و متخلفان اقدام شود.

 

**

دستگیری دو سارق خودرو با 10 فقره سرقت

سرهنگ "کیوان ظهیری "بیان داشت: با تماس تلفنی یکی از شهروندان محله نازی آباد و اعلام خبر سرقت یک دستگاه خودروی سواری، مشخصات خودروی مسروقه در سامانه ثبت و تحقیقات در این خصوص آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه ماموران کلانتری 160 خزانه در گشت زنی های صورت گرفته خودروی موصوف را هنگام تردد مشاهده و به تعقیب آن می پردازند، تصریح کرد: راننده خودروی مسروقه از محل متواری و ماموران ضمن انجام تحقیقات لازم، مخفیگاه وی را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: مخفیگاه متهم که از مجرمان با سابقه در سرقت خودرو می باشد و تا کنون 17 سال به طور متناوب از عمر خود را در زندان سپری کرده است، در کمتر از یک ساعت شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی تیمی از ماموران کلانتری برای دستگیری متهم اعزام شدند.

سرهنگ ظهیری، با توضیح اینکه متهم در حالی که مشغول اوراق کردن قطعات خودروی سواری با همکاری همدستش که مهارت زیادی در اوراق کردن خودروهای مسروقه دارد، دستگیر و هر دو متهم برای سیر مراحل قانونی به کلانتری منتقل شدند و در بازجویی صورت گرفته شده به 10 فقره سرقت اعتراف کردند.

گفتنی است سارق خودرو پس از سرقت خودروها آنها را به مخفیگاهشان منتقل و پس از باز کردن قطعات خودرو توسط همدستش وی قطعات خرده شده را در داخل خورجین موتورسیکلتش می ریخته به مالخران می فرو ختند.

**

انهدام باند 3 نفره خرده فروشان مواد مخدر

سرهنگ "محمد بخشنده" گفت: در پی تحقیقات ماموران این یگان، مشخص شد که یک خرده فروش مواد مخدر در اسلامشهر با تشکیل باند، اقدام به توزیع مواد مخدر می کند و به تازگی قصد دارد یک محموله مواد مخدر را که در مخفیگاه خود پنهان کرده است در محله توزیع کند. نتیجه تحقیقات در اختیار مقام قضایی و پلیس مبارزه با مواد مخدر اسلامشهر قرار گرفت و با هماهنگی انجام شده تیم های عملیاتی به محل اعزام شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اجرای طرح دستگیری مشترک، بیان داشت: در عملیات مشترک ماموران مبارزه با مواد مخدر تهران و اسلام شهر موفق شدند سه خرده فروش مواد مخدر را در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از محل مقدار 61 کیلو گرم تریاک کشف کنند.

وی تصریح کرد: 2 دستگاه خودروی سواری متهمان توقیف و هر 3 تن برای تحقیقات بیشتر به پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ منتقل شدند.

 

**

اعتراف 25 فقره ای سارق به تلفن قاپی

سرهنگ "عباسعلی ابراهیمی ضمن تشریح این خبر گفت: با شکایت های متعدد شهروندان در خصوص سرقت تلفن همراه هنگام تردد در میدان های "تجریش" و "قدس"، تیمی از ماموران برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان وارد عمل شدند.

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد که یک سارق با پرسه در محدوده مذکور اقدام به سرقت تلفن همراه شهروندانی می کند که در حال تردد در این محدوده با تلفن همراه مکالمه می کنند.

رئیس کلانتری 101 تجریش بیان داشت: با به دست آمدن این اطلاعات و استعلام های صورت گرفته، محل تردد و مشخصات سارق شناسایی و جزئیات پرونده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت که در نهایت دستور بازداشت متهمان و بازرسی از مخفیگاهشان صادر شد.

سرهنگ ابراهیمی تصریح کرد: طی یک عملیات ضربتی این متهم در مخفیگاهش دستگیر و در بازجویی انجام شده به 25 فقره سرقت تلفن همراه اعتراف کرد و راهی پایگاه یکم پلیس آگاهی شد.

**

باند سارقان لوازم خودرو متلاشی شد

سرهنگ "ظاهر اسدی" به تشریح این خبر پرداخت و گفت: با ارایه شکایت از سوی شهروندان ساکن محدوده قیامدشت در خصوص سرقت هایی از داخل خودروهایشان، پرونده ای در کلانتری تشکیل و تیم های عملیاتی برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان اقدامات خود را آغاز کردند.

وی افزود: در بررسی های انجام شده از شگرد سارقان مشخص شد که این سرقت ها از سوی دو سارق حرفه ای صورت گرفته و هر بار این متهمان با تخریب در خودروهایی که سیستم ایمنی مناسبی ندارند، اقدام به سرقت لوازم داخلی و قطعات خودرو می کنند.

وی افزود: با به دست آمدن اطلاعات مربوطه گشتزنی های هدفمند گشت های کلانتری بیشتر شده و مناطقی که سابقه سرقت داشت تحت کنترل و نظارت بیشتر قرار گرفت که این که در شب گذشته این اقدامات نتیجه داده و ماموران دو مرد را در حال سرقت از یک خودرو مشاهده و تحت تعقیب قرار دادند.

سرهنگ اسدی، عنوان داشت: این سارقان در نهایت پس از چند دقیقه تعقیب و گریز دستگیر و به همراه مالک خودرو که شناسایی شده بود به کلانتری منتقل شدند.

به گفته این مقام انتظامی، مالباخته با حضور در کلانتری خودروی خود را شناسایی کرده و تحویل گرفت و سارقان نیز در بازجویی های انجام شده پس از اعتراف به جرایمشان، به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

 **

خرده فروش مواد مخدر گرفتار قانون شد

سروان "علی مرادزاده"، گفت: در تحقیقات انجام شده از سوی ماموران تجسس این کلانتری پیرامون فعالیت های مجرمانه یک توزیع کننده مواد مخدر در مخفیگاهش، تیمی از ماموران مبارزه با مواد مخدر کلانتری برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: طی بررسی های انجام شده مشخص شد که یک توزیع کننده مواد مخدر، در مخفیگاه خود ضمن نگهداری مواد مخدر، اقدام به توزیع و خرده فروشی می کند که این اقدام به تجمع معتادان و نارضایتی اهالی محل منجر شده است.

کلانتر محله قلعه نو، عنوان داشت: به این ترتیب، اقدامات برای دستگیری متهم آغاز شد و پس از چند شبانه روز تعقیب و مراقبت، در نهایت شب گذشته این متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه 2 کیلوگرم تریاک کشف شده از محل به کلانتری منتقل شد.

سروان مرادزاده، تصریح کرد: متهم تحت بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر توزیع مواد مخدر اعتراف و پس از تکمیل پرونده به پایگاه نهم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ منتقل شد.

**

کیف قاپ های گاندی به زانو درآمدند

سرهنگ "فرهاد حیدری"، ، ضمن اشاره به این خبر در تشریح جزییات آن گفت: روز گذشته یکی از شهروندان به ماموران گشت انتظامی مستقر در خیابان گاندی مراجعه و اظهار داشت هنگام تردد در این محدوده از سوی دو موتورسوار کیف قاپ مورد سرقت و کیف قاپی قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به این که امکان داشت هنوز سارقان از محدوده استحفاظی خارج نشده باشد، ماموران مشخصات ارایه شده از سوی مالباخته را مورد بررسی قرار داده و ضمن گشتزنی در محدوده مذکور، افراد مشکوک را مورد تعقیب و مراقبت قرار دادند.

کلانتر محله گاندی، عنوان داشت: این اقدامات ادامه داشت تا این که این ماموران موفق شدند این دو سارق موتورسوار را هنگام پرسه زنی در بلوار آفریقا مشاهده و در تعقیب و گریزی کوتاه آنها را بازداشت کنند.

سرهنگ حیدری، تصریح کرد: متهمان در بازجویی های اولیه سعی کردند با اظهارات گمراه کننده خود را از اتهامات وارده رها کنند، اما زمانی که با ادله محکم پلیس و همچنین شناسایی از سوی مالباخته روبرو شدند، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 19 فقره ارتکاب کیف قاپی در چند روز گذشته اقرار کردند.

به این ترتیب، با اظهارات متهمان و اعتراف آنها به جرایمشان، پرونده تکمیل و در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت تا در خصوص سرقت های احتمالی دیگر نیز تحقیقات صورت گیرد.

 **

 

دستگیری سارق خودرو هنگام فرار

سرهنگ "رسول جهانی"، گفت: روز گذشته ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشتزنی در محدوده بزرگراه بعثت بودند که پلاک دستکاری شده یک خودروی سواری، توجه آنها را جلب کرده و مشخصات آن را از مرکز کنترل پلیس پایتخت، استعلام کردند.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: در استعلام های انجام شده مشخص شد که این خودرو ساعت پیش از خیابان جعفری محله نازی آباد، به سرقت رفته است.

وی افزود: با مشخص شدن این موضوع، بلافاصله به سرنشین خودرو دستور توقف داده شد اما مظنون که مردی جوان بود به جای تمکین به دستور پلیس، بر سرعت خود افزوده و سعی کرد با استفاده از خلوتی بزرگراه به سمت بزرگراه آزادگان فرار کند.

این اقدام با تعقیب وی همراه شد و در نهایت پس از چند دقیقه تعقیب و گریز، خودروی این متهم متوقف و سرنشین آن دستگیر و به همراه خودروی مسروقه به کلانتری منتقل شد.

کلانتر محله نازی آباد، عنوان داشت: متهم در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفت که در نتیجه به جرم خود مبنی بر سرقت خودرو اعتراف و اظهار داشت که سعی داشته با اوراق کردن آن، قطعات مسروقه را به مالخران اموال مسروقه بفروشد.

سرهنگ جهانی، در پایان تصریح کرد: با شناسایی مالک خودرو و دعوت از وی به کلانتری، خودروی مسروقه به وی بازگردانده شد و متهم پس از تکمیل پرونده برای تحقیقات بیشتر به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

**

اعتراف سارق لوازم داخلی خودرو به 3 فقره سرقت در یک شب

سرهنگ "محمدباقر قدم زاده"، گفت: با شکایت شهروندان ساکن محله ولنجک در خصوص سرقت لوازم داخلی خودروهایشان، جلسه ای با حضور کارشناسان پلیس در کلانتری تشکیل و پس از بررسی های انجام شده مقرر شد تیم های عملیاتی برای دستگیری سارق یا سارقان وارد عمل شوند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با حضور ماموران گشت های انتظامی در محدوده های جرم خیز و کنترل افراد سابقه دار و مظنون، در نهایت ماموران یک سارق سابقه دار را شناسایی کرده و او را تحت کنترل قرار دادند.

وی افزود: این تعقیب و مراقبت در نهایت شب گذشته نتیجه داد و سارق مذکور در یک عملیات و درست هنگام سرقت از یک خودروی سواری که کنار خیابان پارک شده بود، دستگیر شد.

رئیس کلانتری 163 اظهار داشت: متهم پس از دستگیری به کلانتری منتقل و در بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر سرقت لوازم داخلی خودرو در محدوده های مذکور اعتراف و همچنین به سه فقره سرقت در همان شب اقرار کرد.

سرهنگ قدم زاده، تصریح کرد: با این اعتراف متهم، از خودروی وی که در همان محدوده نشاسایی و توقیف شده بود، بازرسی به عمل آمد که در نتیجه، 2 دستگاه ضبط، چهار دستگاه باند خودرو و یک حلقه زاپاس مسروقه خودرو کشف شد.

به این ترتیب، با اعتراف متهم پرونده وی تکمیل و متهم پس از تحمل یک شب بازداشت در کلانتری صبح امروز برای رسیدگی به جرایم احتمالی دیگرش به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار