اجرای طرح کوا در مدارس اردبیل
کد خبر: 922662
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003s1e
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: طرح کوا نقش مهمی در زمینه آگاهسازی خانوده‌ها و دانش‌آموزان از آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی داشته و می‌ تواند در زمینه استفاده صحیح و اصولی از فضای مجازی آگاهی‌دهی مناسبی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، بهروز رزمی درهمایش تبیین اهمیت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات هماهنگی دستگاه‌ها و مراکز در استان را مطلوب و مناسب دانست و اظهار داشت: در زمینه فعالیت در حوزه امنیت اطلاعات و شبکه دو پرونده از شرکت‌های بومی برای دریافت مجوز درخواست داده‌اند که پرونده این متقاضیان در دست بررسی است تا در صورت نبود مشکل در این حوزه مجوز برای فعالیت آنها صادر شود.

وی بیان کرد:‌ این پرونده‌ها مربوط به آموزش نیروهای متخصص بومی در این حوزه است که به طور قطع با توسعه آموزش‌ها در این زمینه می‌توانیم تقویت و ارتقای فعالیت در زمینه امنیت شبکه و اطلاعات را در استان شاهد باشیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در مورد انجام هماهنگی‌ها و اقدامات لازم برای اجرای طرح کوا در استان اردبیل تصریح کرد: برای برگزاری این طرح در مدارس استان در جلسه‌ای با نماینده سازمان فناوری اطلعات ایران جوانب آن بررسی شده که تلاش می‌کنیم با همکاری و مشارکت صدا و سیما شاهد اجرای طرح کوا در استان اردبیل باشیم.

معاون هماهنگی و توسعه منابع استاندار اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: در حوزه امنیت شبکه در استان اردبیل اقدامات و فعالیت‌های خوب و مطلوبی انجام شده است و انتظار می‌رود که چنین فعالیت‌هایی به شکل گسترده‌تر در استان انجام شود.

بهمن حسین‌زاده با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان اردبیل در حوزه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیان کرد: در این حوزه استعدادهای بالایی در سطح استان وجود دارد که در صورت حمایت از آنها می‌توانند سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات را در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ها یاری کرده و در حوزه امنیت شبکه نقش مهمی ایفا کنند.

وی با اشاره به فعالیت مطلوب و مناسب مرکز آپا در اردبیل گفت: این مرکز که در دانشگاه محقق اردبیلی راه‌اندازی شده می‌تواند زمینه برای تبدیل ایده‌های افراد مستعد را در این حوزه فراهم آورد که باید توجه به این مهم در راستای تقویت مرکز آپا اقدامات اساسی و لازم انجام شود تا شاهد اقدامات مهم و سازنده در این زمینه باشیم.

معاون هماهنگی و توسعه منابع استاندار اردبیل با تاکید بر تشکیل مرکز ماهر افزود: در این زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه نیز می‌تواند نتایج و ثمرات مثبت و موثری به دنبال داشته باشد که انتظار می‌رود متولیان این امر در این زمینه نیز تلاش و اهتمام همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار