تلفات جاده‌ای در استان اردبیل افزایش یافته است
کد خبر: 922657
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003s1Z
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
رئیس پلیس راه استان اردبیل:
رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: تعداد متوفیان در چهار ماهه سال گذشته 46 نفر بوده که این تعداد در چهار ماهه امسال به 68 نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، سیدحجت فتاحی در جلسه کارگروه کاهش تلفات در دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: در چهار سال گذشته روند متوفیان در تصادفات جاده‌ای استان اردبیل با یک شیب ملایم رو به کاهش بوده به طوری که 183 کشته سال 93 در سال گذشته به کمتر از 124 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر حتی در طرح نوروزی امسال استان اردبیل رتبه اول را در کاهش تصادفات داشته است، خاطرنشان کرد: ما در سالجاری نیز به مانند سال‌های گذشته در برخورد با تخلفات حادثه‌ساز به وظیفه خود عمل کردیم ولی به نظر می‌رسد برخی دستگاه‌ها و نهادها بدون توجه به جان مردم در اجرای تعهدات خود در راستای ارتقای ایمنی جاده‌ها و کاهش تصادفات به مسئولیت خود عمل نکرده‌اند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل وظیفه پلیس را اعمال قانون برای رانندگان خاطی اعلام کرد و افزود: در سال گذشته و چهار ماهه امسال در برخورد با جرایمی همچون سرعت غیرمجاز 8 درصد افزایش، سبقت 18 درصد، تجاوز به چپ 18 درصد و توقیف خودرو 18 درصد و توقیف موتورسیکلت نیز 7 درصد افزایش اعمال قانون را شاهد بودیم.

فتاحی با بیان اینکه در سال گذشته 39 فقره و در سالجاری نیز 51 فقره تصادف در چهار ماهه اتفاق افتاده است، گفت: تعداد متوفیان در چهار ماهه سال گذشته 46 نفر بوده که این تعداد در چهار ماهه امسال به 68 نفر افزایش یافته است به طوری که ما 58 درصد افزایش متوفیان، 73 درصد مصدومیت و جراحات را  در حوادث جاده‌ای شاهد بودیم.

وی در مورد سهم محورهای مواصلاتی از وقوع تصادفات و تعداد تلفات بیان کرد: محور پارس‌آباد – سربند با 21کشته و 31 درصد افزایش در میزان تلفات در رتبه اول قرار دارد و محور اردبیل – آستارا تنها با 3 درصد وقوع تصادفات در جایگاه آخر قرار گرفته است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل اضافه کرد: در چهار ماهه امسال 45 درصد در تصادفات جاده‌های شمال استان اردبیل کشته شدند که این میزان 66 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

 فتاحی در ادامه خاطرنشان کرد: 53 درصد تصادفات در راه‌های اصلی و عمدتا به دلیل سرعت و تجاوز به چپ و در ساعت 16 تا 20 عصر اتفاق افتاده به طوری که در این تصادفات 79 درصد مردان و 21 درصد زنان جان خود را از دست دادند که 60 درصد فوتی‌ها مربوط به گروه سنی 21 تا 40 سال بوده است.

 وی افزود: پراید با 35 درصد بیشترین سهم را در بین وسایط نقلیه در وقوع تصادفات داشته به گونه‌ای که بعد از پراید موتورسیکلت و وانت نیسان بیشترین فراوانی را در بین وسایط نقلیه تصادفی داشتند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل ادامه داد: 40 درصد فوتی‌ها مربوط به سرنشینان وسایط نقلیه بوده و تنها 10 درصد تصادفات در نقاط حادثه‌خیز رخ داده است.

فتاحی ضرورت اصلاح 25 نقطه حادثه‌خیز را با همراهی راهداری یادآور شد و اظهار کرد: باید نسبت به تعریض شانه جاده‌ها و همچنین خط‌کشی حاشیه‌ راه‌ها اقدام کنیم تا در کنار اصلاح قوس پیچ‌های خطرناک و همچنین نصب شبگردها و لرزه‌نگارها در حاشیه جاده‌ها می‌توانیم به کاهش تصادفات کمک کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار