روند بازگشت مهاجران اردبیلی شدت گرفته است
کد خبر: 922426
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rxq
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: روند بازگشت اردبیلی‌های مقیم سایر استان‌ها به زادگاهشان شدت گرفته و این حرکت امیدبخش به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه شورای اداری استان اردبیل با تبریک سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی خاطرنشان کرد: هماهنگونه که آزادگان با صبر و مقاومت دوران سخت اسارت را سپری کردند امروز نیز ملت ایران با صبر و مقاومت خود سخت‌ترین روزها را سپری می‌کنند و هرگز حاضر نیستند در برابر دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی سرتسلیم فرود آورند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل ورود بانوان را به حوزه کارآفرینی ارزشمند توصیف کرد و گفت: در بخش تولید فرش و صنایع دستی با ایده‌های نو و خلاقانه بانوان ما ورود خوبی را در راستای کارآفرینی و اشتغال داشتند و به یقین بخشی از 20 هزار فرصت شغلی استان به همت بانوان رقم خواهد خورد.

بهنامجو به تحرک جدی در احداث راه آهن اردبیل اشاره کرد و افزود: در حالی که براساس پیش‌بینی‌های کارشناسان این پروژه باید در 15 سال آینده تکمیل می‌شد ما مصمم هستیم تا ظرف سه سال این پروژه را جمع‌بندی کنیم.

وی ادامه داد: در بخش صنعت در این چهار ماه 30 درصد برنامه‌ها و فعالیت‌های کارآفرینی توسعه یافته تا با به نتیجه رسیدن طرح‌های صنعتی دارای موافقت اصولی فرصت اشتغال جوانان فراهم آید.

استاندار اردبیل از پرداخت تسهیلات در قالب اشتغال فراگیر و روستایی به صاحبان طرح‌های کارآفرینی خبر داد و بیان کرد: با توجه به فضای تحولی که در استان شکل گرفته فرآیند بازگشت اردبیلی‌های مهاجر به تهران و سایر شهرها به موطن خود شدت گرفته است.

در این جلسه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل نیز به شکل‌گیری 20 تعاونی زنان اشاره و اظهار کرد: نرخ باسوادی زنان در مناطق شهری اردبیل 100 درصد و روستایی بیش از 77 درصد است.

فریبا محمدلو بیان کرد: در حال حاضر از زنان توانمند این استان چهار نفر مدیر کل، یک نفر شهردار، یک مشاور، دو نفر معاون فرماندار، هفت معاون مدیر کل، 19 معاون اداره، 13 مدیر اداره و 18 کارشناس مسئول در بخش‌های مختلف فعال هستند.

وی افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه باید 30 درصد مدیران اجرایی را بانوان تشکیل دهند که با توجه به ترکیب جمعیتی بانوان استان به میزان 48 درصد بستر و زمینه تحقق این امر فراهم آمده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار