میزان کاهش دانشجو در دانشگاه آزاد آذربایجان غربی نسبت به سایر استان ها کمتر است
کد خبر: 922393
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rxJ
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر، تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های سراسر کشور کاهش یافته است افزود: میزان کاهش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی نسبت به سایر استان‌ ها کمتر بوده است.

دکتر محمود پوریوسف با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر، تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های سراسر کشور کاهش یافته است افزود: میزان کاهش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی نسبت به سایر استان‌ ها کمتر بوده است ولی برای حل مشکلات ناشی از این کاهش، برنامه ‌هایی با محوریت کنترل هزینه‌ ها و درآمدزایی برای جبران هزینه‌ ها در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.

وی با اشاره به مهمترین اهداف پیش‌روی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: در حال حاضر اهداف دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه تقاضامحور بودن و مدیریت و حمایت از طرح‌ های پژوهشی با محوریت حل و اصلاح مشکلات کشور و منطقه و دادن راهکار برای آن‌ ها است.

رئیس واحد ارومیه با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه خاطرنشان کرد: دو شرکت دانش ‌بنیان و ۲۹ واحد فناور در مراکز رشد دانشگاه آزاد استان وجود دارند که اغلب در شهرستان‌های ارومیه و خوی فعالیت می‌کنند و برای ایجاد این مراکز در مهاباد هم برخی اقدامات در حال انجام است.

وی با اشاره به حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از طرح‌های درآمدزایی تحت برند این دانشگاه عنوان کرد: دانشگاه‌ های آزاد اسلامی از ظرفیت‌ های بالایی برای حمایت مالی از طرح ‌های تحقیقاتی دارند که از جمله آن ‌ها می‌توان به وجود آزمایشگاه‌ های مجهز برای انجام تحقیقات، ارائه مشاوره و حتی در اختیار قرار دادن املاک متعلق به این دانشگاه برای سرمایه‌گذاران در سطح استان اشاره کرد.

دکتر پوریوسف با اشاره به گستره فعالیت‌های باشگاه پژوهشگران جوان تصریح کرد: بستر بسیار مناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف و بویژه پژوهشی برای جذب دانشجویان خارجی وجود دارد که در این راستا کارهای عملیاتی در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با توجه به همسایگی این استان با 4 کشور، باید به عنوان یک دیوار فرهنگی و علمی عمل کند افزود: با وجود بستر علمی گسترده در داخل کشور و به ویژه آذربایجان غربی ضروری است شرایطی فراهم شود تا دانشجویان مستعد و علاقه‌مند به ادامه تحصیل، رغبتی برای خروج از کشور نداشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین