نقش چشمگیر بانوان در مدیریت مصرف صحیح
کد خبر: 921373
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rgr
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری اسلامشهر:
بهمن جلیلیان گفت:بانوان در تغییر الگوی مصرف و ترویج فرهنگ صرفه جویی نقش چشمگیری دارند...
بهاره عشقی صابر

بهمن جلیلیان در دهمین نشست کمیته اموربانوان و خانواده شهرستان اسلامشهر، که با حضورنمایندگان ادارات این شهرستان درسالن جلسات اداره آبفای جنوب غربی استان تهران برگزارشد ، اظهارکرد : زن مایه آرامش در خانه است و فرقی نمی کند شاغل باشد یا خانه دار و با فراهم ساختن محیطی امن درخانه هم روز بعد کاری پر ثمری برای خود و همسرش فراهم خواهد نمود وهم فرزندان سالمی به تربیت خواهد کرد.

وی با اشاره به نقش زن درمصرف بهینه و صرفه جویی درخانه، گفت: ما با مصرف بیش ازحد ، طبیعت را هدر داده و محیط زیست را آلوده می سازیم ودر حالیکه با توجه به نقش پررنگ بانوان درخانواده  می توان ازبرخی خواسته ها وخرید وسایل لوکس که مایحتاج ضروری زندگی نیست ، صرفه نظر و به فرزندان نیزصرفه جویی را آموزش داد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان اسلامشهر با بیان مشکلات کم آبی  در کشور،تصریح کرد : حدود 34میلیون نفر از جمعیت کشور در تنش آبی قرار گرفته  اند،که از این تعداد 17میلیون نفر در تنش آبی قرمزقرار دارند و باتوجه به اینکه 90 درصد مصرف آب ، خانگی بوده ، نقش  و مدیریت بانوان در نحوه صحیح مصرف از اهمیت ویژه ای برخورداراست.

جلیلیان افزود: بیشتر سفره ها ی آب زیرزمینی در حال اتمام است و آب اغلب سفره های زیر زمینی کلان شهر ها نیز آلوده بوده و در آینده ای نه چندان دور دیگر آب  شیرین برای مصرف نخواهیم داشت،در آینده ای نه چندان دور  در جست و جوی آب به ناچار از سرزمین آباء واجدادیمال کوچ خواهیم کرد.

وی با اشاره به وضعیت خاص کشور، تاکید کرد: وضعیت پیش آمده امروزکشوربدلیل استقلال خواهی خودمان است که ،همواره در تلاشیم کشوری کاملا مستقل داشته باشیم ، ما نقاط قوت بسیارومزایایی داریم که دیگر کشورها ازآن محرومند.

جلیلیان تصریح کرد: باتوجه به شرایط حساس جامعه کنونی باید درموضع گیری هایمان ،با تزریق امید در جامعه ودوری از ناامیدی ازاختلاف وتفرقه افکنی بپرهیزیم.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری اسلامشهر،افزود: با توجه به تاکید رئیس جمهور به استانداران که حداقل 30 درصد مدیریت هابه بانوان واگذار شود، در سیاست گذاری های جدید برخی مدیریتها رابه بانوان واگذار و از ظرفیت بانوان  استفاده بیشتری  خواهیم کرد .

وی ازبانوان نماینده ادارات شهرستان اسلامشهرخواست تا، با پیشنهاد دادن درجلسات و ارائه طرحهای ابتکاری وتشکیل اتاق فکر ، درمورد کاهش آسیب های اجتماعی ودیگر مسائل روز جامعه طرح وایده بدیعی دهند ، تا بتوانند باهمکاری وهمفکری یکدیگر مشکلی از مشکلات جامعه را مرتفع نمایند.

 جلیلیان خاطر نشان کرد : امسال در نظر داریم تا در اجرای برنامه های هفته دولت از بانوان کمک بگیریم وبانوان شهرستان نیز باشرکت در مسابقه مدلینگ لباس ایرانی و اسلامی و حضور پررنگ وفعال خود سعی نمایند، تا با حفظ اصالت و فرهنگ ایرانی از لباس های اقوام و لباس های ملی کشورمان بهره و الگو گیرند.

حمایت از کالای ایرانی با رعایت الگوی مصرف

فتانه امیری مشاور فرماندار در امور بانوان وخانواده  در ادامه این نشست ، اظهار کرد: یکی از موارد در راستای اقتصاد مقاومتی ، حمایت از کالای ایرانی و رعایت  الگوی مصرف در جامعه است که، برخی از این اهداف  با تولید داخلی و حمایت از زنان سرپرست خانوار وکارآفرینان فراهم می گردد.

امیری افزود: به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت  تشکیل کارگاه آموزشی قبل ، حین و بعد ازازدواج ، جشنواره اینترنتی مد و لباس ، نمایشگاه مدلینگ مد و لباس ایرانی و اسلامی از جمله برنامه هایی است که، توسط کمیته امور بانوان  فرمانداری با مشارکت دستگاههای اجرایی شهرستان برگزار خواهد شد.

وی از بانوان نمایندگان ادارات خواست تا توجه جدی به اشتغال زایی برای خانواده های بی سرپرست داشته باشند و به منظور پیشگیری از تضعیف خانواده ها ، برنامه هایی جهت استحکام وتحکیم بنیان خانواده  سرلوحه کار خود قرار دهند.

مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده ،خاطر نشان کرد: درجهت ارتقای شغلی زنان درهر اداره درجلساتی که با ریاست اداره مربوط برگزار می شود، حضور یافته و برنامه های مربوط به بانوان را پیگیری و اجرایی نمایید.

قابل ذکر است که در ادامه نشست کمیته امور بانوان و خانواده یکی از بانوان دارای مدرک عنبیه شناسی و متخصص طب اسلامی پس از معرفی این طب وبیان مزایای استفاده از آن در مقابل مصرف داروهای شیمیایی به معاینه و ویزیت رایگان ، بانوان نماینده ادارات شهرستان اسلامشهر پرداخت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: