فضاهای فرهنگی رفسنجان در اختیار هنرمندان کاشان
کد خبر: 921303
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rfj
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
در طرح پیشنهادی هفته فرهنگ و هنر کاشان در رفسنجان
هیئت نمایندگی شهری رفسنجان با هدف انجام مذاکرات در زمینه برگزاری هفته فرهنگی رفسنجان و کاشان با شهردار کاشان دیدار کردند.

شهردار کاشان در دیدار با نمایندگان شهری رفسنجان با تاکید بر ضرورت معرفی ارزش ها در برنامه های هفته های فرهنگی گفت: هنر جذابترین ابزار انتقال ارزش هاست.

سعید ابریشمی راد تاکید کرد : الفبای ارتباطات، ارتباط میان انسان هاست که اگر این گام درست برداشته شود ابزارها می توانند به پایداری و دوام آن کمک کنند.
وی خاطر نشان کرد: لازمه توسعه ارتباطات، پیدا کردن نقاط مشترک و تمرکز روی آنهاست چرا که خدا در قرآن می فرماید: من انسان را زوج آفریدم؛ منظوراز این آیه اشاره به نقش مهم جماعت و باهم بودن انسان ها و دسترسی به تکامل در سایه این باهم بودن است.

شهردار کاشان ادامه داد: کاشان و رفسنجان به لحاظ اقلیمی و شرایط آب و خاکی خیلی به هم شبیه هستند به گونه ای که قبلا پسته فقط در رفسنجان کاشت می شد ولی اکنون کاشان رقیب این شهر بوده و چندین هزار هکتار از اراضی زراعی این شهر به کشت پسته اختصاص دارد.

شهردار کاشان افزود: سیلک کتابخانه چند هزار ساله است که عنوان پایتختی کتاب برگ زرین دیگری بر افتخارات این شهر است آنچه عامل امتیازپایتختی کتاب است جدای از حمایت های نهادهایی مثل شهرداری این است که جامعه چقدر با این مساله آشنا و آگاه است وتا چه اندازه درزمینه ترویج کتاب و کتابخوانی برنامه دارد که این مهم با پیشینه فرهنگی این شهر تناسب دارد و امیدوارم در دوره های بعدی رقابتی، این افتخار نصیب رفسنجان هم بشود.

به گفته ابریشمی راد، هنر موثرترین و جذابترین ابزار برای انتقال مفاهیم فرهنگی بوده ولی در عین حال همه این اقدامات باید منتج به سوق دادن مردم جامعه به رفتاراجتماعی بهترشود.
وی گفت: لازم است تدوین برنامه ها با تشکیل یک کارگروه فنی با دو سیاست هدفمندی و هوشمندی صورت گیرد و کارشناسان خبره بویژه در حوزه های جامعه شناسی و امور اجتماعی با هدف بررسی مشکلات در حوزه فرهنگ و رفتار اجتماعی و توسعه برنامه ها به منظور رفع آسیب های اجتماعی و معضلات موجود در این حوزه به کار گرفته شود.

طراحی گذر کاشان و رفسنجان بعنوان سفارت فرهنگی دو شهر
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی رفسنجان در این دیدار اظهار داشت: در طرح پیشنهادی هفته فرهنگ و هنر کاشان به مدت یک هفته همه سالن های مطبوعات و فضاهای فرهنگی در اختیارهنرمندان و توانمندی های حوزه هنری وفرهنگی کاشان از جمله موسیقی، تئاتر، فیلم، نمایشگاه کتاب و مطبوعات و انتشارات ناشرین کاشان قرار می گیرد.
ایمان محمد آبادی افزود: در این طرح رویدادهایی از جمله آیین شب کاشان در رفسنجان با حضورمقامات شهری برای معرفی این شهر در نظرگرفته شده و متقابلا کاشان نیز همین برنامه ها را میزبانی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: متعاقب این رویدادها، پیشنهاد امضای تفاهم نامه خواهرخواندگی کاشان و رفسنجان مطرح می شود که از جمله مفاد اجرایی این قرارداد می توان به نامگذاری متقابل مکانی به نام کاشان و رفسنجان ، طراحی و نامگذاری گذرهای فرهنگ با معماری خاص این دو شهر، برگزاری نمایشگاه حامیان فرهنگ وهنربه صورت متقابل خواهد بود.

محمدآبادی افزود: برگزاری این هفته های فرهنگی به مانند ویترینی است که در پشت آن باید مفاهیم و ارزش ها آماده بوده و انتقال این مفاهیم به طور متقابل صورت گیرد.بدین منظور،طراحی گذر کاشان و رفسنجان بعنوان سفارت فرهنگی دوشهر با هدف ارتباط مداوم مردمان این دو دیارصورت می گیرد.

گفتنی است هیئت نمایندگی شهری رفسنجان متشکل از قائم مقام شهردار، رئیس اداره ارشاد اسلامی، معاون خدمات شهری و مسئولین روابط عمومی شهرداری این شهر با هدف انجام مذاکرات در زمینه برگزاری هفته فرهنگی رفسنجان و کاشان با شهردار کاشان دیدار کرده و درادامه از بناهای تاریخی این شهر بازدید کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار