تزریق واکسن شفاف‌سازی در وزارت کار
کد خبر: 921082
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rcA
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸
هادی حسینی
در جلسه استیضاح و برکناری وزیر کار، مسائل و حواشی ایجاد شد که افکار عمومی ضمن ورود دستگاه‌های قضایی به مسائل مطرح شده، خواستار ارائه گزارش و شفاف‌سازی از سوی سرپرست وزارت کار و مدیران، حراست و نماینده سازمان بازرسی در درون این مجموعه‌های وزارت کار است.

وزارت کار یکی از وزارتخانه‌هایی که صرفاً بر مجموعه دارایی‌های دولت مدیریت نمی‌کند، بلکه بخش زیادی از اموال و دارایی‌های تحت مدیریت این مجموعه متعلق به نیروی کار و بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌باشد، از این رو جا دارد با توجه به رخداد‌هایی که در این مجموعه اتفاق افتاده‌است، گردش و چرخشی از مدیریت‌ها و حتی‌ها نمایندگان مجموعه‌های نظارتی، چون نماینده سازمان حسابرسی و دیوان محاسبات و..؛ و نیروی نظارتی تازه نفس در این مجموعه‌ها ورود کند. به واقع در اوضاع کنونی کشور، نمی‌توان از اتهاماتی که وزیر و نمایندگان به همدیگر زدند، به راحتی گذشت و حتماً انتظار بسیاری از مردم این است که قوه قضائیه به عنوان مدعی‌العموم وارد شود و در خصوص این اتهامات ضمن بررسی تمامی جوانب و زوایای مطرح، در صورت صحت مطالب با افراد خاطی برخورد کند و در صورت عدم صحت آن، با مطرح‌کنندگان این ادعا‌های بی‌پشتوانه ـ. که اعتماد عمومی را خدشه‌دار کرده‌اند ـ. برخورد جدی و نتیجه را به مردم اعلام کند.

ساختار وزارت کار ایراد دارد
در حالی که گمانه‌زنی‌ها برای تصدی‌گری وزارت کار در رسانه‌ها مطرح شده است، یکی از نمایندگان کمیسیون اجتماعی گفت: ساختار درست نیست و شما اگر ۱۰ وزیر دیگری هم به وزارت کار منصوب کنید، کاری از پیش نخواهد رفت، چون ساختار‌های ما ایراد دارد. در زمان احمدی‌نژاد چندین وزارتخانه که هیچ ارتباطی به هم ندارند، با یکدیگر ادغام شدند. رسول خضری گفت:وزارت کار و رفاه اجتماعی، به تن‌هایی شش وزارتخانه است و چند وزیر برای اداره این مجموعه کم است؛ بنابراین از توان فکری و عملیاتی یک فرد خارج است که بتواند آن را اداره کند، پس ما باید به دنبال تغییر ساختار و سیاستگذاری‌ها باشیم. وی گفت: زمانی صنعت کشور دو وزیر داشت و وزیر صنایع سنگین و سبک جدا بود، ولی هم اکنون صنعت را با معدن و تجارت تلفیق کرده‌ایم که این هیچ جای دنیا سابقه ندارد. وزارت رفاه در همه جای جهان مستقل است. وظیفه این وزارت تنها رسیدگی به رفاه مردم است، اما در ایران، تنها ۵۴ درصد از کل گردش مالی کشور در اختیار این وزارتخانه است و این وزارتخانه به تنهایی هم آسمان هم زمین و هم دریا را دارد و نمی‌تواند توسط یک وزیر اداره شود.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
0
0
با سلام . تجارب علمی کشورها می گوید اگر کشوری دارای زیر ساختهای بسیار قوی و نیرومتخصص زیاد داشته باشد اما در جهش اقتصادی جندان موفق نباشد مانند (ایران .) علت را در قانون کار حاکم در ان کشور حستجو کرد . در المان یک قانون کار بنام قانون کار وزرات کار. یک صندوق بازنشستگی بنام رفاه اجتماعی و یک دفترچه بیمه درمانی وجود دارد . در ایران .دو قانون کار(1- مدیریت خدمات کشوری 2- قانون کار وزرات کار) و16 صندوق بازنشستگی .و 16 دفترچه خدمات درمانی وجود دارد . در المان جامعه به یک طبقه تقسیم شده است .در کشور ما جامعه به 16 طبقه تقسیم شده است . لذا اجرای عدالت احتماعی وکاری در ایران بسیار مشکل است . در برنامه توسعه ششم در 84 قرار بود صندوق و دفترجه خدمات درمانی تجمیع شود .اما نمایندگان مجلس مخالفت کردند .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار