درک مهلکه انحراف و تزویر
کد خبر: 920887
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rZ1
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
دکتر آیت‌الله ابراهیمی*
خبرنگاران سنگربانان عزت و شرافت انسانی‌اند که ساختن جهانی آگاه، مردمی بالنده و جامعه‌ای تکامل‌یافته را با روایتگری خود از رویداد‌ها پی می‌گیرند
خبرنگاران سنگربانان عزت و شرافت انسانی‌اند که ساختن جهانی آگاه، مردمی بالنده و جامعه‌ای تکامل‌یافته را با روایتگری خود از رویداد‌ها پی می‌گیرند و زنگار جهل از ذهن تاریخ و جامعه می‌زدایند و مردم را به اندیشه و عمل الهی، اجتماعی و انسانی فرامی‌خوانند. حرفه و مسئولیت خبرنگاری در پرتو شجاعت و تعهداجتماعی، شغلی شریف و خوشنام در عصر ارتباطات است و نگارندگان جسور و خستگی‌ناپذیرِ خبر و در عین حال، مسلح به سلاح تدبیر، منطق و عقلانیت وآگاه به زمان و مکان، همچون شمع می‌سوزند تا روشنی‌بخش محافل بشری و حرکت تکاملی و حق‌محور انسان باشند.
قرآن کریم، سرچشمه نور و هدایت و الهام‌بخش رستگاران عالم، پیامبران الهی را نبی به معنای «خبردهنده» می‌نامد و انبیای مکرم که برجسته‌ترین و محبوب‌ترین مخلوقات نزد پروردگار به شمار می‌آیند، رسالتشان رساندن پیام حق و اخبار بیداری و هدایت به مردم و خلق خداست. همچنین، خدای منان آنجا که به قلم و به آنچه می‌نویسد قسم می‌خورد، حجت را برای اصحاب قلم و نویسندگان دلسوز جامعه تمام می‌کند. چه زیبا سروده است جلال الدین بلخی، شاعر بلندآوازه ایرانی در وصف خبر و خبرنگاری: جان نباشد جز خبر در آزمون/ هرکه را افزون خبر جانش فزون. با چنین وجاهتی معنوی و جایگاهی چنین والا، رسالت خبرنگاری و خبرنگاران به درستی بسیار سنگین و خبرنگار راستین کسی است که وفای به عهد را نصب‌العین خود قرار دهد و در راستای رستگاری جامعه و مردم قلم بر دست گیرد و جامعه را به سوی سربلندی و افتخار و حمایت از جبهه حق‌طلبان و مقابله با جبهه ستمگران فراخواند. سلام و درود خدا بر تمامی وقایع نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‏دارند و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏گیرند. سلام و صلوات الهی بر تمامی خون‏نگاران شهید که قلم را سلاح رستگاری و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی، پژواک حقانیت و مظلومیت ایران اسلامی و ابزار مقابله با قدرت‌های سلطه‏گر قراردادند و در این راه پرافتخار به لقای محبوب خویش رسیدند.
افتخار بر خبرنگارانی باد که می‏دانند که آگاه‏تر بودن لزوماً مسئول‏تر بودن است. مسئولیت در قبال خدا، ملت و کشور و مسئول در قبال همه باور‌ها و اعتقادات ناب مردم در سرزمینی که برپیشانی آن مکتب اسلام و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) و تمدن ایرانی حک شده است، خبرنگارانی که همچون حصنی حصین در برابر اندیشه‌های بیگانه و ضدبشری‏ به دفاع از مرز‌های فکری و عقیدتی می‌پردازند و راه رسیدن به کمال را در این حرفه پرمسئولیت یافته‌اند و جز رضایت حق تعالی، پیشرفت ملت سرافراز و رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری سکاندار انقلاب و میهن اسلامی به چیز دیگری نمی‌اندیشند. اینجانب با گرامیداشت روزخبرنگار و سالروز شهادت خبرنگار متعهد و جان‌نثار شهیدمحمود صارمی، خبرنگار تاریخ‌ساز خبرگزاری جمهوری اسلامی، یادآور می‌شوم که خبرنگاران عزیز کشورما در این برهه حساس تاریخی نقشی سخت پراهمیت به عهده دارند تا در عرصه جنگ نرم و نبرد اقتصادی استکبار جهانی به سرکردگی امریکا و رئیس‌جمهور ماجراجوی آن ترامپ که علیه حقانیت نظام و ملت عظیم‌الشأن طراحی و عملیاتی شده است، رسالت خود را درک و در راستای آشکارسازی حق و حقیقت در مهلکه انحراف وتزویر، سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را سرلوحه همت و مجاهدت‌های خود قراردهند و صراط مستقیم دفاع از دین و حریم ولایت را فراروی آحاد جامعه به ویژه نسل فهیم و آینده‌ساز جوان قراردهند.
مدیرعامل بانک انصار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار