از اعلام درآمد 97 میلیارد تومانی شهرداری تا تاکید بر ایجاد شهرداری الکترونیک
کد خبر: 920742
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rWg
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
رئیس شورای شهر سنندج، تحقق شهرداری الکترونیک در سنندج را از مهم‌ترین اهداف شورا و شهرداری عنوان کرد و گفت: طی چند روز آینده این مهم وارد فاز اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، یک سال از آغاز فعالیت شوراها می‌گذرد یک سالی که به قول 9 عضو شورای شهر سنندج پر از توفیقات در حوزه‌های مختلف بوده است.

جلسه شورای شهر سنندج علنی و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد جلسه‌ای که فرماندار و شهردار سنندج هم در آن حضور داشتند و به قول شاعر گفتنی اعضای شورا هرچه در طول یک سال گذشته انجام داده بودند را روی دایره ریختند.

رئیس شورای شهر سنندج از اقدامات خوب شورا و برگزاری جلسات آن صحبت‌ها به میان آورد و اظهار کرد: 408 مصوبه خروجی جلسات متعدد شورای شهر سنندج بوده است.

جلال شریعتی در زمینه اینکه چند مصوبه از این تعداد اجرایی شده است شفاف‌سازی نکرد، اما افزود: تصویب 22 مورد تملک و افراز توافقات در شورا صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تملک 15 هکتار املاک منابع طبیعی واقع در جاده صلوات‌آباد، تملک املاکی محل مجتمع مسکونی افتاب در راستای توسعه آرامستان‌ها و ایجاد چندین سرای محلات در چند نقطه شهر به تصویب رسیده است.

شریعتی تحقق شهرداری الکترونیک در شهر سنندج را از مهم‌ترین اهداف شورا و شهرداری سنندج عنوان کرد و گفت: طی چند روز آینده این مهم وارد فاز اجرا خواهد شد.

سعی کرده‌ایم از قانون عدول نکنیم

شهردار سنندج هم در این جلسه با یادآوری چندین ماه گذشته و آنچه در جلسه تودیع و معارفه گفته بود، اظهار کرد:  از اعضای شورا به خاطر همراهی و همکاری  با شهرداری تقدیر می‌کنم.

حشمت اله صیدی افزود: در طول 8 ماه فعالیت بنده به عنوان شهردار سنندج 20 جلسه کمیسیون توافقات برگزار شده و در قالب این جلسات بسیاری از مشکلات حل شده است و الان کمترین مشکلات را در این حوزه داریم.

وی با عنوان این مطلب هیچ شهرداری نمی‌تواند ادعا کند که کم و کسری ندارد، افزود: اما در مسیر خدمت تا جاییکه توان و ظرفیت بوده کار کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: از بدو ورود به بدنه شهرداری چند مبحث مدیریتی را در عرصه کار مورد توجه قرار دادم و در این مدت اعتماد نسبی شورا و شهرداری ایجاد شده است.

وی گفت: معتقدم باید از کارهای عوام فریبانه خودداری کرده و زیربنایی کار کنیم و من سعی کرده‌ام شایسته سالاری و جوانگرایی و افراد توانمند و شایسته را وارد مجموعه شهرداری کنم ضمن اینکه سعی کرده‌ایم از قانون عدول نکنیم و صرفه‌جویی را در دستور کار خود قرار دهیم.

صیدی اظهار کرد: مدیریت هزینه و جلوگیری از ریخت و پاش از مسائلی است که به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته و از ورود نیروی اضافی به شهرداری جلوگیری شده است.

شهردار سنندج اذعان کرد: در مدیریت هر سازمان و دستگاهی دو اصل منابع انسانی و مسائل مالی از اهمیت زیادی برخوردار است که متاسفانه به لحاظ منابع مالی با محدویت‌ و مشکلات زیادی مواجه هستیم.

کاهش سهم شهرداری سنندج از محل درآمد مالیات بر ارزش افزوده 

وی با بیان اینکه درآمد شهرداری سنندج در سال 95 از محل مالیات بر ارزش افزوده 36 میلیارد تومان بوده است، گفت: در سال 97 این رقم به 27 میلیارد تومان تقلیل پیدا کرد.

صیدی اضافه کرد: تمام تلاش خود را از زمان ورود به مجموعه شهرداری بر این مسئله گذاشتم که حقوق و مزایای پرسنل را پرداخت نماییم و معوقات صفر شود.

وی اظهار کرد: درآمد مجموعه شهرداری در سه ماهه نخست امسال 4 میلیارد تومان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرد، اما متاسفانه این روند رو به رشد در تیرماه به خاطر وضعیت اقتصادی که بر کشور حاکم شد کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه  4.5 میلیارد تومان از حساب شهرداری بابت معوقات حق بیمه و بیماری در سال‌جاری کسر شد، گفت: این مسئله موجب بروز مشکل در پرداخت حقوق پرسنل شد و به دلیل تنگناهای مالی نتوانسته حقوق پرسنل را پرداخت کنیم.

شهردار سنندج به برخی پروژه‌های نیمه تمام شهرداری سنندج گریزی زد و اذعان داشت: در حال حاضر دو ساختمان آتش‌نشانی نیمه کاره به دلیل نبود اعتبار رها شده است.

درآمد 97 میلیارد تومانی شهرداری تا پایان تیرماه امسال

وی از شناسایی و مکان یابی پارک منطقه‌ای به مساحت 100 هکتار در سنندج خبر داد و افزود: خرید یک دستگاه خودرو مجهز به دوربین برای مقابله با تخلفات، تامین زمین برای آرامستان بهشت محمدی و ... از اقدامات انجام گرفته است.

صیدی به کمک مجوز بانک مرکزی برای اخذ وام 15 میلیارد تومانی گریزی زد و افزود: هیچ سندی برای گرو گذاشتین این وام نداشتیم که رایزنی‌های زیادی انجام شد تا بتوانیم چند سند را برای ضمانت این تسهیلات پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: در سایت زباله کارهای زیادی انجام شده است چندین بار بازدید و مشکلات این سایت بررسی شده است.

شهردار سنندج با اشاره به درآمد 97 میلیارد تومانی شهرداری تا پایان تیرماه امسال گفت: در مورد زمین‌های قولنامه‌ای هم مکاتبات لازم انجام شده است.

لزوم ایجاد شهرداری الکترونیک

فرماندار سنندج نیز در الین جلسه اظهار کرد: شهرداری سنندج بدشانسی آورد که خیلی از درآمدهای آن قطع شده است البته این مشکلات تنها خاص شهرداری سنندج نیست!

ابراهیم زارعی گفت: نبود پیاده راه از مشکلات جدی در شهرهای استان است و  باید یک نهضت پیاده راه در سطح شهر شکل بگیرد.

وی گفت: شهرداری ها باید به دنبال درآمد پایدار باشند و با ایجاد چنین درآمدهایی بخش قابل توجهی از مشکلات خود را سامان دهند.

زارعی افزود: نکته‌ای که باید به صورت جدی روی آن کار شود بحث شهرداری الکترونیک است که باید در این راستا به صورت جدی ورود و اقدامات اساسی انجام گیرد.

وی با تاکید بر کم کردن خدمات چهره به چهره به مخاطبین در مجموعه شهرداری، افزود: از تمام تلاش‌ها و خدماتی که به جامعه هدف ارائه می‌کنید تقدیر می‌کنیم ولی کاهش ارتباطات با ایجاد شهرداری الکترونیک اهمیت زیادی دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار