مناطق مرزی کشور با مشکلات فرهنگی و آموزشی مواجه است
کد خبر: 920741
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rWf
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
مدیرکل فرهنگی هنری اردوهای وزارت آموزش و پرورش:
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: مناطق مرزی کشور با مشکلات کمبود فضا و امکانات فرهنگی و آموزشی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، علی رمضانی در اختتامیه اردوی ملی دانش‌آموزان مناطق مرزی غرب کشور که در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: برای توجه به مناطق مرزی کشور در حوزه آموزش و پرورش نگران هستم چرا که در حال حاضر ۱۷ استان کشور که بیشترین نقش را در پیروزی انقلاب داشته‌اند متاسفانه در حوزه اعتلای فرهنگی کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وی افزود: علیرغم اینکه بودجه خاصی برای مناطق مرزی درنظر گرفته نشده است اما براساس سیاست وزیر آموزش و پرورش امسال موفق شدیم برای دانش‌آموزان دختر و پسر ۱۷ استان مناطق مرزی کشور در تهران، کردستان و خراسان رضوی برنامه اردو داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد جمعیت کشور را دانش‌آموزان مناطق مرزی تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: این مناطق بیشترین نقش را در انقلاب و دفاع مقدس داشته‌اند و انتظار است مناطق مرزی ریاست جمهوری در حوزه فرهنگ و آموزش و پرورش مناطق مرزی توجه بیشتری داشته باشند.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به تاکید رهبر در بحث آسیب‌های اجتماعی، انتظار است حوزه معاونت اجتماعی وزارت کشور برای دانش‌آموزان مناطق مرزی که از بهترین فرزندان کشور هستند، امکانات ویژه‌ای را لحاظ کند چرا که در مناطق مرزی با کمبود امکانات و فضاهای فرهنگی و آموزشی مواجه هستیم.

رمضانی خاطر نشان کرد: کردستان با کمترین امکانات مقام‌های برتر را در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش‌های زورخانه‌ای دارد و باید برای دانش‌آموزان توانمند فعالیت شود.

وی خطاب به دانش‌آموزان شرکت‌کننده در اردوی ملی مناطق مرزی غرب کشور افزود: شما دانش‌آموزان آنچه که یاد گرفته‌اید را باید به هم‌نسل‌ها و همسن و سالان خود منتقل کنید.

وی بزرگترین، مقدس ترین و با ارزش‌ترین هدف و رسالت را دفاع از دین و ملت دانست و از دانش‌آموزان خواست این شعار را به جوانان سرزمین‌های خود منتقل کنند.

اردوهای ملی تقویت وحدت و همدلی را به همراه دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این مراسم آشنایی با ظرفیت‌های یکدیگر و آداب و رسوم و فرهنگ استان‌های مختلف کشور را از جمله اهداف برگزاری پانزدهمین اردوهای ملی دانش‌آموزان مناطق مرزی دانست.

رشید قربانی بیان کرد: هدف از برگزاری اردوهای یاد شده تقویت وحدت، همدلی و همزبانی است و در این اردوها دانش‌آموزان در کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی با تهدیدات فضای مجازی و سایبری، نحله‌های انحرافی، آسیب های اجتماعی و غیره آشنا شدند.

وی عنوان کرد: برگزاری کارگاههای آموزشی مختلف گام ارزشمندی برای مصون ماندن در برابر این خطرات خواهد بود که برای دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این اردو برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان به دستاوردهای دانش‌آموزان پرداخت و اضافه کرد: بصیرت افزایی، آگاهی‌بخشی و مسئولیت پذیری نیز از دستاوردهای اردوهای دانش آموزان است.

انعقاد تفاهمنامه همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه تقریب مذاهب کردستان

سرپرست دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی واحد سنندج نیز در این مراسم اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای بین آموزش و پرورش و دانشگاه مذاهب کردستان در راستای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی منعقد شده است.

مرتضی خسروپناه بیان کرد: براساس تاکیدات مقام معظم رهبری مسئله فرهنگ و تعلیم و تربیت مسئله اول نظام است و احیای کارهای فرهنگی در نظام آموزش و پرورش را به فال نیک می‌گیریم.

وی اردوگاههای فرهنگی و تربیتی را فرصتی در تقویت فعالیت‌های فرهنگی میان دانش‌آموزان دانست و توجه به این مولفه مهم را مورد تاکید قرار داد.

وی به فرصت‌ها و تهدیدات مناطق مرزی پرداخت و یادآور شد: باید به مناطق مرزی توجه ویژه شود و دانش‌آموزان باید بدانند که تهدید زمانی‌است که ما از آن سوی مرزها تاثیر‌پذیر باشیم و فرصت زمانی است که ما بر آن سوی مرزها تاثیر بگذاریم.

سرپرست دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی واحد سنندج افزود: برگزاری اردوها و کارهای فرهنگی گام ارزشمندی برای غلبه بر چالش‌های فرهنگی است و از کارهایی که در دستورکار نظام اسلامی است تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی است.

خسروپناه گفت: راهبرد این دانشگاه ها حضور مشترک پیروان مذاهب است تا تمرین زندگی مسالمت‌آمیز را با هم داشته باشند و در نهایت امنیت را به توده جامعه تزریق کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار