‌ دولت روحانی دولت کدام جریان است؟!
کد خبر: 920694
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rVu
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
با دولت روحانی چه باید کرد؟ این سؤالی است که گویا در این روز‌های ناکامی پشت ناکامی دولت، در ذهن اصلاح‌طلبان علامت سؤال بزرگی ایجاد کرده است. سعید حجاریان به اصلاح‌طلبان توصیه می‌کند که بگویند «دولت روحانی، دولت ما نیست».
حجاریان در مصاحبه با شرق می‌گوید: «من معتقدم می‌شود اصلاح‌طلبان بگویند دولت روحانی، دولت ما نیست؛ مشروط بر اینکه ذکر کنند دولت، متعلق به چه جریانی است. «هسته سخت اصلاحات» قدرت در تقدیر است؛ یعنی دولت پنهان اصلاح‌طلبان است. اگر این هسته شکل بگیرد، می‌توان مرز‌ها را مشخص و صراحتاً عنوان کرد که دولت در چه زمینی بازی می‌کند.» حجاریان البته حق دارد که تلاش کند اصلاح‌طلبان از روحانی منفک شوند، وقتی در همین مصاحبه دولت را گیج و کرخت و وضعیت آن را تعلیق در تعلیق توصیف می‌کند. حجاریان در پاسخ به این پرسش که امروز دولت واقعاً در چه زمینی بازی می‌کند؟ می‌گوید «دولت کرخت و گیج است و در زمین اصلاحات بازی نمی‌کند.» اصلاح‌طلبان می‌خواهند تلاش کنند راه خود را از راه دولت روحانی جدا کنند و در این وضعیت نابسامان دولت، او را رها کنند و هویت خود را از تخریب شدن به پای دولت حفظ کنند. این جدا کردن راه برای آن است که عملکرد بد دولت به حساب آن‌ها گذاشته نشود و بتوانند برای انتخابات ۱۴۰۰ از تیغ تند حملات کاندیدا‌های ریاست جمهوری بعد از روحانی فرار کنند. اما نمی‌توانند؛ چه آنکه اولاً کسی که دولت روحانی را تَکرار کرد، لیدر اصلاح‌طلبان بود، و در همه این سال‌ها تمام قد از روحانی و عملکردش دفاع کردند و حالا نمی‌شود که به باور مردم نشاند که دولت روحانی دولت اصلاح‌طلبان نیست و ثانیاً برای اصلاح‌طلبانی که بعد از برپا کردن فتنه ۸۸ جایی در حاکمیت نداشتند و با حسن روحانی به این آرزو دست یافتند، دیگر جایگزینی وجود ندارد و عبور آن‌ها از روحانی مجدد به انزوایی منجر می‌شود که پیش از ۹۲ با آن مواجه بودند. شاید از همین رو است که با گفتن از اینکه دولت روحانی از ما نیست، همزمان از آن دفاع هم می‌کنند. دولت حسن روحانی بد با خوب، در تاریخ با نام اصلاح‌طلبان خواهند ماند و این جریان گریزی از این ماندگاری نخواهد یافت.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
طمطراق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
0
0
مردم باید خط خود را جدا و مشخص کنند و از دولت مطالبه اسلام نمایند و اگر دولت نمیتواند کارگزار جکهوری اسلامی باشد مردم دولتی دیگر بخواهند تا همه این امور به صرف اینکه رییس جمهور یک روحانی است به پای اسلام نوشته نشود
محمدعلی اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
0
0
مردم بیچاره شدند و شما مشغول جناح بازی خودتان هستید. با هر دو جناح هستم: چپ و راست
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: