امسال ۳۳ باند قاچاق کالا و ارز در کردستان متلاشی شده است
کد خبر: 920150
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rN8
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان:
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: امسال ۳۳ باند قاچاق در استان متلاشی شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، رضا میرزایی در چهارمین جلسه کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در سالن شهدای دولت استانداری اظهار داشت: در سال ۹۷ کارهای زیادی در رابطه مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته است.

وی افزود: امسال ۱۲۴هزار و ۱۳۵ بطری مشروبات الکلی کشف شده است که ۲۷ درصد نسبت به مدت زمان سال گذشته کاهش داشته است.

وی در ادامه از کشف ۱۰ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۹۴۰ نخ سیگار با  ۶۳ درصد کاهش و  ۲۶۹ هزار و ۹۷۵ قلم لوازم آرایش با ۶۳ درصد کاهش و ۲هزار و ۴۵۹ دستگاه تجهیزات دریافت ماهواره با ۸۱ درصد کاهش در سال جاری در استان خبر داد. 

مدیرکل سیاسی انتظامی استان کردستان افزود: امسال همچنین ۱۲هزار و ۶۱۱ متر پارچه و ۳ هزار و ۶۸۰ راس احشام قاچاق در کردستان کشف و ضبط شده است.

وی گفت: تعداد کل پرونده‌های متشکله قاچاق در سال جاری ۱ هزار و ۶۳۳ فقره بوده که با کاهش ۱۳ درصدی مواجه است و همچنین ۹۳۹ متهم دستگیر شده‌اند که ۲۶ درصد کاهش دارد. 

وی در ادامه اذعان کرد: ۴۳۹ دستگاه وسیله نقلیه هم توقیف شده که ۴۸ درصد کاهش دارد ضمن اینکه یک هزار و ۵۷۴ قطعه لوازم یدکی خودرو نیز با ۷۹ درصد کاهش در سال جاری کشف و ضبط شده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: کشف یک میلیون و ۷۳۴ هزار و ۷۳۶ قلم دارو با ۴۷ درصد افزایش، سوخت ۵۴۸ هزار و ۱۳۱ لیتر ۳۰ درصد افزایش، البسه ۱۷۹ هزار و ۹۴۸ ثوپ ۱ درصد افزایش، لوازم خانگی ۱ هزار و ۷۳۷ دستگاه ۸ درصد افزایش و برنج ۸۰ هزار و ۴۰۰ کیلوگرم ۱۲۵ درصد افزایش داشته  است.

میرزایی در پایان گفت: ۳۳ باند قاچاق نیز امسال متلاشی شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار