مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی زندانیان شمال استان با ظرفیت ۵۰۰ نفر افتتاح می شود
کد خبر: 919908
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rJE
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی:
مدیر کل زندانهای استان آذربایجان غربی گفت: مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی زندانیان شمال استان با ظرفیت ۵۰۰ نفر تا پایان سالجاری افتتاح می شود.

میر علی اکبر بنی هاشمی با اشاره به فعالیتهای انجام یافته توسط کمیته های ساماندهی رسیدگی به وضعیت زندانیان در استان از کاهش آمار زندانیان تحت قرار در زندانهای استان خبر داده و افزود: از زمان اجرای دستور العمل کاهش جمعیت کیفری در استان تا کنون اقدامات انجام یافته در این زمینه ثمر بخش بوده و امید واریم با روند اجرائی انجام یافته و کاهش جمعیت آماری زندانها بتوانیم بسترها و زیر ساخت های لازم را در جهت اشتغال و حرفه آموزی و توانمند سازی زندانیان انجام دهیم تا از بازگشت مجدد آنها به زندانها جلو گیری نماییم.

وی به تراکم جمعیت کیفری زندانها و آسیب های ناشی از این تراکم، اظهار داشت: در استان آذربایجان غربی علی الخصوص در شمال استان در فرصتهای پیش رو شاهد افتتاح پروژه ۵۰۰ نفری مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی استان و همچنین پروژه ۵۰۰ نفری زندان سلماس در دست اجرا قرار دارد که امید است تا پایان سالجاری یک فاز آن مورد بهره برداری قرارگیرد و با عملیاتی شدن این پروژه ها سرانه فضای مورد استفاده افزایش یابد.

مدیر کل زندانهای استان، سیاست های کلان قوه قضائیه در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و آمار ورود به زندان را یکی از راههای کاهش جمعیت کیفری زندانها دانسته و با اشاره به آمار ورود مجرمینی که برای اولین بار به زندان روانه شده اند، گفت: خوشبختانه این آمار در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ در شمال استان کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به تحصیلات مجرمین در زندانها، افزود: مدرسه هدایت بصورت غیر حضوری در مرکز استان از ترم مهر ماه سالجاری کار خود را آغاز خواهد نمود و علاقمندان به ادامه تحصیل در این مرکز می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.

بنی هاشمی با اشاره به حوزه اشتغال و توانمند سازی مددجویان در زمینه عدم بازگشت زندانیان بعد از اتمام محکومیت در زندانها، اظهار داشت: اشتغالزائی این استان نسبت به تناسب کشوری مطلوب بوده و ظرفیت و پتانسیل استان آذربایجان غربی در این زمینه بالاتر است.

گفتنی است بیش از ۳۰ درصد زندانیان آذربایجان غربی در اشتغال مولد و غیر مولد فعالیت دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین