کمبود آب مانع توسعه بخش صنعت آذربایجان غربی شده است
کد خبر: 919584
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rE0
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
استاندار آذربایجان غربی:
استاندار آذربایجان غربی گفت: کمبود آب در بخش صنعت بویژه در حوضه آبریز دریاچه ارومیه مانع توسعه این بخش شده است که برای رفع این مشکل و تامین اعتبارات مورد نیاز جهت اجرای خطوط انتقال آب به صنایع استان، از وزیر نیرو برای حضور در استان دعوت خواهیم کرد.

محمد مهدی شهریاری در جلسه بررسی و رفع مشکل تامین آب شهرک صنعتی شماره سه ارومیه گفت: در شرایط کنونی برای حل معضل بیکاری در استان نیازمند سرمایه گذاری و توسعه بخش صنعت هستیم که برای تحقق این امر باید زیرساخت های اولیه بویژه آب مورد نیاز پروژه ها و واحدهای صنعتی تامین گردد.

وی به ایجاد مناطق ویژه اقتصادی جدید در استان نیز اشاره کرد و گفت: مقدمات ایجاد چند منطقه ویژه اقتصادی جدید در استان در حال انجام است که باید برای تامین آب مورد نیاز این مناطق برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام گیرد.
استاندار آذربایجان غربی شناسایی و ابطال جواز تاسیس واحدهای صنعتی بلاتکلیف و تخصیص آب آنها به دیگر صنایع از دیگر موارد مورد تاکید استاندار آذربایجان غربی در این جلسه بود.

حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: برای دستیابی به توسعه در استان نیازمند توجه به بخش صنعت و تامین زیرساخت های مورد نیاز آن هستیم.

وی بیان کرد: باید توجه شود که اگر سرمایه گذاران به شهرستان ها هدایت و از سرمایه گذاری در مرکز استان بخاطر کمبود آب جلوگیری شود، شاهد برهم خوردن تعادل جمعیتی خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: اولویت ما برنامه ریزی اصولی و دقیق است تا بتوان چرخه اقتصاد و اشتغال را برای نسل های امروز و آینده به حرکت درآورد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار