تغییر و ترمیم کابینه شاید وقتی دیگر!
کد خبر: 919570
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rDm
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
گمانه‌زنی‌ها برای تغییر تیم اقتصادی همچنان ادامه دارد
با جابه‌جايي و تغيير رئيس كل بانك مركزي، تصور افكار عمومي و صاحبنظران بر اين بود كه رئيس جمهور صداي مطالبه تغيير را شنيده و با ادامه تغييرات در تركيب كابينه خصوصاً حوزه اقتصادي سروساماني به آشفته بازار اقتصاد خواهد داد، اما برخي خبرها حاكي از آن است كه تغيير تيم اقتصادي از دستور كار دولت خارج شده است.
با جابه‌جايي و تغيير رئيس كل بانك مركزي، تصور افكار عمومي و صاحبنظران بر اين بود كه رئيس جمهور صداي مطالبه تغيير را شنيده و با ادامه تغييرات در تركيب كابينه خصوصاً حوزه اقتصادي سروساماني به آشفته بازار اقتصاد خواهد داد، اما برخي خبرها حاكي از آن است كه تغيير تيم اقتصادي از دستور كار دولت خارج شده است.
روزنامه سازندگي، ارگان حزب کارگزاران سازندگي كه همواره مي‌كوشد، به نقش اسحاق جهانگيري در دولت روحاني ضريب بدهد و در بزنگاه‌ها او را به عنوان قهرمان معرفي كند، روز گذشته در گزارشي ادعا كرد: « یک‌بار دیگر اسحاق جهانگيري كه مهم‌ترین چهره اصلاح‌طلب دولت است، مأموریت بازسازي دولت را برعهده گرفته است. »
اين در حالي است كه روز گذشته باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از يك منبع آگاه نزديك به دولت نوشت: تغيير تيم اقتصادي كابينه دولت از دستور كار خارج شده و احتمالاً هيچ تغييري در تيم اقتصادي دولت اتفاق نخواهد افتاد. اين منبع آگاه در جبهه اصلاحات و نزديك به دولت روحاني درباره گمانه‌زنی‌های اخير مبني بر تغيير تيم اقتصادي دولت گفته: تغيير تيم اقتصادي كابينه دولت از دستور كار خارج شده و احتمالاً هيچ تغييري ديگر در كابينه دولت اتفاق نخواهد افتاد. وي افزوده: اخبار منتشر شده مبني بر اينكه روحاني تغيير كابينه را به اسحاق جهانگيري واگذار كرده صحت ندارد و پيشنهاد جهانگيري مبني بر حذف و تغيير محمد باقر نوبخت نيز با مخالفت جدي رئيس جمهور مواجه شد، چرا كه كليه اعضاي هیئت دولت بر اين مسئله اتفاق نظر دارند كه جراحي كابينه گره‌گشای مشكلات امروز كشور نيست.

نامه ۲۰۰ نماينده براي تغيير تيم اقتصادي
گمانه‌زنی‌ها درباره ترميم و تغيير تركيب دولت در حالي است كه نماينده مردم تهران در مجلس از افزايش امضاهاي نامه نمايندگان به رئيس‌جمهور با ۲۰۰ امضا براي تغيير در تيم اقتصادي دولت خبر داد و گفت: امروز (ديروز) با رئيس جمهور و دولت اتمام‌حجت كرديم و قطعاً وزراي اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت را عوض مي‌كنيم.
ابوالفضل سروش، نماينده اصلاح‌طلب تهران به ايسنا، گفت: مجلس با رد لوايح تفكيك وزارتخانه‌هاي اقتصادي به روشني به دولت مي‌گويد شما «سرخط» را گم کرده‌اید. رئيس جمهور و تيم اقتصادي دولت ابتدا بايد مباني اقتصاد بحران‌زده را سامان دهند بعد دنبال تغيير ساختار اداري باشند. اين عضو فراكسيون اميد مجلس تغيير رئيس كل بانك مركزي را به تنهايي رافع مشكلات اقتصادي كشور ندانست و تأکید كرد: اگر رئيس جمهور وزراي اقتصاد، تعاون و كار، صنعت و معدن و حتي رئيس سازمان برنامه و بودجه را عوض نکند قطعاً مجلس استيضاح و بركناري آنان را اگرچه براي كشور هزينه ايجاد مي‌كند، به جريان مي‌اندازد. وي ورود مجلس براي بركناري وزراي اقتصادي را براي دولت داراي هزينه دانست و متذكر شد: اگر اين سه چهار مدير اقتصادي دولت با تفاهم مجلس و دولت تغيير نكنند، مجبور خواهيم بود اين آقايان را با استيضاح بركنار كنيم. با اين كار تلاش داريم درد مردم را كه اين روزها افزايش غيرعادي پيدا كرده درمان كنيم. نماينده مردم تهران در مجلس گفت: متأسفانه در حالي كه مردم از شدت مشكلات اقتصادي همچون اسپند روي آتش بالا و پايين مي‌پرند، تيم اقتصادي دولت هيچ عكس العملي ندارد و هيچ تكاني نمي‌خورد.

تغيير ندهيد، استيضاح مي‌كنيم
پيش از اين رسول خضري، عضو كميسيون اجتماعي مجلس به خبرگزاري فارس گفته بود: جمعي از نمايندگان مجلس طي نامه‌اي خطاب به حسن روحاني ضمن تأکید بر لزوم تغيير كابينه دولت نوشتند: در صورتي كه در روزهاي آينده كابينه اقتصادي خود را براي بهتر شدن اوضاع اقتصادي مردم ترميم نكنيد به استيضاح‌كنندگان خواهيم پيوست.
نماينده مردم سردشت و پيرانشهر افزود: نمايندگان مجلس مدتي پيش از آقاي روحاني خواستند كابينه اقتصادي دولت را تغيير دهد اما متأسفانه تاكنون به جز رئيس كل بانك مركزي هيچ تغييري در تيم اقتصادي دولت رخ نداده است. وي به لزوم توجه دولت به مشكلات اقتصادي مردم تأکید كرد و افزود: نمايندگان مجلس به دنبال كمك به دولت هستند اما اولين گام براي كمك را خود دولت بايد بردارد. خضري با تأکید بر اینکه برخي از اعضاي تيم اقتصادي دولت در شرايط فعلي امكان مديريت عرصه را ندارند، اظهار داشت: بهتر است شخص آقاي روحاني ترميم كابينه را دنبال كند اما ما زمان زيادي هم نمي‌توانيم منتظر اقدام رئيس جمهور بمانيم. نماينده سردشت و پيرانشهر به تهيه و تدوين طرح استيضاح چهار وزير اقتصادي دولت در مجلس اشاره كرد و گفت: ما جزو تهيه‌كنندگان اين طرح نيستيم اما اگر آقاي روحاني اهتمامي براي تغيير كابينه يعني اين چهار وزير و همچنين آقاي نوبخت نداشته باشد به جمع استيضاح‌‌كنندگان خواهيم پيوست. وي خطاب به رئيس جمهور گفت: آقاي روحاني! مردم از ما انتظار دارند كاري انجام دهيم و ما منتظريم شما تيم اقتصادي خود را ترميم كنيد اما گويا شما اقدامي در اين زمينه انجام نخواهيد داد و براي همين است كه ما دومين نامه را نيز به شما نوشتيم تا اگر اقدامي از سوي دولت نديديم خودمان وارد عمل شويم.
پيشتر در برخي از سايت‌ها و فضاي مجازي ادعا شده بود كه دولت در نظر دارد، همزمان با سالگرد تشكيل كابينه در 12مرداد، تغييراتي را خصوصاً‌ در تيم اقتصادي انجام دهد، اما با شرايط جديد بايد منتظر ماند اين گمانه‌زنی‌ها تا چه اندازه به واقعيت خواهد پيوست. برخي آگاهان سياسي اما معتقدند دولت بنا دارد هزينه تغيير كابينه را به مجلس تحميل كند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
0
0
عدم تغییر. .وزرای ضعیف و ناتوان....بیانگر. .اهمیت..منافع فردی یا باندی. ..بر. .منافع ملت و کشور. ..است.،.ناتوانی و سوء مدیریت. .تمام مشاغل را فلج و عنقریب استکه. ..انقلابی..برپا شود...اما...این. .مستان قدرت و شهوت..بله از. .حماقتهایشان. .هستند..
میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
0
0
[Forwarded from میرزا]
تغییر و ترمیم کابینه!!!

چندین و چند سال است که ملت ایران از بی تدبیری دولت باصطلاح خودشان "تدبیر و امید" رنجها برده و سختی ها کشیده و ناجوانمردی ها را متحمل شده است .

بارها و بارها تعهد دادند ؛ قول دادند ؛ وعده ها دادند و.... متأسفانه هیچکدام عملی نشد که نشد .
بارها و بارها رویکرد خود را در امور عوض نمودند و به زعم خودشان قصد خدمت دارند ؛ ولی این تعویض رویکردها چیزی جز تاکتیک برای برون رفت از مانعی که برای خودشان ایجاد شده بود ، چیز دیگری نبود .
ملت را سرکار گذاشتند و به منافع خود و اربابانشان پرداختند .
هم اینک باز با این رویکرد "تغییر و ترمیم کابینه" باز نوعی تاکتیک بخرج داده اند تا بلکه برای مدتی ملت را سرگرم اما و اگرها نمایند .
اما اینبار ملت دیگر نخواهد گذاشت ... کشور ایران و نظام جمهوری اسلامی را عقب نگه دارند ؛ بلکه اینبار ملت گوش به زنگ سرباز ولایت ؛ سردار قاسم سلیمانی هاست که دست یاری به دولت داده و حافظ منافع ملت و پاسدار انقلاب اسلامی هستند .
هرآنچه که او و امثال این سربازهای ولایت تدبیر کنند ، همان خواهد بود و همه مسؤولین نیز باید در این مسیر قدم بردارند ؛ و الّا حساب ملت از این عده قلیل قطعا جدا خواهد شد .
یا حق .
میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
0
0
دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در این وضعیت وانفسای به هم ریختگی اقتصاد کشور و مشکلات ایجاد شده در زمینه های دلار و ارز و سکه و بر باد رفتن همه ارزش ریالی کشور ؛ اقدام به تعویض مسؤول می نماید .
آنهم کدام مسؤول؟!!
مسؤول بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، جناب سیف که همه مشکلات در زمینه های فوق زیر سر همین آدم است .
او که باید توسط دولت بازخواست شود که چرا چنین وضعی را برای ملت نجیب ایران بوجود آورد ؛ به راحتی هر چه تمام تر تعویض شده و هیچگونه بازخواستی از او نمی شود!!!؟
حال جناب سیف کجا تشریف دارند؟
چرا پاسخگوی ملت ، با این عملکرد شرم آور خود نیستند؟!!
قوه قضائیه در این ماجرا چه گلی به سر ملت ایران زده است و چه تدبیری برای چنین افراد با این مسؤولیتهای خطیر نموده است؟؟؟!!
چرا ملت را آگاه نمی کنند که چه کرده اند و چه تدبیری اندیشیده اند؟!؟!
حتما چنین افرادی باید اونور آب مورد تعقیب قرار گیرند؟!!!!!!
چرا با ملت شفاف نیستید؟!!
چرا دولت و مجلس و قوه قضائیه سکوت اختیار نموده اند؟!!!
حد اقل از سردار دلها جناب سلیمانی می خواهیم که با ملت دو کلمه حرف بزنند و مردم را نسبت به مسائل توجیه کنند تا از این دلنگرانی رهایی یابند........
یا علی مددی .
http://www.javanonline.ir/fa/news/919570/تغییر-و-ترمیم-کابینه-شاید-وقتی-دیگر
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
0
0
اگر.،،سرعت واکنش و حل.،مشکلات کشور. ،.توسط
مسیولان. ..سریعتر. ،از مشکلات ،نباشد.،،یقینا ،،،در این سناریو زمانی غربی غربی.،..نظام به لبه ،،پرتگاه خواهد رسید،..،،
said
|
Switzerland
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
0
0
سلام. عزیزان یکی از مشکلات اساسی ایران و ایرانیان دوتابعیتی ها و غرب زده ها هستند. ملت ٫ دولت و نظام باید فکر اساسی برای این معضل جدی بکنند . لطفا حاشیه های این زالوها را بیشتر برسی کنید .بعد از بیست سال زندگی در میان انها به شما میگویم غیر ممکن است کسی از غرب بازگردد با ثروت یا مدرکی ٬ که او را کنترل نکنند یا روی او نفوذ نداشته باشند . یا حداقل ندانند چه عمل و عکس والعملی در چه شرایت و چه ضعف های دارد .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار