کارمندان خانم و عدم تحرک یا فعالیت ورزشی
کد خبر: 919506
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rCk
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
کارمندان خانم برای سلامتی خود ارزش قائل نبوده و برای بهبود سلامتی و فعالیت‌های ورزشی خود وقت کافی نمی‌گذارند.
جوان آنلاین: رئیس گروه ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: لازم است هر اداره یک رابط ورزش داشته باشد و باید مدیران دستگاه‌ها، مکان‌ها و امکانات ورزشی را در اختیار بانوان قرار دهند.

‌سوسن تمدن در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به کاهش فعالیت‌های ورزشی بانوان به خصوص بانوان کارمند، اظهار کرد: در حال حاضر کارمندان خانم برای سلامتی خود ارزش قائل نبوده و برای بهبود سلامتی و فعالیت‌های ورزشی خود وقت کافی نمی‌گذارند.
وی افزود: طبق بخشنامه‌ای که به منظور انجام فعالیت‌های ورزشی کارمندان در ساعات کاری به ادارات ابلاغ شده، هیچ کارمندی بدون هماهنگی و اجازه از سوی مدیرکل اداره، حق انجام فعالیت‌های ورزشی را در ساعت اداری ندارد.
تمدن خاطرنشان کرد: گاهی کم‌کاری نیز از سوی کارمندان بوده است، چراکه تنها به دنبال فعالیت و ورزش در ساعات اداری بوده و شاید این دلیل سخت‌گیری برخی مدیران دستگاه‌ها برای انجام فعالیت‌های ورزشی کارکنان در ساعات اداری باشد.
تمدن با اشاره به وضعیت نامطلوب ورزش بانوان، بیان کرد: مدیران دستگاه‌ها باید با همسان‌سازی به منظور بهبود فعالیت‌های ورزشی و سلامت کارکنان برنامه‌ریزی کرده، چراکه بر شرایط روحی و جسمی آن‌ها تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.
وی با اشاره به اینکه بانوان، نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: لازم است به منظور ایجاد تحرک و سلامت این بخش از جامعه که تربیت کننده نسل آینده ما هستند، توجه ویژه شود.
رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: می‌بایست در خصوص ورزش بانوان کارمند، هم‌اندیشی و راهکار‌های مختلفی به ادارات پیشنهاد داد و ادارات را برای توجه و رسیدگی به این حوزه ترغیب کرد.
وی با بیان اینکه باشگاه مخصوص بانوان کارمند در استان وجود ندارد، اظهار کرد: باشگاه خصوصی برای بانوان در سطح استان موجود است و خود بانوان نیز نباید در استفاده از این اماکن ورزشی کوتاهی کنند.
تمدن با اشاره به نظارت مرتب بازرسان اداره‌کل وزش و جوانان از اماکن ورزشی، تصریح کرد: بازرسان اداره‌کل ورزش و جوانان به صورت مرتب و منظم از اماکن ورزشی، به خصوص باشگاه‌ها بازدید کرده و در صورتی که هر باشگاه با دوبار اخطار مواجه شود، بار سوم باشگاه پلمب شده و مراحل قانونی را طی خواهد کرد.

وی از وجود ۱۲۷ باشگاه ورزشی مشترک در استان خبر داد و گفت: تمامی باشگاه‌ها از صبح تا ۵ بعدازظهر در اختیار بانوان بوده و تمامی بانوان اعم از کارمند و خانه‌دار در هر رده سنی می‌توانند برای کسب و بهبود سلامتی خود استفاده کنند.
 
 
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار