نمایشگاه نقاشی برون مرزی در سنندج برپا می‌شود
کد خبر: 919431
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rBX
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
نمایشگاه نقاشی برون مرزی با نمایش ۴۵ اثر از هنرمندان مطرح سلیمانیه عراق و سنندج در گالری دیار سنندج برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، مدیر گالری دیار شهر سنندج در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان اظهار کرد: گالری دیار به همراه گالری هفت رنگ سلیمانیه عراق اقدام به برپایی نمایشگاهی نقاشی از آثار هنرمندان شهر سلیمانیه و شهر سنندج کرده است.

حسن انجمن با اشاره به اینکه آثار هنرمندان مطرح سنندج و سلیمانیه در این نمایشگاه برپا می‌شود، گفت: آثار هنرمندانی از جمله هادی ضیاء‌الدینی، فردین صادق ایوبی و لاله یزدان‌جو در این نمایشگاه در معرض دید قرار می‌گیرد.

وی زمان افتتاح این جشنواره را چهارشنبه دهم مرداد ماه جاری بیان کرد و گفت: این نمایشگاه به مدت چهار روز تا چهاردهم مرداد ماه در گالری دیار سنندج برپا می‌شود.

مدیر گالری دیار سنندج با بیان اینکه این نمایشگاه برون مرزی نخستین نمایشگاه بین‌المللی است که در سنندج به میزبانی گالری دیار برپا می‌شود، افزود: از جمله فعالیت‌های گالری دیار فعالیت برون مرزی و بین‌المللی است که براساس دستورالعمل گالری می‌تواند نمایشگاه‌هایی را در کشورهای مختلف برگزار می‌کند.

انجمن افزود: گالری پل ارتباطی فرهنگ‌های مختلف است و از جذابترین و اثربخش‌ترین راه‌های تعامل اجتماعی و انتقال مواریث فرهنگی به شمار می‌رود که به دوام و قوام فرهنگی کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان در راستای ارتباط فرهنگی اثرگذار هستند، بیان کرد: گالری نیز سردمدار انتقال و تبادل آثار به ویژه در حوزه مقوله اقتصاد هنر است که می‌تواند به فروش هنر کمک کند.

مدیر گالری دیار شهر سنندج عنوان کرد: آثار ۳۰ نفر از هنرمندان سنندجی و ۱۵ نفر از هنرمندان سلیمانیه در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

انجمن عنوان کرد: گالری دیار نخستین گالری غرب کشور است که از سال ۹۵ در سنندج با هدف نمایش آثار هنری تجسمی شهر سنندج و حفظ احترام هنرمندان راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: گالری دیار در طول یکسال و نیم عمر خود توانسته نمایشگاههای متعددی را برگزار کند که آثار هنری که در این نمایشگاه عرصه می‌شود، متناسب با سطح اهداف دیار برگزار می‌شود.

وی گفت: ۲۵ نمایشگاه در یک سال و نیم اخیر توسط گالری دیار در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار