مراقبت از درختان کهنسال یکی از دغدغه های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج است
کد خبر: 919426
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003rBS
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج:
سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، گفت: با اقدام به موقع و تلاش های صورت گرفته از سوی منطقه 7 شهرداری و مشارکتِ این سازمان به وضعیتِ درختان کهنسال محدوده دامپروری رسیدگی و عملیات آبرسانی انجام شد.

پیمان بضاعتی پور با اشاره به این که حفظ فضای سبز نسبت به توسعه فضای سبز ارجحیت دارد، گفت: در شرایط کنونی و با توجه به کمبود منابع آبی، حفظ فضای سبز اولویت بیشتری دارد. 

وی با اشاره به این که در این سال ها روش های نوین آبیاری جایگزین روش های سنتی و قدیمی شده است، یادآور شد: این سازمان در پروژه های جدید و در دست اجرا منحصرا از سیستم آبیاری تحت فشار، قطره ای و آب خام و آب تصفیه خانه ها استفاده می کند.

بضاعتی پور با بیان اینکه کمبود منابع آب و افزایش دما و آلودگی هوا در شهر کرج، ایجاب می کند تا درختان مورد استفاده در فضای سبز از گونه‎های بومی و مقاوم انتخاب شوند، گفت: انتخاب این گونه ها بر اساس اصولِ علم اکولوژی و مبتنی بر نظرات و پیشنهادات اساتید مجرب و متکی بر نتایج طرح های مطالعاتی و پژوهشی در این زمینه صورت می گیرد.

وی در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به تلاش سازمان برای مراقبت از درختان کهنسال، افزود: در حال حاضر حفظ، نگهداری و آبرسانی به درختان کهنسالی که در حاشیه شهر و یا خارج از محیط زندگی شهری واقع شده و در آستانه خشکسالی قرار دارند مهمترین دغدغه سازمان است چرا که ارزش و اهمیت این درختان بر هیچ کس پوشیده نیست.

سرپرست سازمان سیما منظر نگهداری از درختان کهنسال دارای استانداردهایی دانست و تاکید کرد: سلامتی درختان کهنسال باید به صورت دوره ای چک شود چرا که احتمال دارد تنه آن ها از درون دچار پوسیدگی شده باشد.

به گفته بضاعتی پور؛ لازم است بر اساس یک برنامه مدون وضعیتِ خاک، آفات و سیستم آبیاری درختان کهنسال بررسی شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار