متهم دارای ژن خوب از بنیاد شهید به شستا مأمور می‌شود!
کد خبر: 918550
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qxK
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
رئیس طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید عنوان کرد
یک نماینده مجلس که مسئول طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید بوده می‌گوید: به رغم ادعا‌هایی که مسئولان بنیاد شهید کرده‌اند، اما یکی از اخراجی‌های بنیاد شهید که از قضا جزو ژن‌های خوب هم به شمار می‌رود و خواهرزاده یکی از مدیران عالی رتبه بنیاد شهید است
یک نماینده مجلس که مسئول طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید بوده می‌گوید: «به رغم ادعا‌هایی که مسئولان بنیاد شهید کرده‌اند، اما یکی از اخراجی‌های بنیاد شهید که از قضا جزو ژن‌های خوب هم به شمار می‌رود و خواهرزاده یکی از مدیران عالی رتبه بنیاد شهید است، در طول این مدت از بنیاد، حقوق و اضافه‌کاری دریافت کرده و با پول شهدا بورسیه دکتری در دانشگاه آزاد کیش شده و اخیراً هم با موافقت آقای شهیدی در حال مأمور‌شدن از بنیاد شهید به شرکت نفت پاسارگاد از زیرمجموعه شستای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.» حدود پنج سال پیش طرح تحقیق و تفحص از بنیاد شهید با محوریت اختلاس از بانک دی در مجلس کلید خورد. دکتر خجسته نماینده همدان و فامنین، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس و مسئول این طرح که خود سابقه‌ای درمدیریت استانی بنیاد شهید دارد، در گفت‌وگو با مشرق به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در مورد این پرونده و ماجرای خواهرزاده یکی از مدیران بنیاد شهید می‌پردازد.

بفرمایید آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و بانک دی به کجا رسیده است؟
این پروژه، بسیار طاقت فرسا و سخت بود چراکه مقاومت سیستمی و لابی‌های زیادی در برابرش قرار داشت، حتی تعدادی از همکاران خودمان نیز مدافع طرف مقابل شده بودند ولی با این اوصاف با تلاش و پیگیری شبانه‌روزی وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی با هدایت فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، در حال حاضر پرونده در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت شامل ۱۱ کیس پرونده و هزاران صفحه سند و نظرات کارشناسی در حال بررسی است که با دستور ریاست قوه و دادستان محترم استان تهران، موضوع به صورت ویژه و آنی در دستور کار قرار دارد و ان‌شاء‌الله تا یکی دو ماه آینده منجر به صدور کیفرخواست‌های لازم و برگزاری جلسات دادگاه خواهد شد.
همچنین با توجه به اهمیت موضوع و دغدغه جدی جامعه ایثارگری و عزم رهبری نظام برای احیای حقوق این قشر ارزشی و بابرکت، طرح دوم تحقیق و تفحص نیز در دستور کار قرار دارد که ان‌شاء‌الله به زودی کلید خواهد خورد.
در رسانه‌ها مطرح شده که مدیران متخلف در این پرونده عزل شده و برخورد‌های لازم صورت گرفته است. این برخورد‌ها به چه صورت و در چه سطوحی بوده است؟
ریاست بنیاد شهید، حجت‌الاسلام شهیدی در جلسه‌ای گفتند که چهار نفر از مدیران متخلف از بنیاد کنار گذاشته شده‌اند و با آن‌ها کاملاً قطع رابطه شده است. برای نمونه آقای م. ص، خواهرزاده یکی از مدیران ارشد بنیاد که با ۳۰ سال سن بدون هیچ گونه تخصص و سابقه خاصی به مدیریت عالی رسیده بود، کلاً از بنیاد اخراج شده است. متأسفانه به رغم ادعا‌های صورت‌گرفته طبق مستندات موجود در فراکسیون، این فرد در طول این مدت از بنیاد حقوق و اضافه‌کاری دریافت کرده و با پول شهدا بورسیه دکتری در دانشگاه آزاد کیش شده و همین یکی دو روز اخیر با موافقت آقای شهیدی در حال مأمور شدن از بنیاد شهید به شرکت نفت پاسارگاد از زیرمجموعه شستای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
مردم و به ویژه جامعه ایثارگری از مسئولان نمی‌پذیرند به جای برخورد با فساد، چنین رانت و حاشیه امنی برای یک متهم اقتصادی ایجاد کنند و توده فساد از ارگانی به ارگان دیگر جابه‌جا و در جای‌جای سیستم اقتصادی تکثیر شود. ما در فراکسیون قاطعانه و بدون هیچ گونه ترسی پیگیر چنین موضوعاتی هستیم و تمام همت و عزم خود را برای سلب آسایش و ربودن خواب از چشمان مفسدان اقتصادی می‌کنیم. مردم دنبال شفافیت هستند. مردم از ما مطالبه دارند که اسامی این افراد به رسانه‌ها گفته شود نه اینکه آقازاده‌ها به مجموعه‌ای اقتصادی که حیاط خلوت دولت محسوب می‌شود، فرار کنند.
جالب است که همین فرد برای تطهیر و گم کردن رد درآمد‌های مشکوک خود به حوزه‌های فرهنگی و هنری ورود کرده و با جازدن خود به عنوان تهیه‌کننده فیلم‌های ارزشی به دنبال کسب اعتبار بوده که با اطلاع‌رسانی به‌موقع، جلوی این کار گرفته شد.
با توجه به مطالبه مردم در برخورد با فساد اقتصادی گام بعدی چه خواهد بود؟
اولاً آقای شهیدی باید پاسخگو باشد که به رغم ادعا‌های گذشته با چه حجت و مجوزی میلیون‌ها تومان پول بیت‌المال که متعلق به خانواده‌های شهدا و ایثارگران عزیز است را به یک جوان نالایق متهم با چنین پرونده مفتوحی در قوه قضائیه داده است.
ثانیاً فراکسیون با توجه به اسنادی که در دست دارد و از طریق مراجع مربوطه از انتقال آقای م. ص. به شستا جلوگیری به عمل خواهد آورد تا پرونده قضایی ایشان در موضوع اختلاس بانک دی تعیین تکلیف شود.
ثالثاً با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی موجود، ملاحظه‌کاری را به هیچ اندازه جایز نمی‌دانیم. این فقط یک نمونه کوچک بوده و در موارد مشابه نیز همین گونه قاطعانه و جدی پیگیر موضوعات تا به سرانجام رسیدن پرونده‌ها هستیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار