مرمت بناهای تاریخی اردبیل با مشارکت بخش خصوصی
کد خبر: 918351
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qu7
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل:
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: میراث فرهنگی با مشارکت بخش خصوصی بناهای تاریخی استان اردبیل را مرمت می کند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، نادر فلاحی در جلسه بررسی آخرین وضعیت بناهای تاریخی استان اردبیل اظهار داشت: میراث فرهنگی استان آمادگی خود را برای مرمت بناهای تاریخی استان اعلام می‌کند تا به این شکل سرعت مرمت بناهای تاریخی در استان تسریع شود.

وی با اشاره به هیچ منعی برای مرمت بناهای تاریخی برای مشارکت با بخش خصوصی وجود ندارد گفت: حمایت و مشارکت بخش خصوصی در این زمینه لازمه کار است و بی‌شک تحقق این موضوع می‌تواند در این زمینه نقش قابل توجهی ایفا کند که این موضوع در حال حاضر در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: براساس شرایط موجود و برای در اختیار قرار دادن مرمت بناهای تاریخی در اختیار بخش خصوصی نقشه فنی، نقشه مرمتی، کمک مالی و ناظردر اختیار مالک قرار داده می‌شود و انتظار ما از مالکان خانه‌ها این است که تعامل همه‌جانبه‌ای با ما داشته باشند.

فلاحی با اشاره به وضعیت 9 بنای تاریخی تصریح کرد: معرفی این 9 بنا به صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تحقق یافته که در این زمینه مالکان می‌توانند آمادگی خود را اعلام کرده و در این زمینه مشارکت‌های لازم را داشته باشند و از جمله نمونه‌های موفق در این زمینه می‌توان به مرمت ابنیه تاریخی در بازار تاریخی اردبیل اشاره کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح پوشش منطقه باستانی «شهریئری» مشگین‌شهر نیز گفت: با توجه به اهمیت مسئله برنامه‌ریزی برای اتمام این طرح تاریخی بسیار مهم جزو برنامه‌های بسیار مهم این مجموعه است که در حال حاضر اقدامات مناسبی برای ساماندهی آن انجام یافته است.

فلاحی تصریح کرد: اتمام عملیات اجرایی این طرح جزو اولویت‌دارترین برنامه‌ها است و تمام تلاش و جدیت ما بر این است که بتوانیم در راستای توسعه بناهای تاریخی در استان جزو استان‌های پیشگام باشیم و به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار