۳۰۰ هزار مترمربع پروانه در بافت فرسوده شهرکرد صادر شد
کد خبر: 917946
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qna
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
شهردار شهرکرد گفت:
شهردار شهرکرد گفت: از سال ۹۰ تاکنون ۳۰۰ هزار مترمربع پروانه در بافت فرسوده قدیم شهرکرد صادر شده است.
حمیرا رحیمی

نورالله غلامیان   در ستاد بازآفرینی شهری اظهار داشت: تا سال 93 میزان 75 درصد در بافت فرسوده برای صدور پروانه تخفیف می‌دادیم اما در چند سال گذشته از این بابت در بودجه سنواتی چیزی به شهرداری‌ها پرداخت نشده است.

وی افزود: در بحث بازآفرینی شهرداری و دولت باید نقش تسهیل‌گری انجام دهند و مردم بیشتر دخیل شوند چرا که در این بافت‌ها املاک شخصی هستند.

شهردار شهرکرد بیان کرد: از سال 90 تاکنون 300 هزار مترمربع پروانه در بافت فرسوده قدیم شهرکرد صادر شده است.

غلامیان به طرح‌های انجام شده در شهرکرد در راستای بازسازی بافت فرسوده اشاره و تصریح کرد: بیش از 60 هزار متر با اعتباری حدود 50 میلیارد تومان آزادسازی داشته‌ایم ضمن اینکه در غرب شهرکرد نیز بیش از 6 میلیارد تومان آزادسازی بلوار رهبر انجام شده است.

داریوش حسینی مدیرکل راه و شهرسازی  نیز در ادامه این جلسه با اشاره به شناسایی 18 شهر و انجام مطالعات 6 شهر برای بازآفرینی شهری، گفت: سکونتگاه‌های غیررسمی در سطح استان کمتر از یک درصد است.

حسینی با بیان اینکه 3 شهرستان، 5 شهر و 9 محله در این راستا شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: بازآفرینی شهری در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و لردگان به مساحت 601 هکتار انجام می‌شود.

وی یادآور شد: از مجموع شهرهای استان 18 شهر با مساحت بیش از یک هزار و 92 هکتار دارای محدوده بافت ناکارآمد شهری مصوب هستند که از این تعداد 6 شهر شهرکرد، سامان، بروجن، جونقان، نیمه و فرادنبه دارای طرح ساماندهی و 5 شهر فارسان، هفشجان، بن، کیار و فرخشهر طرح  ساماندهی در دست تهیه است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار