افسانه‌های بیشتر!
کد خبر: 917668
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qj6
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
آخرین اثر سعید زیباکلام
تازه‌ترین کتاب سعید زیباکلام به عنوان «افسانه‌های بیشتر!» راهی کتابفروشی‌ها شد.
نشر اسم در تکمیل سه‌گانه آثار خود با سعید زیباکلام استاد دانشگاه، کتاب «افسانه‌های بیشتر!» را منتشر کرد.
زیباکلام که این روز‌ها با برخی اعتراض‌های صریحش به وضع موجود شهره است در مقدمه این اثر نوشته است: اجزای این کتاب بیشتر از ۲۰ سال است که در قلب و جانم در حال انعقاد و پخته شدن است و این یعنی آثار زیادی طی مدتی طولانی در تقویم آن نقش داشته‌اند، به طوری که محال است بتوانم به درستی هم نام تمام آن آثار را ببرم و هم چیستی میزان تأثیرگذاری‌شان را تعیین کنم. با این وصف اگر بخواهم از میان آن آثار به ذکر تنها یکی اکتفا کنم که به نظر خودم بیشترین و ژرف‌ترین تأثیر را داشته، بی تردید باید از کتاب «الله حکیم» نام ببرم. آنکه به طرز غیرقابل مقایسه با سایر کتب، گهگاه تمام قلب و جانم را زیر و رو و دگرگون و منفجر می‌کرد.
این استاد فلسفه دانشگاه تهران در ادامه مقدمه خود می‌نویسد: باید اذعان کنم محتوای هر یک از رساله‌های این کتاب محصول جوششی درونی بوده و وامداری منحصر به فردی به هیچ مکتب و مشرب خاصی ندارد. این مجموعه از افسانه‌ها را افسانه‌های بیشتر! نامیده‌ام از آن روی که جلد دوم کتاب «افسانه‌های آرام‌بخش نیست»، زیرا اگرچه افسانه‌های مندرج در این کتاب هم آرام‌بخش و تسکین‌بخش هستند و شباهت یا ربطی اینجا و آنجا به برخی افسانه‌های مندرج در آن کتاب دارند.
«افسانه‌های بیشتر!» جدیدترین تأملات انتقادی و صریح زیباکلام است که به بازخوانی مبانی اندیشه سیاسی و دینی پرداخته و بیشتر از اینکه نسخ‌هایی برای حل مشکلات نظری باشد، محلی برای طرح پرسش‌های نظری صریح و بی پیرایه این استاد عدالتخواه است.
افسانه گوهر ناب تعقل، افسانه ذات فلسفه، افسانه ماهیت اقناع، افسانه رویکرد استدلالی توجیهی اثباتی انبیا، افسانه اثبات الهی بودن قرآن حکیم، افسانه لولوی نسبی انگاری عناوین رساله‌ها و فصل‌های جدیدترین کتاب این نویسنده و استاد دانشگاه تهران است.
کتاب «افسانه‌های بیشتر!» سعید زیباکلام با طرح جلد معنادارش ۲۰۰ صفحه دارد و از سوی انتشارات اسم روانه کتابفروشی‌ها شده است.
نشر اسم پیش از این کتاب‌های «عقل و استدلال و عقلانیت» و «افسانه‌های آرام‌بخش» را از زیباکلام منتشر کرده بود. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را در تهران از کتابفروشی ترنجستان سروش واقع در خیابان انقلاب و همچنین همه کتابفروشی‌های معتبر کشور تهیه کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: