لزوم اصلاح و توسعه راه‌های استان سمنان
کد خبر: 917428
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qfE
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
استاندار سمنان تأکید کرد
استاندار سمنان بر لزوم اصلاح و توسعه راه‌های استان سمنان با توجه به اینکه بخش زیادی از مسیر حرم تا حرم در این استان واقع شده است، تأکید کرد.

سیدشهاب‌الدین چاوشی در صداوسیمای مرکز سمنان اظهار کرد: معرفی استان درالمرحمه، احیای هویت فرهنگی و اخلاقی مردم استان سمنان است.

وی نام‌گذاری استان سمنان به نام «دارالمرحمه» را احیای هویت فرهنگی و دینی مردم میهمان‌نواز استان سمنان در پذیرایی از زائران حرم رضوی دانست و بر معرفی در سطح ملی استان سمنان به نام استان دارالمرحمه تأکید کرد.

استاندار سمنان از اجرای طرح موکب‌الرضا (ع) توسط تشکل‌های مردمی با همکاری نهادهای فرهنگی خبر داد و آن را از اقدامات شاخص در جهت معرفی ملی استان دارالمرحمه با ایجاد اقامتگاها در پذیرایی از زائران بارگاه امام رضا (ع) عنوان کرد و همکاری همه دستگاه‌های متولی و مردم مهمان‌نواز استان سمنان را در اجرای این طرح خواستار شد.

چاوشی گفت: گردشگری یکی از محورهای توسعه اصلی و از تأکیدات رئیس‌جمهوری در استان سمنان است و احیای بافت تاریخی استان از اقدامات مهم در جهت توسعه صنعت گردشگری استان به شمار می‌رود.

وی بر لزوم اصلاح و توسعه راه‌های استان سمنان با توجه به اینکه بخش زیادی از مسیر حرم تا حرم در استان سمنان واقع شده است، تأکید کرد.

استاندار سمنان همچنین در معرفی ظرفیت‌های توسعه‌ای استان اظهار داشت: استان سمنان با تابش ۳۲۰ روز خورشید در سال به‌تنهایی می‌تواند تولیدکننده برق کشور باشد که جذب سرمایه‌گذار در بخش تولید برق در دستور کار مدیران استان است.

چاوشی وجود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را یکی از ظرفیت‌های مهم توسعه‌ای استان در برای تربیت نخبگان و فرهیختگان علمی شاخص در کشور برشمرد.

وی به بحث توسعه اشتغال پایدار روستایی اشاره و اظهار کرد: با توجه به اعطای تسهیلات اشتغال روستایی، دولت مصمم است تا با حمایت از طرح‌های اشتغال روستایی، گام مهمی در جهت پایداری و توسعه روستاها در کشور بردارد.

استاندار سمنان در خصوص کاهش بیکاری و افزایش در اشتغال استان به مقوله مهارت‌آموزی با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای استان اشاره کرد و افزود: طرح هر جوان سمنانی یک مهارت، یکی از طرح‌های مهم در جهت تحقق اهداف استان بدون بیکار در استان است و ایجاد فرصت‌های شغلی در استان در شرایطی محقق خواهد شد که تمایل و رغبت از سوی کارجویان به اشتغال بر مبنای ظرفیت‌های موجود استان وجود داشته باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار